Tule rentoutumaan ja nauttimaan auringosta tässä upouudessa 5 makuuhuoneen, 4 kylpyhuoneen koti on rakennettu yksi halutuimmista järviyhteisöt Suur-Phoenix alueella. Tämä lähes 4000 neliön jalka koti helposti nukkuu 11 ja siinä pelihuone, erillinen holvikatot (istuimet 8), upea pyöreä lasi keittiön nook taulukko (paikkaa 8), graniitti aamiaisbaarilla paikkaa 3), kävellä ruokakomero, maakaasu liesi, ruostumattomasta teräksestä valmistetut kodinkoneet, iso olohuone, jossa on massiivinen poikkipinta, Bonus-huone, jossa nahka-teatteriistuimet, kolmipyöräinen autotalli ja paljon muuta! Nauti oma yksityinen lämmitetty uima-allas ja poreallas tai kävellä pitkin monia reittejä nauttia Exclusive Clubhouse Resort tyyli uima-allas uinti kaduilla ja Water Splash Park. Yhteisön Klubitalossa on myös huipputasoinen kuntosali, lastenhoitopalvelut ja kuntoiluohjelmat vähimmäismaksusta muille kuin jäsenille.
Talo sijaitsee muutaman askeleen päässä monista puistoista ja takaa vihreä vyö, joka yhdistää yli 12 kilometriä päällystettyjä kävely- ja pyöräilyreittejä. Hotelli sijaitsee kätevästi 7 minuutin päässä Mesa-lentokentältä ja 30 minuutin päässä Sky Harbour -lentokentältä, jossa on pääsy hyväpalkkaiseen San Tan Village -ostoskeskukseen, lähellä monia golfkenttiä, kylpylöitä ja palkittavia ravintoloita, elokuvateattereita ja ostoskeskuksia. Suuret päivittäistavarakaupat, huumeiden myymälät, huoltoasemat ja tietenkin Starbucks ovat vain 5 minuutin päässä.
Vieraat nauttivat 5 yksityistä makuuhuonetta ja 3 täyttä kylpyammeet sekä ylimääräinen 1/2 kylpyamme. Master-sviitti sijaitsee pääkerroksessa ja näkymät uima-altaalle. Master-sviitissä on king-size-vuode erillisellä lukualueella, suuri soaker-amme, kaksi erillistä nieluja ja turhamaisuus, täydellinen suihkukaappi ja kaksi erillistä kaapissa kulkevaa kävelyä! Muut 4 makuuhuonetta sijaitsevat toisella tasolla sekä kaksi parasta kylpyhuoneet. Makuuhuone 1 on king size-vuode kävellä kaappiin, makuuhuone 2 on queen-size-vuode, makuuhuone 3 on upouusi king size-vuode ja makuuhuone 4 on kerrossänky, jossa on kaksinkertainen pohjassa ja sänky päälle.
Yläkerrassa on massiivinen bonus huone, jossa on nahkainen lepotuoli ja lisäksi Futon ja lasten leikkialue.
Takapihalla on katettu patio syöminen alue lumoava lasi liukuovi ja tuuletin antaa sinun tuoda ulkona! Kotona on myös sisä- ja ulkokäyttöön tarkoitetut Bluetooth-kaiuttimet, Weber Natural Gas Grill, ylelliset patio-lepotuoleja, täydet patio-ruokailuhuoneet, uima-altaan aurinkotuoleja, uima-altaan sateenvarjon vaihtoehtoja niille, jotka haluavat varjossa, uima-altaaseja, uima-allas vesiputouksissa , pool volley net ja paljon muuta!