Hotel Costa Verde

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Costa Verde valokuvagalleria

3 ulkouima-allasta, aurinkovarjoja, aurinkotuoleja
Standard-studio, 2 parisänkyä, näköala puutarhaan | Tallelokero huoneessa, yksilöllisesti sisustettu, pimennysverhot
Standard-studio, 2 parisänkyä, näköala puutarhaan | Tallelokero huoneessa, yksilöllisesti sisustettu, pimennysverhot
Ulkopuoli
Ulkopuoli

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Aamiainen saatavilla
  • Uima-allas
  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
Km 5 Road to Manuel Antonio, Quepos, Puntarenas, 106-6350
  • Manuel Antonion ranta
    ‪9 min ajomatka‬
  • Playitasin ranta
    ‪9 min ajomatka‬
  • Biesanzin ranta
    ‪11 min ajomatka‬
  • Quepos (XQP)
    ‪17 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Standard-studio, 2 parisänkyä, näköala puutarhaan

  • 41 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Sviitti

  • 48 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Panoraamastudio, 2 keskisuurta parisänkyä, merinäköala

  • 70 m²
  • Näkymä valtamerelle
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Studiosviitti

  • 70 m²
  • Näkymä valtamerelle
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Exclusive-ullakkohuoneisto, 2 makuuhuonetta, valtamerinäköala (Sky Loft)

  • 74 m²
  • Näkymä valtamerelle
  • 8 henkilöä
  • 4 keskisuurta parisänkyä

Perhestudio, näköala puutarhaan

  • 48 m²
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Costa Verde

Lomakeskus, jonka tarjontaan kuuluu 4 ravintolaa ja joka sijaitsee kohteen Playitasin ranta lähellä
Tässä savuttomassa lomakeskuksessa on 4 ravintolaa, 3 ulkouima-allasta ja 4 baaria. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu.
Hotel Costa Verde tarjoaa 70 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on parveke. Näissä yksilöllisesti kalustetuissa huoneissa on oleskelualue. Tämän 4 tähden lomakeskuksen huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme ja hiustenkuivaaja.

Tämä lomakeskus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on kattotuulettimet ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.

Käytössäsi on 3 ulkouima-allasta.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotel Costa Verde on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Zip Coaster. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 3 ulkouima-allasta.
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • El Avion on yksi majoituspaikan 4 ravintolasta ja 4 baarista, ja siellä asiakkaat voivat nauttia valtamerinäköalasta
  • Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan 3 ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla joogatunteja, pilates-tunteja ja vaellus-/pyöräilyreittejä
  • Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Manuel Antonio Nature Park & Wildlife Refuge ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta La Culebra Waterfall
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Hotel Costa Verde tarjoaa asiakkaidensa käyttöön 3 ulkouima-allasta. Majoituspaikasta löytyy 4 ravintolaa. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu 4 baaria/loungea ja allasbaari. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tässä majoituspaikassa on 3 kokoushuonetta. Hotel Costa Verde tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 4 tähden lomakeskus on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen joka päivä klo 6.30–11.00.
El Avion – Tämä teemaravintola tarjoaa lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita, ja sieltä on näkymä valtamerelle. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Lasten ruokalista on saatavilla. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tämän ravintolan palveluihin.
La Cantina – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu ravintolan palveluihin. Auki joka päivä
El Wagon – perheravintola, jonka erikoisuutena on amerikkalainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Auki joka päivä
Anaconda – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä valtamerelle ja puutarhaan. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu palveluihin. Auki joka päivä

Puhutut kielet

Englanti, saksa ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 6.30–11.00; 2 500–12 000 CRC per henkilö
  • 4 baaria/aulabaaria
  • 4 ravintolaa
  • Allasbaari

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Anaconda
  • El Avion
  • El Wagon
  • La Cantina

Tekemistä

  • 3 ulkouima-allasta
  • Joogatunteja
  • Pilatestunteja
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä

Perheystävällinen

  • 3 ulkouima-allasta
  • Jääkaappi huoneessa
  • Keittonurkkaus huoneessa
  • Lastenhoitopalvelu huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Lahjaliike/lehtimyymälä
  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Hääpalvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 3 kokoushuonetta
  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Kansallispuistossa
  • Puutarha
  • Terassi
  • Vuoristossa

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Mikroaaltouuni

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Ilmastointi
  • Kannettava tuuletin
  • Kattotuuletin
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla
  • Yksilöllinen sisustus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 2500–12000 CRC per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.00–22.00.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Costa Verde
Costa Verde Hotel
Hotel Costa Verde
Verde Costa
Hotel Costa Verde Manuel Antonio
Costa Verde Manuel Antonio
Hotel Costa Verde Costa Rica/Manuel Antonio
Hotel Costa Verde Resort
Hotel Costa Verde Quepos
Hotel Costa Verde Resort Quepos

Hotel Costa Verde – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 179 kautta 286 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 73 kautta 286 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 21 kautta 286 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 286 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 286 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

9,2/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Carita

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Splendid views
Hotel was beautiful and views from the hotel and pool area were splendid.Location was also good, at a walking distance from Manuel Antonio National Park and the beach. When returning one had to walk uphil, but that is not too difficult if you are fit.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2018

10/10 Loistava

Wei

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bon hôtel
Hotel plus que correct. Personnel qui pourrait être un peu plus souriant mais toutes les informations sont correctes et à l'écoute.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

JUAN CARLOS

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
De paso por Manuel Antonio
El complejo necesita actualización, es un poco antiguo pero bien cuidado. Queda lejos de Quepos y un poco menos lejos de la playa pero puedes aprovechar las instalaciones del hotel para ver animalitos y bañarte en sus piscinas Nos ha servido para parar un poquito en el itinerario desde Corcovado a Monteverde
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Dana

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was wonderful and the grounds were well kept. We loved the 18 swimming pool over looking the ocean. I have already recommended it to many of my friends. Should our travels send us back to Manuel Antonio, we will definitely book another room!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Lindsay

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Wonderful cozy place
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

gary

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

6/10 OK

Julio

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Walter

Walter 9/26/24.
Excellent service. Very clean. I have as assisted by Jose in buying the ticket on line for the park by Jose. Access to the park is by bus or taxi.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Bernal, Norwalk

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Ekene

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

10/10 Loistava

THERESA

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Scenery and close monkey encounters. Friendly staff! Transportation to associated restaurants.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Jorge

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Gran cslidad
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Mario

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a great experience. The nature was very close and was amazing. Walking to the beach was confusing.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

Kim

Matkusti perheen kanssa
The ac wasn't cold enough and rooms were very dated . The bathroom needs a complete remodel - it was very hot and humid and had a terrible smell .
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Rod

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice room, dining options were good (no free breakfast) pool area was clean.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Daniel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing place to see the wildlife
This place was absolutely amazing if you like to see the wildlife. The staff was great and the food choices were great. We got a suite with a balcony and the monkeys would pass by. The place was spotless and the amenities were great. Internet connection was excellent. The property has 2 trails that are full of wildlife. The thing I appreciated the most is that the pool area was silent and respectful of the wildlife at the property.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Francisco, miami

Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing view, excellent and friendly service. Highly recommended for families, couples, and singles. There is something enjoyable for everyone.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Inna

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel itself is great. The stuff has been wonderful. I think it really depends on which room you book. Ours didn’t have a view and was close to the road but some others were just wonderful. The hotel is walking distance to the beach and Manuel Antonio park. We loved the coffee and batidas.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Robert

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing hotel- didnt even end up visiting the park because of all the wildlife around hotel/trails
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Robert

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Sundararajan

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent stay near the beach. The view from the room was amazing. Highly recommend
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Alex

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, great service and good value
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Jeffrey, Modesto

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is really fun and unique. Still more monkeys than people!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Susannah

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice place
The property itself has a lot to explore and a variety of room types. We didn’t have a great view, but our second evening a troop of squirrel monkeys came by and that was amazing. Beds were comfortable, shower was a little weak and lukewarm, nice to have a kitchenette and full size fridge.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Linda

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing staff, amazing stay, the views were to die for. Saw a lot of animals which was a huge plus. We had a blast. Thank you Costa Verde!
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024