Mukava talo Kikiô-sivustolla, Lumiarissa, Nova Friburgossa, Rio de Janeiron yläosassa. Talossa on 6 viihtyisää, ilmavaa, aurinkoista huonetta, joista on kauniit näkymät rehevään Atlantin metsään ja Bonito-jokeen, kristallinkirkkain vesineen.
Suuri keittiö, jossa on puulämmitteinen uuni ja kaasuliesi (6 poltinta).
Lähdevesi (pH 7,7).
Lämmitys aurinko (kattila 1000 litraa).
Kylpytynnyri.
Internet.
Takka.
Höyryhuone talon vieressä.
Jokikylpy muutaman metrin päässä talosta.
Nurmikkoa.
Lehto joen varrella.
Maalaismainen puutarha
Aromaattiset ja lääkekasvit.
Kappaleita.
Ilmainen pysäköinti paikan päällä.
Kikiô-sivusto sijaitsee Rio Bonito de Lumiarissa, harvinaisen kauneuden ympäröimällä Atlantin metsän alueella, jolla on monimuotoisia bromeliadeja ja alkuperäisiä orkideoita. Lintujen ja villien tarkkailu on vaihtoehto luonnon ystäville.
Paikka on erinomainen niille, jotka etsivät rauhaa, hiljaisuutta, lepoa, rauhaa, fyysistä, henkistä ja emotionaalista palautumista luonnon kanssa.
Täydellinen ystävien, perheiden tapaamisiin, retriitteihin, juhliin, kokemuksiin, immersioon, työpajoihin, meditaatioon, joogaan, taiteelliseen tuotantoon ja kursseille.
Sivustolla on myös Maisonette (enintään 5 henkilölle). Vuokrauksen yhteydessä tilat, kuten sauna, nurmikko, metsät ja joenranta, voidaan jakaa.
Sillä on 8,5 km hiekkatietä, yleensä hyvässä kunnossa, tien päälle.
Olemme 12 km päässä Lumiarin kylästä, 7 km päässä Rio Bonito de Lumiarista, 35 päässä Nova Friburgosta ja 160 päässä Rio de Janeirosta.