Valitsemana Sunday Times painos 02 helmikuu 2015, koska yksi kuumimmista huviloita Portugalin ja Espanjan (7. sija 10 huviloista).
Villa Monte Canelas on rakennettu vuonna 2009, se on nykyaikainen arkkitehtuuri ja sitä ympäröivät valtava puutarha. Siinä on myös 2 uima-allasta on yksi lapsille. Altaat erotetaan oleskelutila puu, jossa on 4 aurinkotuoleja ja ulkona 8 paikkaa sohva. On mobiili kaasugrilli ja toinen puuhiiltä grilli. Myös lounas pöytä jopa 10.
Se koostuu ainutlaatuinen kerroksessa käsittäen:
Tilava istuma / TV ja ruokailuhuone iso LCD-TV ja useita kansainvälisiä kanavia, DVD-soitin elokuvien ja Wii-konsoli ja pelejä ja Hi-Fi-järjestelmä on myös suuri lasi liukuovet pääsy suoraan ulkopuolella olohuone / ruokailutila , uima-allas ja puutarha. Tämä huvila on täydellinen pitää silmällä lapsiasi.
Ruokasali sisälle ja ulos pöytä voi istua jopa 10.
Takana puolella talon on pieni yrttitarha, jossa voit kerätä joitakin mausteita ja yrttejä käytetään ruoanlaittoon.
Yksityinen pysäköintialue pystyy 4 autoa tai jopa enemmän
Huvila sijaitsee rauhallisella kylässä noin 5min päässä Penina Golf hotellissa ja valtava comercial alueella. 3 Ravintolat ovat lähellä Villa (2 min). Seuraavaan rannoilla se on vain 10 minuutin ajomatkan, kuten Alvor ja Portimão.
Urheilu / Vapaa-aika:
Vuonna alueella niin suuri Ocean Front, Algarve tarjoaa lähes kaikessa toiminnassamme voi ajatella liittyvän (käyttö) vettä. Myös niitä, jotka eivät ole erityisen innokkaita olla tai veden lähellä, siellä on paljon toimintaa viettää ihanaa aikaa Algarve! Lue alta laajan valikoiman vapaa-ajan ja urheilutoimintaan: kalastus, uinti, pyöräily, golf, ratsastus, Jeep Safaris, Maastopyöräily, tuuli ja kite surfing, sukellusta, tennistä, Kävely, Vesiskootteri, purjelautailua, vesihiihtoa, Purjehdus, (Lawn) Keilailu, Deep-valtamerikalastus, Karting, Dolphin ja lintujen tarkkailu, Speedboat-, katamaraani ja Purjevene asunnot, Ultralight Lennot, minigolf jne Vesipuistot, eläintarhat, perhe puistot (Zoo Marine, Aquashow ja Krazy World) sekä useita museoita kutsua matkoja. Lisäksi kiinnostavaa toimintaa, Gypsy markkinat, näyttelyitä ja muita tärkeitä tietoja loma-Maker löydät viikkolehteä "Algarve Resident" ja "Viva Algarve" (saatavilla supermarketeissa).
Ostoksilla Portimao:
Portimao, Algarven toiseksi suurin kaupunki tarjoaa kaikkea tekemään ostoksia sydämen lyömään nopeammin. Vuodesta pieniä putiikkeja, käsitöitä ja taidetta kauppoja ostoskeskuksiin, siellä on jotain etua kaikille (paitsi jotkut miehet ehkä). Historiallisessa keskustassa on valtava kävelykadun alue, kapeat kadut ja useat aukiot kutsuvat harhailevat hyvässä ilmapiirissä. Kilometriä pitkä bulevardi edessä kuuluisan Praia da Rocha ranta on täynnä kaikenlaisia kauppoja. Pitkin Arade joen menee maata sisäänpäin Portimao (satama), toinen kilometriä pitkä bulevardi parhaillaan luodaan, joka yhdistää Marina ja Praia da Rocha kanssa historiallisessa keskustassa. Useat ostoskeskukset, Lidl ja Plus löytyvät pitkin kaksinkertainen kaista tie Praia da Rocha. Levitä koko kaupungin, pienempi supermarketit, teurastajat ja leipomot täydellinen monenlaisia ostosmahdollisuuksia Portimao on tarjottavanaan. Lähes kaikki kaupat ovat auki 7 päivää viikossa.
Golf:
Golf on lopullisesti suosituin urheilulaji Algarvessa, ei ole ihme, kun ymmärtämättä ilmastolliset olosuhteet ympäri vuoden ja poikkeuksellinen kauneus antaa out (useimpia niistä kuuluisa kansainvälinen golf arkkitehdit) ja ympäristössä. Lue alla valikoima 4 erinomaista golfkenttää oman alueesi ulos Algarven noin 35 golfkenttää; Palmares Course: henkeäsalpaavia maisemia voi arvostaa useimmista tietysti on näköala Alvor joen suisto, rannat ja lahden Lagos. On 5 aitoja yhteyksiä reikää dyynien lähellä merta alttiina tuulelle. Muut reiät koko rinteillä ja laaksoissa täynnä puita. Penina Course: se on isännöinyt Portugalin avoimet 8 kertaa ja on rakennettu flattish puistoalueen maastossa väylät reunustavat lukemattomat puut ja hankalia vesiesteitä. Myös useita pitkä par-3 ja par-4 reikää, jotka edellyttävät sekä pituus ja tarkkuus. Alto Kurssi: se sijaitsee majesteettinen sivusto merinäköalalla ja näkymät sisämaahan kohti Monchique kukkuloille. Jotkut 10. 000 istutettiin kurssin ja on herättänyt monenlaisia lintuja. Kurssi ei ole liian vaikeaa ja voi nauttia golfin kaikkien standardien. Golf do Morgado; hiljattain avattu, lähes 1000 hehtaaria, joten se suurin golfkenttä Algarvessa. Kauniit maisemat, puhdas luonto, ei huvilat / huoneistot vaan 6 järvet, kukkulat, laaksot, 1000: n oliivi, johanneksen ja viikuna puita, luonnonläheiset Algarve!