Reserva dos Corais

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Reserva dos Corais valokuvagalleria

Ranta lähistöllä, valkoista hiekkaa
Näkymä majoituspaikasta
Taulutelevisio
Näkymä majoituspaikasta
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
Rua VC Um - Setor Um - N 32, Cond Reserva dos Corais, Cabo de Santo Agostinho, PE, 54590-000
  • Enseada dos Corais
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Gaibun ranta
    ‪12 min ajomatka‬
  • Calhetasin ranta
    ‪29 min ajomatka‬
  • Recife (REC-Guararapesin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪55 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Perhehuoneisto, 2 makuuhuonetta, pääsy uima-altaalle, näköala uima-altaalle

  • 63 m²
  • 7 henkilöä
  • 1 parisänky, 2 kerrossänkyä (74–100 cm leveää) ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Reserva dos Corais

Rantamajoituspaikka, jossa on ulkouima-allas
Tämä rannalla sijaitseva majatalo tarjoaa asiakkaittensa käyttöön lastenaltaan ja grillausmahdollisuus. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Reserva dos Corais tarjoaa 9 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja tuuletin. Huoneissa on taulutelevisio.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.

Käytössäsi on ulkouima-allas ja lastenallas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Reserva dos Corais sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Enseada dos Corais. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat terassi ja televisio yleisissä tiloissa
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Enseada dos Corais ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Pedra de Xaréun ranta
Reserva dos Corais tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja lastenaltaan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Reserva dos Corais tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, grillejä ja puutarhan. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.

Tämä 3,5 tähden majatalo on savuton.

Tämä majatalo järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.

Puhutut kielet

Portugali

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä

Tekemistä

  • Lastenallas
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Lastenallas
  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Ei siivouspalvelua

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha
  • Suora yhteys rannalle
  • Terassi
  • Veden äärellä

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Muuta

  • Ilmastointi
  • Tuuletin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 9.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.30.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisen sisäänkirjautumisen hinta: 50 BRL, jos sisäänkirjautuminen tehdään klo 17.30–17.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 17.30 jälkeen
Valokuvat ovat esimerkkejä tarjolla olevista huonetyypeistä ja varaamasi huone voi poiketa kuvista.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Siivousmaksu: 100 BRL per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 50 BRL:n suuruinen lisämaksu klo 17.30–17.30

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 17.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet.

Lisämaininnat

  • Sisäänkirjautumisen yhteydessä vanhempien tai laillisen huoltajan, joka matkustaa alle 18-vuotiaan lapsen kanssa, on esitettävä lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (esimerkiksi passi). Jos asiakkaat matkustavat Brasiliaan ja vain yksi vanhemmista matkustaa lapsen kanssa, tämän vanhemman tulee esittää lapsen syntymätodistuksen ja kuvallisen henkilöllisyystodistuksen lisäksi matkan valtuutuskirje, joka on toisen vanhemman allekirjoittama ja notaarin vahvistama. Jos vanhemmat tai laillinen huoltaja eivät pysty antamaan tai eivät halua antaa tätä valtuutusta, tarvitaan laillinen lupa. Jos aiot matkustaa Brasiliaan lasten kanssa, sinun on pyydettävä Brasilian konsulaatista lisätietoja ennen matkaa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Reserva dos Corais Apartment Cabo de Santo Agostinho
Reserva dos Corais Apartment
Reserva dos Corais Cabo de Santo Agostinho
Reserva dos Corais Guesthouse
Reserva dos Corais Cabo de Santo Agostinho
Reserva dos Corais Guesthouse Cabo de Santo Agostinho

Reserva dos Corais – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 3 arvostelua

6,0/10

Siisteys

6,0/10

Henkilökunta ja palvelu

6,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Sulyane Ribeiro

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Local limpo, aconchegante, muito bem cuidado
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2019

2/10 Hirveä

Simone

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nao teve estadia, a proprietaria mim informou que nao tinha disponibilidade. Nao sei como vcs permitem que isso aconteça. Cabe um belo processo.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2018