Tervetuloa Tillin huoneistoon Radebeulissa, viini- ja puutarhakaupungissa.
Kanssanne asuu hyvin hiljaisessa liikennetilanteessa Elbe-laaksossa viinitarhojen alapuolella lyhyen yhteyden varrella (Wilder Mann) ja joukkoliikenteeseen. Kävelymatkan päässä on ravintoloita, ostosmahdollisuuksia ja polkupyörien vuokrausta.
Radebeulilla on paljon tarjottavaa: historiallinen keskusta, Wackerbarthin linna, jossa on kuohuviiniä, kapearaiteinen rautatie, Karl Mayin museo, Landesbühnen Sachsen.
Se on myös erinomainen lähtökohta upeille retkille, kuten: Esimerkiksi Moritzburgin järvialue ja sen metsästysmaja, Saxon-Sveitsin vaellusparatiisi Felsenbühne Rathenin, Meissenin posliinikaupungin kanssa, jossa on katedraali ja tehdas, ja barokkityylinen kaupunki Dresden.
70 neliömetrin huoneisto sijaitsee taloni pohjakerroksessa ja tarjoaa tarpeeksi tilaa 4 hengelle. Rakkaudella hoidettu puutarha, jossa on viihtyisä oleskelualue, kutsuu sinut rentoutumaan ja lopettamaan päivän. Pikkulapset ovat erilaisia leluja ja matkasänky saatavilla.
1 makuuhuone, jossa parivuode
1 tilava olohuone vuodesohvalla (parivuode)
1 kylpyhuone suihkulla, wc ja kylpyamme
1 täysin varustettu keittiö
Odotan innolla sinua, Silvia (Tilli) Willms