Tämä 3 makuuhuoneen, 3 kylpyyksikkö on toisessa kerroksessa. Makuuhuoneessa on king-vuode, parveke, taulu-tv ja DVD-soitin. Master-kylpy on poreallas sekä suihkukaappi. Toisessa vierashuoneessa on myös king-vuode, taulutelevisio ja DVD-soitin. Kolmas huone on täysikokoinen vuode.
Olohuone on tilava, jossa on lattiasta kattoon ulottuvat lasiovet ja näkymät lahdelle. Voit myös nauttia näistä näkymistä suuresta parvekkeesta. On sohva nukkuja majoittaa yhteensä 8 vierasta.
Spanish Key sijaitsee Perdido Key -lahdella, joka sijaitsee kävelymatkan päässä Flora Bamasta. Hotellissa on ulkouima-allas, ilmainen langaton internetyhteys, lämmitetty sisäuima-allas, sauna, kuntosali, höyrysauna, poreallas ja piknik-alue. Sinulla on myös pääsy Ole-joelle kadun toisella puolella ja päivällä venelaiturilla.