Hotel Residence Tabor

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Residence Tabor valokuvagalleria

Rakennuksen muotoilu
Kahden hengen huone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Vastaanotto
Parveke
Vastaanotto

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla
  • Siivous
  • Lemmikkiystävällinen

Tutustu alueeseen

Map
Praha 3 - Zizkov Táboritská 4, Prague, 13000
  • Žižkovin televisiotorni
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Kunnantalo
    ‪2 min ajomatka‬
  • Ruutitorni
    ‪5 min ajomatka‬
  • Praha (PRG-Václav Havel)
    ‪44 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

  • 13 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen huone

  • 9 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Huoneisto, 2 makuuhuonetta

  • 28 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Residence Tabor

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Vanha kaupunginaukio
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja limusiinipalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, tallelokero vastaanotossa ja pankkiautomaatti/pankkipalvelut.
Hotel Residence Tabor tarjoaa 24 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. LCD-televisio, satelliittikanavat. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Hotel Residence Tabor sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Žižkovin televisiotorni. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, aamiainen (lisämaksusta) ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu, matkatavarasäilytys ja limusiini- tai town car -palvelu
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Palladium ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Venceslauksen aukio
  • Lentokenttäkuljetukset ja kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Hotel Residence Tabor tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja limusiini- / town car -palvelun. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel Residence Tabor, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös tallelokeron vastaanotossa, pankkiautomaatin/pankkipalvelut ja hissin. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.30–10.30.

Puhutut kielet

Tšekki, englanti, saksa ja venäjä

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Nouto rautatieasemalta (lisämaksusta)
  • Limusiini- / town car -palvelu
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 20 per per yö)

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.30–10.30; 5 EUR per henkilö

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pankkiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LCD-televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Energiaa säästävät katkaisimet huoneissa
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • LED-valaistus
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Vettä säästävät suihkut

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä ja rautatieasemalta. Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Hotel Golden City.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 16 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vauvansänky on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 5 EUR per henkilö
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 25 EUR per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Omatoiminen pysäköinti: 20 EUR per yö
  • Lemmikit: 16 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 10.0 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Hotel Residence Tabor tarjoaa kuljetukset lentokentältä ja rautatieasemalta (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Hotel Golden City
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Residence Tabor
Hotel Residence Tabor Prague
Residence Tabor Hotel
Residence Tabor Prague
Hotel Residence Tabor Hotel
Hotel Residence Tabor Prague
Hotel Residence Tabor Hotel Prague

Hotel Residence Tabor – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 104 kautta 380 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 178 kautta 380 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 73 kautta 380 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 20 kautta 380 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 380 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Majoitus oli onnistunut, ja respan työntekijät olivat mukavia. Hotellilta oli helppo kulkea minne vaan, sillä ratikkapysäkki aivan vieressä, ja lippuja saa ostaa respasta. Huone oli todella siisti, vaikka päivitystä voisi kaivata. Huomioitavaa se, että respa ja aamiainen vastapäisessä hotellissa, mutta meitä tuo ei haitannut ollenkaan. Tilasimme taksin hotellin kautta noutamaan meidät kentältä. Kuski yritti silti veloittaa isompaa hintaa, vaikka hotellin kautta oli ilmoitettu vakiohinta, joten kannattaa olla tarkkana.
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2018

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Edullinen hotelli raitiovaunupysäkin vieressä
Ok kokoinen huone yhdelle. Pettoja oli lisää oli pakkasviikko. Huone tarpeeksi lämmin. Tässä hotelin osassa huoneiden remontti käynnissä ei haitannut. respa kadun toisella puolella toisessa hotelissa. Jotta pääsi huoneseen tarvitsee kaksi avainta ja jokin mangneetti. Voisi siirtyä nykyaikaan 1 avainkorttiin.. 1 pistorasia 3 laitteelle jääk. mikro ja vedenk. Pitäisi olla haaroitin tai 3-osainen jatkojohto. Wc ovi toimi huonosti pitäisi ottaa alhaalta hieman pois ja vesipysyi lattialla. Raitiovaunu pysäkki hotelin edessä, josta kulki usempi vaunu. Näköala sisäpihalle
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2018

8/10 Hyvä

Hanna

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Pitkä vkonloppu parhaassa seurassa
Aivan loistava sijainti, ratikoilla pääsi kätevästi joka paikkaan. Palvelu oli ystävällistä ja tehokasta. Aamupala oli ehkä hieman vaatimaton, mutta toisaalta hintaan nähden aivan riittävä. Ilmanvaihto huoneessa oli heikko, siitä miinusta.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2017

6/10 OK

Martin

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

6/10 OK

Emmi

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Peruskiva hotelli
Käyttämämme hotellin hinta-laatu-suhde oli ok. Mitään luxusta ei ollut, mutta halvalla hinnalla emme sitä odottaneetkaan. Henkilökunta oli uskomattoman mukavaa ja ammattitaitoista, siitä iso plussa! Aamupalassa oli toivomisen varaa (esim. tuoreita vihanneksia kaipasin), mutta kyllä sillä sai päivän kuitenkin käytiin ja nälkää siirrettyä. Keskusta oli kävelymatkan päässä, mutta jos laiskotti niin raitiovaunu lähti heti hotellin edestä. Suosittelen ihmiselle, joka kaipaa paikkaa nukkua, ei niinkään elämys hotellina.

6/10 OK

Tomi

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus
Ihan ok hotelli, ihan ok paikalla. Mutta ei ole mukavuudeltaan mikään huipputason hotelli. Aamupala valikoima on aika suppea.

8/10 Hyvä

Petra

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyvä hinta-laatusuhde, aamupala monipuolinen. Raitiovaunupysäkki aivan hotellin edessä ja metroasemallekin kävelymatka. Voisin yöpyä toistekin.

8/10 Hyvä

Jukka, Espoo

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Edullinen hotelli hyvän kulkuyhteyden varrella
Hotelli on hieman syrjemmässä, mutta ikkunan alla on keskeisten ratikkalinjojen pysäkki, josta pääsee kätevästi varsinaiseen keskustaan ja vanhaan kaupunkiin. Huone oli siisti ja äskeittäin uusittu. Respa on kadun toisella puolen. Repan palvelu oli kiitettävää ja mm. kuljetus kentälle järjestyi joustavasti ja edullisesti. Ympäristö on hieman karu ja kadulla liikkui runsaasti nuorisoa myöhään yöhön asti.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Huoneen mukavuus

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Edullinen hotelli Prahan kaupunkilomailuun
Riittävän hyvä hotelli hintaansa nähden. Hotelli sijaitsi vilkkaan tien varrella, josta on hyvät kulkuyhteydet mm. vanhaan kaupunkiin. Liikenteen melua oli tosin jonkin verran. Huoneet olivat siistejä ja turvalokero sisältyi huoneeseen. Vastaanottotiski ja aamupala sijaitsivat tien toisella puolella olevassa hotellissa, joka tämänkin hotellin omistaa. Palvelua sai englannin kielellä ja palvelun laatu oli hyvä. Hotellilla oli oma lentokenttätaksi, joten ei tarvinnut erikseen taksia tilata lähtiessä.

6/10 OK

Sara, Helsinki

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Ok stay considering the price
Ok value for the money, the room was very clean, but the towels and sheets could sure use some fabric softener, they were like sandpaper... Location is good, close to train station and Florenc and nice restaurants close. For celiacics and lactose intolerants the breakfast offers absolutely nothing. Would have liked to have some fruits, eggs or vegetables. Noises from the street (specially the trams) distracted sleeping. They welcome dogs for no extra fees, that's a big plus!

8/10 Hyvä

jani, turku

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
taaborinvuori.. ;)
sijainti on hyvä.. lyhyt matka kaikkialle.. tram pysäkki vieressä.. hyvä aamupala.. nakkeja ja leikkeleitä 3 eri sorttia niin kuin juustojakin.. tosin nuo pyyhkeet oli sitä hiekkapaperin pehmeyttä mutta albertin vireisestä kaupasta sai ostaa pyyheitä ja muuta tavaraa edullisesti.. tulevaisuudessa tulen majoittumaan tähän kaupungin osaan 3.. täällä on kirjaimellisesti kaikkea.saatiin kattohuoneisto omalla parvekkeela ja keittiöllä.. olimme 10 yötä.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Best value in this hotel on my trip.
Best hotel on my trip in Prague and I was in 4 different places.

6/10 OK

firehead, turku

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
hyvä hotelli sijainti ja aamupala..
ainut huonous tässä hotellissa oli pyyhkeet.. ne oli lähinnä ns. hiekkapaperia

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Oikein hyvä hintaisekseen
Ihan perussiisti ja hyvä, edullinen hotelli hieman sivussa ydinkeskustasta. Raitiovaunupysäkki on kuitenkin aivan oven edessä, ja sillä pääsee helposti ja edullisesti ydinkeskustaan. (Hotellin vastaanotto myy raitiovaunulippuja.) Hotellin lähiympäristö ei ole kauhean mielenkiintoinen, mutta rauhallinen kylläkin.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Loistava sijainti ja hintalaatusuhde.
Huoneemme oli siisti perushuone kylpyhuoneineen. Mikrouuni, jääkaappi, vedenkeitin, tv, ilmainen wifi ja tallelokero. Lämmin huone vaikka ulkona kylmää. Tukeva aamiainen. Loistavat yhteydet keskustaan ja myös kiva ympäristö. Hintaan nähden kaikin puolin hyvä!

6/10 OK

jannemasa, espoo

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Itse hotellissa ei ole varsinaista respaa ollenkaan vaan se löytyy tien vastakkaiselta puolelta toisesta hotellista. Itse huoneesta löytyy kaikki tarvittava mitä muualtakin, tv, vedenkeitin,kassakaappi ja mikro. Muuten huoneen äänieristys on sen verran heikko, että kaikki äänet kuuluvat läpi mutta muutamaksi päiväksi hotelli sopii loistavasti sijaintinsa ja hinnan perusteella.

4/10 Huono

Sergei, Helsinki

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

8/10 Hyvä

Omar Raul

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Acorde al precio
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

4/10 Huono

Roland

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Expensive, not si clean but seevice was good
Too expensive for it’s quality. Smells moldy and towels are not so white. Very noisy as it is beside the road. The reception and breakfast was at another side of the road so if like me that travel with kid, was extra hard. But the staff at reception and the lady at breakfast area were really nice and helfful.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Tania

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Niciest customer service. Complete great breakfast. Accesible by public transport to all sites of culture and history.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Ferenc

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Ferenc

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Oxana

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

peter

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024