LAVITA Camp - Cagliari Villasimius

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan LAVITA Camp - Cagliari Villasimius valokuvagalleria

Ulkopuoli
Hiustenkuivaaja, pyyhkeet
Ilmainen Wi-Fi
Hiustenkuivaaja, pyyhkeet
Ulkopuoli

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Viale L. Da Vinci 287, Quartu Sant'Elena, CA, 09045
  • Place, Sant'Andrean ranta
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Marina di Capitanan ranta
    ‪10 min ajomatka‬
  • Place, Cagliarin satama
    ‪38 min ajomatka‬
  • Airport, Cagliari (CAG-Elmas)
    ‪36 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Neljän hengen huone

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 22 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

LAVITA Camp - Cagliari Villasimius

Rannalla oleva tentalow, jonka tarjontaan kuuluu kahvila ja ravintola
Tämän tentalow'n palveluihin kuuluu ravintola, kahvila ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, pyykinpesutilat ja puutarha. Kylpyhuoneet ovat jaetut.
LAVITA Camp - Cagliari Villasimius tarjoaa 70 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Tämä tentalow tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle). Palveluihin kuuluu jaettu keittiö. Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
LAVITA Camp - Cagliari Villasimius sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Sant'Andrean ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos kaipaat syötävää, majoituspaikasta löytyy kahvila ja ravintola
  • Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, terassi ja kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla vaellus-/pyöräilyreittejä ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Sant'Andrean ranta ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Marina di Capitanan ranta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. LAVITA Camp - Cagliari Villasimius tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, puutarhan ja piknikalueen. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä tentalow sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 7.30–9.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 20 metrin etäisyydellä
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 7.30–9.00; 2–20 EUR per aikuinen ja 2–20 EUR per lapsi
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä

Perheystävällinen

  • Minijääkaappi
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Ulkotilat

  • Piknikalue
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Rannalla
  • Terassi
  • Viihdealue ulkotiloissa

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Hyttysverkot
  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Jaettu kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Jaetun keittiön käyttöoikeus
  • Minijääkaappi
  • Ravintolaoppaita

Muuta

  • Hyönteispuitteet
  • Ilmastointi (säädettävä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 15.00–20.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 6 kg per lemmikki)
  • Vain tietyissä huoneissa
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–29.2. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 5 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.3.–31.10. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 5 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 2–20 EUR aikuisille ja 2–20 EUR lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 15.00–20.00.
Asiakkaat saavat ohjeet avaimen hakemiseen.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT092051B2000F3740
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, joita voit pyytää ottamalla majoituspaikkaan suoraan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

LAVITA Camp - Cagliari Villasimius Safari/Tentalow
LAVITA Camp - Cagliari Villasimius Quartu Sant'Elena

LAVITA Camp - Cagliari Villasimius – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 10 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 10 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 10 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 10 arvostelua

9,6/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

9,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

David, Miami

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great concept. Just what you need. Very good bathrooms and shower facility. fast internet. Comfortable bed. The address in Expedia is wrong. It is 1.8km down the road towards the east.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Claudia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr modernes, sauberes Camp. Wenn man was benötigt hat wurde es sofort umgesetzt. Ausgezeichneten Espresso. Super nah am Meer. Großer Parkplatz, outdoor Küche mit allem Zubehör vorhanden, sanitär Anlagen sehr sauber.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Amandine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nous avons séjourné 5 jours et nous avons adoré. L’accueil a été super, nous sommes arrivés avant 15h et nous avons eu notre tente sans attendre. Cela a été très rapide, efficace et claire. La tente dispose de tout le nécessaire dont ont as besoin. Un bon lit, un frigo et la Clim ( qui est un gros plus ). Les sanitaires sont très agréable et propre. L’espace de la cuisine ne manque de rien. La proximité avec la plage est superbe. Le parking gratuit juste à côté du camping est très bien et assez grand. Nous avons pu stationner notre voiture de location sans se préoccuper de la sécurité de celle ci.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Luca

Hyvää: Siisteys
-
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Maud

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Adriana

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nice stay

The opened last summer so everything was very new and in great condition Tent was always a very comfortable temperature despite the heat outside A cafe, a restaurant and a mini market are available inside the camping which is quite convenient
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Pernille

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Luksus camping tæt på strand. Der var meget pænt og rent på stedet.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Vanessa

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Unterkunft war ganz goldig, toiletten & duschen sehr sauber und der Strand war mega. Aber der Rest geht gar nicht. Handtüchern werden nur alle 6 Tage erneuert. Wenn wann früher welche braucht muss man 6,90€ bezahlen. Die Aussage von der Rezeption sei gewesen, man könne sie auch waschen - Waschmaschine kostet 5€ ohne Waschmittel. Ohne Auto ist man dort relativ aufgeschmissen wenn man was sehen will. E-bikes werden für einen „ganzen Tag“ für 30€ pro Fahrrad verliehen - aber ein ganzer Tag bedeutet 8-14 Uhr… meines Wissens beträgt aber ein „ganzen Tag“ 24 Std, naja. Das Restaurant sei ein „Buffet“, wo man aber sein Essen von den Mitarbeitern auf dem Teller gelegt bekommt (und zwar mini Portionen um ehrlich zu sein) & der Hauptgang wird vor dem aushändigen in der Mikrowelle aufgewärmt - hierzu haben wir 15€ pro Person gezahlt. Für mich auch nicht gerechtfertigt. Ich habe für diesen Urlaub mehr in dieser Unterkunft ausgegeben als mir lieb gewesen wäre. Wenn man nach Restaurants fragt wird einem nur das empfohlen mit denen sie zusammen arbeiten. Es wird nicht erwähnt, dass es auch die Möglichkeit gibt mit Deliveroo sich essen oder Einkäufe vom Supermarkt auszuliefern. Oder dass man mit dem Bus auch gewisse Restaurants in der Nähe gut erreichen kann. Irgendwie hab ich mich etwas abgezockt gefühlt, ich habe kein krassen Service erwartet, es ist ja schließlich ein Glamping Platz, aber das war leider nichts.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Candy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We loved our stay here!!! Amazing location, great price, nice staff and so clean!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Candy

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing stay. We booked 3 days and extended our stay another 3 days we loved it so much. The staff are so kind and helpful and the tent, bathroom, showers etc are so clean. Glamping at its best. I would stay here again and highly recommend these accommodations. Walk to beach, great little bar with bites to eat and drinks right on site. Restaurant available in the evening but not too far from town if you want to eat out. A full kitchen is also available if you want to cook. We truly had a great experience!!! I hope they stay busy but not so busy we can’t come back!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025