GLI ARANCI -huoneisto on tilava kahden huoneen huoneisto, jota ympäröi historiallinen Città Giardino - Montesacro -alue, mutta vain 150 metrin päässä Metro B1 Conca d’Oro -pysäkiltä, jonka avulla pääset historialliseen keskustaan vain muutamassa minuutissa.
Majoitus mahtuu mukavasti jopa neljä aikuista, tarjoamalla ystävällisen ja epävirallisen ympäristön, jossa vieraat voivat todella tuntea olonsa kotoisaksi.
Ilmastointi, Wi-Fi ja TV tekevät majoituksesta sopivan vaativimmalle asiakkaalle, joka myös arvostaa huonekalujen toimivuutta ja huomiota yksityiskohtiin.
Huoneistossa on iso olohuone, jossa minikeittiö, ruokapöytä, vuodesohva ja TV, ja makuuhuone, jossa parivuode, kaksi yöpöytää, vaatekaappi lipasto ja TV.
Città Giardinon alueen hiljaisuus mahdollistaa rentouttavan loman, mutta lyhyt kävelymatka riittää saavuttamaan ravintoloita ja lukuisia viinibaareja, jotka ovat muuttaneet naapuruston yhdeksi elävimmistä ja suosituimmista iankaikkisen kaupungin "yöelämästä".
Alle kymmenessä minuutissa pääset historialliseen Ponte Tazioon, Rooman tasavallan siltaan, joka on edelleen täydellisesti säilynyt ja avoin jalankulkijoiden liikenteelle. Metrolinja B1 vie sinut muutamassa minuutissa etsimään pääkaupungin ehdotuksellisimpia turistikohteita.
Vain kahden pysäkin päässä voit ihailla Santa Costanzan mausoleumia ja S: n basilikaa. Agnese muurien ulkopuolella; Terminaaliasema (muutos metroasemalta A) on vain kuuden pysäkin päässä, jatkaen linjalla B voit päästä pois Colosseumista, Circo Massimosta, Piramide Cestiasta (juna merelle), kauniiseen San Paolon basilikaan seinien ulkopuolella ja naapurustolle EUR uusklassinen.