Esikaupunkialueella oleva aamiaismajoitus, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Tämän aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on omatoiminen pysäköinti, ilmainen paikallinen aamiainen ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Las Residencias Bed and Breakfast tarjoaa 6 huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää ja bidee. Siivous pyynnöstä ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.
Las Residencias Bed and Breakfast sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Robinsons Place Palawan -ostoskeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
Ilmainen paikallinen aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen kiertoajelu- tai lippupalvelun
Sijaitsee 9 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Robinsons Place Palawan -ostoskeskus ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Jose New Market
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut joka ilta. Las Residencias Bed and Breakfast tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden aamiaismajoitus sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen paikallinen aamiainen joka päivä klo 6.00–9.00. Tämä aamiaismajoitus järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Puhutut kielet
Englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Esteetön pakettiauton pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Ilmainen paikallisen keittiön mukainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 6.00–9.00
Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Mukavuudet
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 16.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.3
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 6.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Las Residencias Bed and Breakfast ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä. Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 400.0 PHP:n suuruista maksua vastaan per yö.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lisävuode: 400.0 PHP per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Mobiilimaksuvaihtoehtoihin kuuluvat: GCash ja PayPal
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Klo 6.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä. Lapsi ei välttämättä saa ilmaista aamiaista.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Las Residencias And Breakfast
Las Residencias Bed Breakfast
OYO 1099 Las Residencias Bed Breakfast
Las Residencias Bed and Breakfast Bed & breakfast
Las Residencias Bed and Breakfast Puerto Princesa
Las Residencias Bed and Breakfast – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
10/10
Henkilökunta ja palvelu
10/10
Palvelut/mukavuudet
10/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Chaim
4.9.2023
Chaim
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023
10/10 Loistava
Emilios
Matkusti kumppanin kanssa
24.2.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The most kind and friendly hosts. The owner, Miss Esther, is the sweetest lady. She and Mr. Aba made our stay so wonderful. We loved the breakfast and the comfortable rooms. I recommend having your own transportation as it can be difficult to find a tricycle most of the time.