Koko huoneisto

20. kerros / Tower 2 Solid 5 star ⭐️ Arvostelut -20. kerros Portofino

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 20. kerros / Tower 2 Solid 5 star ⭐️ Arvostelut -20. kerros Portofino valokuvagalleria

Sisäuima-allas, ulkouima-allas
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Televisio, kirjoja
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Terassi/patio

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta3 kylpyhuonetta6 henkilöä124 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Kuivausrumpu
  • Poreallas

Tutustu alueeseen

Map
Pensacola Beach, FL
  • Park East On-Leash Dog Beach
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Pensacola Beach Boardwalk
    ‪8 min ajomatka‬
  • Pensacola Beach Gulf Pier
    ‪10 min ajomatka‬
  • Pensacola, FL (PNS-Pensacolan kansainvälinen lentoasema)
    ‪31 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko huoneisto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

20. kerros / Tower 2 Solid 5 star ⭐️ Arvostelut -20. kerros Portofino

Yli 💯 plus 5 tähden arvostelut !! Tämä on kahden makuuhuoneen 2. 5 kylpyhuoneisto sijaitsee 20. kerroksessa 21: stä tornista kaksi, joka sijaitsee Portofinon rantakohteessa. Saamme jatkuvasti 5 tähden arvosteluja. Emme mainosta Craigslist FYI: ssä! Tämä huoneisto on itse hoitani. Työskentelen kouralliselle omistajalle ja hallin kourallisia yksiköitä, joita et ole varannut suuren lomayhtiön kautta. Tämä paikka on varusteltu poikkeuksellisen hyvin verrattuna keskimääräiseen loma-asuntoosi. Haluan, että sinun ei tarvitse tuoda ruokajuomiasi ja matkalaukkiasi, joten sinun ei tarvitse laittaa ylimääräistä laatikkoa, joka on täynnä wc-paperia ja siivoustarvikkeita tai pyykinpesuainetta. Tähän sisältyy paljon muita lisäominaisuuksia, jotka tekevät tästä paikasta kodin, ei loma-asunnon. . Siellä on Ziploc-pussit, siellä on alkeellisia mausteita. Laitan jopa porekylvyn kylpyammeeseen ja jätän hienon korin asioita, jotka olet ehkä unohtanut, kuten ylimääräisen hammasharjan, hammastahnaa, shampoohoitoaineita, aurinkovoidetta ja kaapissa, jossa pesukone ja kuivausrumpu sijaitsevat siellä on 4 rantapyyhkeet. On 4 taitettua rantatuolia. Nämä ovat vain edullisia rantatuoleja, joita voit viedä rannalle, mutta varmasti kätevä olla tarvittaessa. Molemmissa kylpyhuoneissa on puhalluskuivaajat, joten yksi vähemmän pakkaama asia.
Palvelumaksu: mikä se on? Viihtyvyysmaksu sisältää lomakohteiden useiden uima-altaiden, porealtaiden ja kuntoilulaitteiden käytön. Mikään niistä ei mene tämän huoneiston omistajalle. Se on vain vaadittava maksu sisäänkirjautumisesta, joka on 80 dollaria plus sisäänkirjautumisen vero ja sitten se on ylimääräinen 20 dollaria per päivä. Se sisältyy tähän tarjoukseen. Halusin vain tehdä selväksi, että Portofinon tilojen käytöstä vaaditaan maksu. On tiukka sääntö, että kyseessä on korkeintaan kuusi henkilöä. Minun on tehtävä varaus Portofinon kanssa, kun varaat tämän kotona / Vrbon kautta. Joten kun varaat tämän, kysyn sinulta osoitetta, jotta voin täyttää lomakkeen, joka minun on täytettävä, jotta kun kirjaudut sisään tämä lomakeskus on vaivatta.
Tämän kahden makuuhuoneen 2 1/2-kylpyyksikön todellinen asettelu on melkein sama kuin kaikissa Portofino-huoneissa, joissa on olohuone, täysin varustettu ja varustettu keittiö, makuuhuone king-size-vuoteella, kaikki makuuhuoneet ja olohuone upeat näkymät kohti Navarran rantaa, koska tämä huoneisto on itään päin. Toisessa makuuhuoneessa on queen-size-vuode, molemmissa kylpyhuoneissa on täysi kylpyamme ja suihku. Master-kylpyammeessa on myös erillinen suihku ja poreallas, porealtaassa on myös puoli kylpyamme wc: lla vieraiden käyttöön.
Tilavalla suurella leveällä terassilla on ulkopuolella sähkögrilli. On hyvin harvat asunnot, joissa on grillit Portofino ja muutamilla muilla komplekseilla saarella. Suurin osa ei yksinkertaisesti ole vain vastuukysymyksen takia, josta ilmeisesti ei ole kaasua tai hiiltä, mutta Portofino varustaa kaikki asuntohuoneistot sähköisillä grillillä ja olen käyttänyt se monta kertaa en ollut varma siitä ensin käyttämällä sähkögrilli, mutta tämä toimii hyvin 👍.
Vakuus on 300 dollaria, joka palautetaan automaattisesti luottokortille, jolla varaat tämän paikan. Talletus menee takaisin kortillesi seitsemän päivän sisällä. Jotkut loma-asunnot edellyttävät sinun ostamasta vakuutusvuokravakuutusta vaurioiden varalta, joita emme vaadi. mitään rangaistuksia ei oteta pois, ja useimmissa paikoissa veloitetaan jotain peruuttamisesta joiltakin yli 90 päivältä.
Sääntöjen mukaan sinun on oltava 25-vuotias varaamaan tätä paikkaa. Tätä alaikäistä ei voi varata äitikortillasi ... vuokraamiseksi sinun on oltava 25-vuotias ja vähintään 25-vuotiaiden varaamisen on oltava lähtökohdassa. Condo on ehdottomasti tupakoimaton. Ulkoparvekkeella on tuhkakuppi. Nämä ovat melko paljon sääntöjä, jotka kaikilla asuntolailla on, mutta minun on mentävä kaikkien kanssa, jotka varaavat varauksen.
Tämä huoneisto on itään päin kohti Navarran rantaa. Jokaisesta Portofinon condoista on hiukan erilainen näkymä sen mukaan, missä tornissa se sijaitsee ja mihin suuntaan ikkunat osoittavat itään päin, joten et saa auringonlaskua, mutta tulet saamaan kauneimmat auringonnousunäkymät, joita olet koskaan nähnyt, siksi siitä on annettu nimi aamuna s tämä huoneisto on kohti itää kohti Navarran rantaa. Jokaisella Portofinon condo -kadulla on hiukan erilainen näkymä sen mukaan, missä tornissa se sijaitsee ja mihin suuntaan ikkunat osoittavat Tämä on itään päin, joten et saa kiinnittämään yhtään auringonlaskunäkymää, mutta pyydät kauneimpia auringonnousunäkymiä, joita olet koskaan nähnyt, siksi se on nimeltään 'Morning Star'. Tämä nimenomainen torni, jossa tämä huoneisto sijaitsee, on tornista toiseen ja on lähellä elämäntyyliä, elämäntapakeskus on hyvin lyhyen kävelymatkan päässä ja sieltä sijaitsee tärkein uima-allas sekä ravintoloita ja baareja sekä sisäuima-allas ja treenata laitos.
Varsinainen ranta sijaitsee kadun toisella puolella kaikkia Portofinon viittä tornia, joudut ylittämään kadun päästäksesi Meksikonlahteen. Tämä huoneisto on parasta tarkistaa, jos katsot lataamani videota ja se on kuvien alla videon takia enemmän kuin kuvat koskaan voisivat sanoa.
Tämä huoneisto on melko merkittävä, sillä se on jatkuvasti viiden tähden arvosteluja, joissa kerrotaan kuinka sitä pidetään ja miten se on varastoitu. Tämän vuokraamisen tavoitteena on tietysti ansaita rahaa omistajalle ja itselleni on myös ylpeyden asia saada viiden tähden arvosteluja ja paljon toistuvia asiakkaita! Voit lähettää meille sähköpostia, kun tarkistan jatkuvasti puhelimestani tiedusteluja, jos sinulla on kysyttävää tästä. Nämä ovat uudet säännöt kotona poissaolon vuoksi: sinun on varattava tämä ensin kotoa ennen kuin voit vaihtaa puhelinnumeroita. Mutta voit aina lähettää minulle sähköpostia ja kuten sanoin ennen videon katselemista, yritin tehdä siitä mahdollisimman selkeän.
Tämä huoneistohotelli on saanut loistavaa palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pensacola Beach Beaches. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi sisäuima-altaan, kuntosalin ja porealtaan. Huoneistossa tarjoaa poreammeen ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja 2.5 kylpyhuonetta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa ja ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiä, kuntosali ja sauna
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pensacola Beach Beaches ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Opal Beach
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sisäuima-altaan, ulkouima-altaan, porealtaan ja saunan. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuntokeskuksen, grillejä ja puutarhan.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Mary Bedard

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä
  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Hieronta
  • Lämmitetty allas
  • Poreallas
  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2,5 kylpyhuonetta
  • Hammasharja ja -tahna
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Balcony only

Palvelut ja mukavuudet

  • Ateriatoimituspalvelu
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Lämmitetty allas
  • Tennis

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 124 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • 500 USD:n suuruinen vahinkotakuumaksu veloitetaan ennen sisäänkirjautumista.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

20th Floor / Tower 2 Solid 5 Star Reviews 20th Floor Portofino

20th floor 2nd Tower Views of both the Gulf & the Sound East Facing Highrise – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 218 kautta 234 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 14 kautta 234 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 234 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 234 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 234 arvostelua

9,8/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Matt G.

Hyvää: Siisteys
Portofino Resort - yet secluded
A great spot to feel isolated with unobstructed views of the gulf and sound, yet all the conveniences of the resort and Pensacola Beach! This place has become our favorite for beach getaways.
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Heather D.

Hyvää: Siisteys
AMAZING!
We are so grateful to be return guests of Mary and Jeff! Our stays are always 5 Star!
Yöpyi 30 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Lee M., Montgomery, Alabama

Hyvää: Siisteys
Always 5 stars
2nd stay at this property and it provided a great respite. I already knew Mary keeps this beautiful condo stocked with everything you could possibly need. I highly recommend Union Public House in Pensacola. World-class meal of a lifetime. Portofino has excellent restaurants, as well. I'll book again!
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Matt G.

Hyvää: Siisteys
Great getaway on the beach!
Everything was as advertised and the communication was second to none. Will definitely be back!
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

John H.

Great views
Nice property. Wonderful views of the Gulf and the Sound. Well equipped kitchen. Only complaint is if you like a firm mattress this is not the place for you. Mattresses in both bedrooms need to be taken away and burned.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Christine D.

Hyvää: Siisteys
Davis Family
Wonderful stay over the Labor Day Weekend Holiday! Lovely condo and just what we needed in relaxation and fun!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Faye C.

Hyvää: Siisteys
Best Vacation Ever
I cant say enough good things about this condo! We stayed for a week and it really does have the items that make it feel so much like home. No need to bring Trash bags, dish soap, hand soap, tp, laundry soap, beach chairs or toys as this is all provided by the condo. I loved watching the morning sunrises to watching the moon make her appearance nightly over the Gulf! The view from the balcony were amazing even when a storm approached! The communication with Mary was amazing and it made it feel like we were renting from a friend! Would definitely recommend this condo to anyone and I would love to come back to this very location when we come back down to the panhandle in the future, wonderful memories were made this week!!!!
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Pam C.

Hyvää: Siisteys
Red, White & Blue Week
The condo was beautifully furnished with many added extras included which was very nice. Kitchen had everything we needed and the grill was so convenient. The only thing I would upgrade is the blender. We went and bought one to meet our needs, no big deal. If you plan on making margarita’s etc… the current one will not work. We went to see the blue angels at the pier on Thursday, but were able to catch part of the show the other days on the beach at Portofino which was really nice. Beds, furnishings were all really comfortable. I would defiantly stay here again.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Kenneth D., McComb, Ms

Hyvää: Siisteys
Great location!
We love Portofino and always enjoy staying here. Having extra beach chairs, boards etc is a nice touch as well as detergent for dishes and clothes. Would definitely recommend this condo and we would not hesitate to stay here again.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Andrew D.

Hyvää: Siisteys
Still Our Favorite Stay
This was our second vacation at this condo because we loved it so much the first time we stayed. Again, it was absolutely perfect and beautiful. But unlike last time, the weather was not perfect and the beach had double red flags all week. Fortunately, Portofino offers a private beach on the portside with a lot of fun activities! We enjoyed all the resort had to offer this time around and still had a fantastic vacation! Mary is also the best host. She had recommendations for us and was available for any issues we had - which we didn't. The view is amazing from the condo and the resort makes you feel very exclusive.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Kari J.

Hyvää: Siisteys
Beautiful view
The views are absolutely spectacular from this unit! Being able to chat with the owner was extra helpful, as well. It had everything you could possibly need in the kitchen. I highly recommend it!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Molly D.

Hyvää: Siisteys
Fabulous
Great stay. Property management extremely good
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Ryan D.

Hyvää: Siisteys
Wonderful vacation destination
Beautiful condo that is worth every penny. I will be staying here again.
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2024

10/10 Loistava

Beth M.

Hyvää: Siisteys
Great Place!
This place was great! Sunrise from the balcony was gorgeous! The condo had everything we needed and then some! Would definitely stay again!!
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2024

8/10 Hyvä

John H.

Hyvää: Siisteys
Relaxation
Well set up for guests. Great location, beautiful view of the Gulf and the Sound. Kitchen pretty much had everything needed. Only complaint was very uncomfortable mattress on each bed, and too many throw pillows.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Casey M.

Hyvää: Siisteys
Great condo
Stayed for a week with my family and a group of friends. Mary was very helpful, acommadating, and kind. We had the best view and everything we needed from paper towels to laundry detergent was provided. 3rd time staying at Portofino island and 2nd time at this particular condo.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

CFO N., Dalton, GA

Hyvää: Siisteys
Very relaxing resort!
Great resort if you want to stay on property for most of your trip. Bar and restaurant on site, shop with Starbucks and common needed items available. If you do want to take a short ride to town, Flonders is the best seafood around! Plenty of activities to get into as well.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Billy W.

Hyvää: Siisteys
Great experience
Had a great time. Would recommend this location.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Michele W.

Hyvää: Siisteys
Fantastic View, woderful unit
This is my second time staying at the Portofino Resort. My husband and I enjoyed our stay despite the rainy weather. The condo is spacious and comfortable, with an amazing unobstructed view. You just can't beat the imenities, spa, indoor and out door pool(s), pool side bar and onsite resturant.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Marianne A.

Hyvää: Siisteys
Amazing anniversary stay
My husband and I really enjoyed our stay - the sunrise was so beautiful we found ourselves waking early just so we wouldn't miss it! The location is so convenient and great amenities! This was not our first stay at Portofino, and I hope it won't be our last. Would stay in this unit again.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

shannon s.

Hyvää: Siisteys
Terrific getaway!
The resort has so much to do, the view is amazing, and the proximity to Opal Beach and all that Pensacola beach has to offer make this a terrific getaway location. Hosts communicated very well and made sure we had all we needed.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Cherie S., Longview, Texas

Hyvää: Siisteys
Fantastic stay!
Beautiful property and the resort is wonderful. The view of the sunrise from the balcony is amazing. Our host Mary was fantastic. Can’t wait to come back again.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Jennifer P.

Hyvää: Siisteys
Best Vacation Yet!!
We had an amazing time!! The views are spectacular!! Watched the sun rise daily! The home was spotless!! And beautiful! We had everything we needed right at the house - kitchen supplies and beach equipment! It gave us a little extra room in the car which was greatly appreciated!! Mary was always a text away to answer questions and keep us updated! The resort was beautiful and nicely landscaped. All the staff were friendly. The beach,sound, and amenities were all within walking distance. My kids are asking when we can go back. Loved every minute!!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Victoria R.

Hyvää: Siisteys
Amazing!!!!!
We have only good things to say about our vacation here!Our host was so sweet and so very helpful! Our room was very clean and comfortable. Also I love that the had a playpen for our baby. We will stay here from now on. Thank you for everything!
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

katherine b.

Hyvää: Siisteys
Great family getaway
The views were amazing. There was ample space for everyone to move around. There was a restaurant and bar by the pool which made it nice for everyone to enjoy. They had lots of activities on the beach that you could rent and do. The beds we’re comfortable.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023