Hotellit Rasa

Vertaa 300 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 19 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Rasa: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Rasa

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Rasa
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Rasa tutustuminen

Rasa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Rasa ja sen lähellä kuuluu:

  • Chilingin vesiputoukset
  • Gentingin köysirata
  • Genting Casino
  • Chin Sween luolatemppeli
  • First World Plaza
  • Genting Highlands Premium Outletsin ostoskeskus
  • Skytropolis Indoor Theme Park

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Rasa, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Subang (SZB-Sulttaani Abdul Aziz Shah). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Rasa?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Rasa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Rasa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 543 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 702 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 525 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1003 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Rasa on 2773 cm.

Rasa: Hotellitiedot

Majoitukset
300
Halvin hinta
19 €
Korkein hinta
127 €
Suositut hotellit
Geo38 Premier Suites Genting Highlands, Grand Ion Delemen Hotel, Wyndham Ion Majestic Genting Highlands, Le Vert Boutique Hotel, Colmar Tropicale, Resorts World Genting - Genting Skyworlds Hotel, Swiss-Garden Hotel & Residences, Genting Highlands, Resorts World Genting - Genting Grand, Windmill Upon Hills Premium Suites Genting Highland, The Chateau Spa & Wellness Resort, Resorts World Awana, Genting Ria Apartment by C&T, GENTING FoggyCold StayCation AT Ion Delemen By HAPYHOME, Hotel Inap Sri Gombak, Ion Delemon Premier Suites Genting