Yksityinen majoittaja

aito ja nostalginen lähellä Timmendorferin rantaa Itämeri ja vanha kaupunki Lyypekki

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan aito ja nostalginen lähellä Timmendorferin rantaa Itämeri ja vanha kaupunki Lyypekki valokuvagalleria

Ulkopuoli
Ranta lähistöllä
Jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone
Ulkoruokailutilat
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Lemmikkiystävällinen
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Offendorf, Schleswig-Holstein
  • Hemmelsdorfer See
    ‪4 min ajomatka‬
  • SEA LIFE Timmendorfer Strand
    ‪11 min ajomatka‬
  • Travemunden laivasatama
    ‪11 min ajomatka‬
  • Lyypekki (LBC)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

aito ja nostalginen lähellä Timmendorferin rantaa Itämeri ja vanha kaupunki Lyypekki

Asuu lähes 200 vuotta vanha puoli-metsäinen maalaistalo Hemmelsdorfer järvi muutaman minuutin ajomatkan päässä Timmendorfer rannalta ja vanhan kaupungin Lübeck.
Rakastavalla ja uskollisesti kunnostetulla puutaloalueella on 6 huoneistoa, joissa kaikissa on oma sisäänkäynti, oma sisäänkäynti ja suuri terassi, jossa on puiset huonekalut ja tyynyt. Kaikki makuuhuoneen ikkunat voivat pimentyä. Puoli-puinen julkisivu, jossa tyylikkäät puiset ikkunat, ylellinen, täysin varustettu antiikkiset elementit takaavat lepoa vanhanaikaisesti.
Asunto nro 6 (74 m²) sijaitsee puutarhan puolella talon omalla pääsy terassille (32 m²) ja pysäköintitilaa. Lounais-terassi on kivetty, grilli, valkoiset puiset huonekalut ja istuintyynyt. Pallovalaisimet takaavat romanttisen ilmapiirin sinisessä tunnissa kello 21.00-keskiyöhön.
Asunto nro 6 ulottuu kahdessa kerroksessa. Pohjakerroksessa on olohuone, keittiö ja vierekkäinen ruokailutila. Antiikkisen puupöydän, jossa on 4 tuolia, istuu kaunis, himmennettävä kattokruunu, jossa on 12 valoa. On mukava sohva ja runsaasti tyynyjä, joista on näkymät 48 "taulutelevisioon. Yksittäisten huoneiden ääniä varten on musiikkijärjestelmä, jossa on CD-soitin, USB ja Bluetooth.
Kiiltävä, sisäänrakennettu keittiö ei jätä toivomisen varaa. Se on kaksirivinen ja keitto saarella. Jääkaappi sis. Pakastin, pesuallas ja astianpesukone ovat toisella puolella ja valaistu näyttökahva paistaa astioiden ja lasien kanssa. Keittotiskillä varustettu keraaminen liesi ja Tastbedienung, uuni ja kaksi laatikkoa. , Keittiökalusteissa on ruukut ja pannut sekä kaikki tarvittavat ruoanlaittovälineet, kuten: perunalastu, kattoteline, korkkiruuvi, kuorinta, tehosekoitin, lusikka, valkosipuli, kunnolliset veitset jne.
Saeco-kahvinkeitin ja erillinen maitopyyhe loistavat täydellisen cappuccinoa. Lisäksi on suodattimen kahvinkeitin, vedenkeitin ja leivänpaahdin. Astioita ja ruokailuvälineitä on tarkoitettu 12 henkilölle, jotta astianpesukone voidaan myös syöttää. Mukana on myös espressokeittimet, kahvikupit, viljakasvit ja antiikkihuonekalut ja -levyt.
1. Lattia johtaa puuportaat (14 askeleen) pienessä käytävällä, jossa on lipasto ja antiikkipeili, josta se menee kylpyhuoneeseen ja kaksi makuuhuonetta. Kylpyhuone harmaalla kiiltävällä laatalla on kylpyamme ja sadesuihku, turhamaisuus kahdella laatikolla, suuri peili, jossa on kaksi lisävaloa ja pyyhepatteri. Hiustenkuivaaja hajottimella myös henkilöä kohden kylpyamme ja pyyhe ovat valmiita.
ensimmäinen Makuuhuone. maalaistyyliin, jossa on valkoinen puinen vuode (180x200) ja ihanan paksu patja, jokaisen sängyn puolella on yöpöytä, jossa on lukulamppu ja edessä matto. Vaatekaapin ja sisävalaistuksen vieressä on tilava lipasto, jossa on laatikot. Nostalginen lasikulho ja lisäpöytävalaisin, jossa on himmeä valo, antavat tunnelmaa.
toinen Makuuhuone. kaksi erillistä sänkyä (90x200), joista jokaisella on yöpöytä ja lukulamppu, pyöreän pehmeän maton keskellä, antiikkisen vaatekaapin keskellä, jossa on sisävalaistus ja runsaasti säilytystilaa, sänkkien väliin lasikonsoli, jossa on suuri peili ja meikki-jakkara.
Sängyt ovat tuoreita suurilla arkeilla (per henkilö per 2 tyynyä).
Internet-yhteys WLAN-verkon kautta sisältyy kaikkien asuinrakennusten hintaan. Pesukone ja kuivausrumpu sekä silitysrauta ja -lauta voidaan jakaa.

Tämä maatilamajoitus sijaitsee lähellä kohdetta Travemunden laivasatama. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hansapark ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Travemunden laivasatama
Tämä maatilamajoitus tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, grillejä ja puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä maatilamajoitus on savuton.

Majoittaja

Barbara Rott

Puhutut kielet

Englanti, saksa ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Tekemistä

  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Vene

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha
  • Terassi
  • Veden äärellä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku

Viihdetarjonta

  • CD-soitin
  • Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittiö
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Pakastin
  • Ruokapöytä
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Muuta

  • Kuivausrumpu
  • Lämmitys
  • Olohuone
  • Silitysrauta/-lauta

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Korkeintaan 3 lemmikkiä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

authentic and nostalgic near Timmendorfer beach Baltic Sea and old town Lübeck – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Axel S.

Hyvää: Siisteys
Schöner Urlaub!
Es war alles sehr schön. Die Terrasse wäre mit zwei Liegestühlen und einem Spnnenschirm noch perfekter.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Andrea L.

Ruhige, mit viel Liebe eingerichtete Unterkunft .
Neue Ferienwohnung unweit der Ostsee
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2017