Moderni Urban Retreat, täydellinen keskeinen sijainti
Tämä koti sopii erinomaisesti San Diegon vierailijoille, jotka haluavat pysyä lähellä kaikkia kaupungin tärkeimpiä nähtävyyksiä (San Diegon eläintarha, Balboa-puisto museoineen ja teattereineen, Sea World, Gaslampin keskusta, rannat) ja olla kävelyetäisyydellä lukuisista ravintoloita ja baareja, mutta silti mahdollisuus rentoutua suurella uima-altaalla ja palo-kuopalla kanjonin ympäristössä. Myös vain 14 minuutin päässä lentokentältä tai rannalta!
Kuvaus:
Avaruus
Kiinteistö tarjoaa sekoituksen perinteistä ja modernia arkkitehtuuria, nykyaikaisia mukavuuksia ja zen-etupuutarha, jossa on suihkulähde, jossa vierailevat usein kolibrit ja sudenkorennot. San Diegon kuuluisasti täydellinen sää ympäri vuoden soveltuu hyvin ulkoiluun joka kuukausi vuodessa. Kanjonin yläpuolella olevalla uima-altaan terassilla, jossa on puinen kansi, on suuri uima-allas, takkakuoppa mukavilla oleskelualueilla, maisemointi ja ruokapöytä sekä grilli grillausta varten monina lämpiminä Etelä-Kalifornian iltaisin. Todella maaginen paikka nauttia auringonlaskusta. Tämä koti on harvinainen löytö tiheästi asutussa San Diegon kaupunkikeskuksessa, josta suuria kanjonin puoleisia uima-altaita on erittäin vaikea löytää.
Itse talo nukkuu 6 aikuista mukavasti (ylimääräisiä lapsia voidaan majoittaa myös ilmapatjoilla). Se tarjoaa yhden makuuhuoneen, jossa on king-kokoinen ultra-muhkea sänky ja kylpyhuone (kahden hengen suihkulla) yläkerrassa ja kaksi makuuhuonetta (toisessa keskikokoinen kuningatar-kokoinen sänky ja toisessa kaksi TwinXL-muistivaahto vuodetta, jotka voivat olla muunnettu yhdeksi tosi king-vuode) alakerrassa. Alakerran kahden makuuhuoneen välissä on moderni kylpyhuone, jossa on suuri poreallas / suihku-yhdistelmä ja ylellinen eurooppalainen laitteisto. Kaikki makuuhuoneet on varustettu korkealaatuisilla lakanoilla, korkealaatuisilla patjoilla ja ylellisillä pyyhkeillä. Nykyaikaisessa gourmet-keittiössä on 6 polttimen Dacor-kaksipolttoainevalikoima, huippuluokan Bosch-astianpesukone, mikroaaltouuni / kiertoilmauuni, iso 42 tuuman ranskalainen ovi-jääkaappi, ja siinä on lautaset, lasit, hopeaesineet, kattilat ja pannut. , ja kaikkea muuta, mitä saatat tarvita kotona valmistetun ja nautitun aterian yhteydessä. Ruokapöydässä on mukavasti 8 henkilöä. Toivomme, että nautit olohuoneesta sen nykyaikaisilla huonekaluilla, 52 tuuman TV- ja surround-äänentoistolla, jossa on kaapeliyhteys, ja kauniilla näkymällä kauniille uima-altaan alueelle (uima-allas voidaan lämmittää lisämaksusta). Pitkä ajotie talon sivua pitkin mahtuu helposti kolmeen autoon. Lisäksi keittiössä on piilotettu pesukone / kuivausrumpu. WiFi-yhteys koko kiinteistössä helpottaa 50 Mbps: n Internet-yhteyttä.
Naapurusto
Koti sijaitsee pienellä kadulla San Diegon Hillcrest / Mission Hillsin asuinalueella. Hillcrestin vilkas, monipuolinen ja eklektinen keskus, jossa on lukemattomia ravintoloita ja baareja, on noin 10 minuutin kävelymatkan päässä. Sijaitsemme 1. 3 km: n päässä kauniista Balboa-puistosta, jossa on lähellä 20 museota, puutarhaa ja teatteria, 2 km: n päässä San Diegon eläintarhasta, 3. 8 km: n päässä San Diegon kuuluisasta keskustan Gaslamp-alueesta, baareja, ravintoloita ja kauppoja, 5. 8 km: n päässä Sea World: stä, 3. 6 km: n päässä lentokentältä ja 6 - 8 km: n päässä kaupungin kauneimmista rannoista. Lähin ruokakauppa on alle 10 minuutin kävelymatkan päässä talosta.