Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

MAASEUDUN HOUSE JUAN'S SIERRA CAZORLA SEGURA JA LAS VILLAS 21 € per henkilö / yö

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan MAASEUDUN HOUSE JUAN'S SIERRA CAZORLA SEGURA JA LAS VILLAS 21 € per henkilö / yö valokuvagalleria

Luokittelematon kuva, 1 kautta 38, painike
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoruokailutilat
Sisätilat
Luokittelematon kuva, 5 kautta 38, painike

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

5 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta10 henkilöä60 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
Quesada, AL
  • Museo Zabaleta
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Plaza Santa María (aukio)
    ‪21 min ajomatka‬
  • Centro Temático de Especies Amenazadas
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

MAASEUDUN HOUSE JUAN'S SIERRA CAZORLA SEGURA JA LAS VILLAS 21 € per henkilö / yö

Perinteinen ja Andalusian maalaistalo Sierra de Cazorla Segurassa ja Las Villas luonnonpuistossa, mutta Quesadan kunnan alueella. Sijaitsee alueella, jota ei käytetä lainkaan. Se on täydellinen, jos etsit rauhaa, irtautumista, ulkoilua ja edes liikkua läheisiin kaupunkeihin. Se on 5 km päässä kaupungin Quesada, täysin saatavilla kaikenlaisia ​​ajoneuvoja. Se toimii sillanä matkustaville Pohjois-eteläisille. Se on kiinnitetty vuorelle, ja vain 100 metrin päässä on joki ja vesiputous luonnollisilla altailla.

Maaseudun majoitus luonnonpuistossa Sierra de Cazorla Segura ja Las Villas. Erittäin hiljainen, viihtyisä ja erittäin hyvällä paikalla.

Se on täydessä vuorella, valokuvissa näet. Juuri alapuolella on joki (Rio Bejar), jonka vesiputous on yli 15 metriä ja luonnon altaat. Tietenkin sinulla on polkuja vuoristossa retkeilyyn tai vain nauttia luonnosta. Huomaa myös, että vuoristossa, jossa pysyt, on syntymä Guadalquivir vaikka vaikea päästä.

Majoitus on varustettu kaikella mitä tarvitset:
-Microwave kanssa grilli, uuni (mukana tarjotin mukana), leivänpaahdin, italialainen kahvinkeitin, silitysrauta ja liesi, tehosekoitin, täydellinen astiat ja ruokailuvälineet ja kaikki keittiövälineet. Myös jääkaappi.
- Kaikki yleisimmät mausteet ovat myös öljyä. Myös kahvia, sokeria ja kaakaota sisältäviä lasipurkkeja on kahvia.
- Se on 1,35 m parivuode, kaksi 1'15m sänkyä ja kaksi sohvaa (joista yksi on 1,35m vuodesohva)
-Tv plasma
- Erittäin laaja ruokapöytä ja sarja pöytätennispöydälle.
- Runko ja säilytyslaatikko.
- Sisältää pyyhkeet, lakanat, peitot, peitteet, tyynyt, shampoo, geeli ja wc-paperi. Puhdistusaineet myös.
- Valtava takka, jossa grillit grillit. Kaikki tarvittavat polttopuut tarjotaan ilman lisäkustannuksia.
- allas, jota voidaan käyttää kesä-, heinä- ja elokuussa.
- Parveke, josta on näkymät vuorille ja samojen makuuhuoneiden ikkunoille (katso kuvia).
- Kuumaa vettä kaikissa hankeissa. Käyttämämme vesi tulee juuri joen lähteeltä ylös vuorelta.


TRAILS: Itse vuoristoteitä, vesiputouksia ja joki. (200 metriä).
Useimmille urheilijoille Quesadalle on ominaista erittäin hyvä alue retkeily- ja pyöräilyreiteille. Tietoja ohjataan yksityisesti.

Kävijät:
Museot Zabaleta ja Miguel Hernández Quesadassa
Vesi luola, vartiotorni, Sanctuary väsyy Belerda (30minutes)
Cazorla (20minutes), Arroyo fría (45minuutteja)
Ratsastus, melonta, suot (Pozo Alcon)
 
ARVONALO:
Näkymät Quesadan kaupungista
Maaseudun joen syntyminen
Sierra eläinten visualisointi. Jos sinulla on silmälaseja, naamioituja peittoja ... on helppo nähdä monia eläimiä, kuten karjoja, vuohia, peuroja, nälkäjä.


HINTA 21 € / yö per henkilö.
Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Museo Zabaleta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ulkouima-altaan. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Museo Zabaleta ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cazorla-vuoren luonnonpuisto
Tämä huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huvila sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoittaja

Juan

Puhutut kielet

Englanti, ranska ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Aidattu yksityinen uima-allas
  • Ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Puuliesi
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Sijainti

  • Joen rannalla
  • Maaseudulla
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Pöytätennis

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 60 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 11.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 22

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 3 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

RURAL HOUSE JUAN'S SIERRA CAZORLA SEGURA AND LAS VILLAS 21 € per person / night – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Gema P.

Hyvää: Siisteys
Si buscas tranquilidad, éste es el lugar
Hemos pasado una semana mi marido, mi perrito y yo, y nada más llegar el recibimiento por parte de Juan fue magnífico, la casa está muy bien equipada con todo lo necesario para estar cómodos, tiene unas vistas impresionantes de la sierra, Noelia en todo momento ha estado pendiente de nosotros, gracias por vuestra amabilidad, sin duda si volvemos a Jaén repetiremos 🤗
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Carolin S.

Hyvää: Siisteys
Bester Kurztrip ever
Nach vielen Kurzurlauben, war dies der beste. Juan und seine Tochter sind fenomenale Vermieter. Wir wurden warmherzig empfangen, bekamen frische Feigen und Trauben und es lang ihnen sehr daran, dass wir uns wohl fühlen, was wir taten. Ein einzigartiher Ort in Mitten der Natur zwischen Bergen, Wäldern, Fluss und Olivenhainen, mit tollen Ausflugszielen. Wir kommen bald wieder. Vielen Lieben Dank.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Burger S.

Hyvää: Siisteys
Schön ruhig gelegen
Es war ein wunderschönes kleines renoviertes Haus. Das Eingangsbild täuscht ein ein wenig den Gesamteindruck. Denn der ist atemberaubend. Auch der Vermieter ist ein sehr netter und zuvorkommender Mann und seine Tochter, mit der wir den online Kontakt hatten, war sehr freundlich und hilfsbereit. Alles in allem, ein sehr schönes Objekt was sehr zu empfehlen ist.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Nuria A.

Casita
La verdad que la Casita estaba estupenda, y la zona es ideal para descansar, dar largos paseos. Repetimos sin duda alguna de las mejores
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Rolf M.

Ruhig und abgeschieden, aber mit allem was man braucht
Entsprach vollends der Beschreibung, alles zufrieden stellend
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2018