Rannalla sijaitseva hotelli, jossa on kylpyläpalvelut
Tämä rannalla sijaitseva hotelli tarjoaa asiakkaittensa käyttöön aurinkovarjot ja aurinkotuolit.
Mayan Princess Hotel tarjoaa 21 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on parveke tai terassi. Huoneissa on oleskelualue. Keittonurkkaus, jossa on liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja kattotuulettimet. Hierontapalvelu huoneessa ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat kasvohoidot ja käsi- ja jalkahoidot.
Mayan Princess Hotel on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Belizen valliriutta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, kuivapesulapalvelu ja concierge-palvelut.
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät lastenvahti, kuivapesula-/pesulapalvelut ja concierge
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Belizean Melody Art Gallery ja San Pedro Central Park
Mayan Princess Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kylpyläpalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Mayan Princess Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuivapesulan/pesulapalvelut, tallelokeron vastaanotossa ja portterin/kantajan.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Puhutut kielet
Englanti ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Perheystävällinen
Ilmainen vauvansänky
Keittonurkkaus huoneessa
Lastenhoitopalvelu huoneessa
Mikroaaltouuni huoneessa
Minijääkaappi
Mukavuudet
Juomavesiautomaatti
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Laituri
Puutarhakalusteet
Rannalla
Rantapyyhkeitä
Rantatuoleja
Rantavarjoja
Veden äärellä
Kylpylä
Huoneessa tarjottavaa hierontaa
Kasvohoitoja
Manikyyrejä/pedikyyrejä
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Laattalattia huoneessa
Laattalattia yleisissä tiloissa
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Ilmainen lisäfuton
Ilmainen vauvansänky
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
32–tuumainen televisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Kahvin-/teenkeitin
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Mikroaaltouuni
Minijääkaappi
Muuta
Erillinen oleskelualue
Ilmastointi
Kattotuuletin
Puhelin
Silitysrauta/-lauta
Turvalokero
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 19.00 jälkeen
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Mayan Princess Hotel ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Ilmaiset vauvansängyt!
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Klo 19.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Lisämaininnat
Hierontapalvelut ja kylpylähoidot tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä hotelliin ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Mayan Princess Hotel San Pedro
Mayan Princess Hotel
Mayan Princess San Pedro
Mayan Princess
Mayan Princess Hotel Hotel
Mayan Princess Hotel San Pedro
Mayan Princess Hotel Hotel San Pedro
Mayan Princess Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 154 kautta 261 arvostelua
10–Loistava
154
Arvosana 8 - Hyvä. 81 kautta 261 arvostelua
8–Hyvä
81
Arvosana 6 - OK. 19 kautta 261 arvostelua
6–OK
19
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 261 arvostelua
4–Huono
5
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 261 arvostelua
2–Hirveä
2
9,2/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,2/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Daniel
Matkusti perheen kanssa
31.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is an older property but in great condition. The location is perfect, close to everything we did
Daniel
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
25.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Staff are amazing and friendly. You are so welcomed they try to accommodate every need you have
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 13 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Lucas
25.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was right next to the Caribbean Sprinter and Amigos Del Mar Dive Shop. Perfect place to stay for a couple days of diving.
Lucas
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
William Cary
Matkusti kumppanin kanssa
24.1.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Beautiful location
William Cary
Yöpyi 9 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Tara
23.1.2025
Tara
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Tim
Matkusti kumppanin kanssa
20.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful place to stay but you will need a car. We would stay here again
Tim
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
carlos
20.1.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
carlos
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
10/10 Loistava
James
19.1.2025
James
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
kit
15.1.2025
kit
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
Anukriti
Matkusti pienten lasten kanssa
8.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff, specially Helen was very friendly and accommodating to our requests. The location is convenient. Shopping places and dining areas close by and walkable.
Anukriti
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Mikala
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
30.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was a great place to stay. Clean accommodations and friendly staff. Many shops and restaurants within walking distance. The Caribbean sprinter water taxi terminal was a two minute walk to the doors of the hotel. Belize was a great vacation. We utilized a golf cart to get around the island which was convenient.
Mikala
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
helen
Matkusti kumppanin kanssa
28.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very happy with our stay! Wifi was fast, location was right on the beach and next to central park which made meeting up for tour groups less than a minute walk away. Our room had a balcony and was clean. The AC was nice but there was just so much humidity. I think a dehumidifier would help make the room feel "cooler". I would recommend this place! You could also purchase 0.5-5 gallons of water for a good rate from the front desk.
helen
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Jan
26.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nothing not to like...great staff, location, view, comfy studio apt. With great porch overlooking ocean
Jan
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Arif
Matkusti perheen kanssa
24.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were very friendly and helpful. The hotel is by the beach. Wonderful view from the room balcony.
Arif
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Thomas
Matkusti ryhmän kanssa
20.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfect place for a week of scuba diving and rum.
Excellent location in the heart of San Pedro. Easy walk to everything. Get a golf cart to head out further. Staff were friendly and helpful and the price was fair. Make friends with the locals for better experience. I would absolutely stay here again.
Thomas
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Maamideede
17.12.2024
Maamideede
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Lori
Matkusti kumppanin kanssa
8.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful hotel right in the heart of San Pedro, with oceanfront views, and easy beach access. Rooms were simple, clean, and the staff were all incredibly accommodating and lovely.
Lori
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Sara Bible
Matkusti kumppanin kanssa
5.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We’ve stayed here on two different trips and have been very happy both times. The entrance isn’t on the front of the street, it’s on the side, which makes it hard to find initially. The hotel is so welcoming, very clean and every room faces the ocean. We’ve stayed on the 1st and 2nd floors. All of the rooms have large balconies overlooking the beach with tables and hooks for hammocks. The little kitchens are convenient and include a burner for cooking. There’s quite a bit of storage too. The lobby has all the basics you can use before walking out of the hotel. They have beach towels, sunscreen, bug spray etc. They also have a little pier with a couple Adirondack chairs to sit on. Very pleasant! There’s a restaurant/bar nearby called The Black Pearl. Next to that, up the stairs, is a little breakfast shop that sells fresh made baked items, breakfast and local coffee. It’s also very convenient to get to the little airport to fly to Belize city. It’s not close enough to hear the “puddle jumper” planes though. If an elevator is needed, specify the 1st floor because most hotels do not have elevators in San Pedro.
We’ve snorkeled with Chuck and Robbie’s Diveshop both trips and have had an excellent time. Brandon was our guide both trips. (Chuck and Robbie’s is close to the hotel). We rented our golf carts from Isla Bonita Golf Carts and have been very pleased each time.
I definitely recommend this hotel.
Sara Bible
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Rhonda Darlene
26.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff was great, clean, safe, walking distance to shops, restaurants, transportation.
Rhonda Darlene
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Mark
17.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place, if I come back to San Pedro I will probably stay there at this Hotel again.
Mark
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
Kelly
13.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Room was good, with a great view. Several times we did find the maintenance staffs keys (which contained all the room keys) in a closet or door with no one around. Also, our toilet had an issue flushing. But otherwise the room was great as described and again the view and location were great.
Kelly
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Jarred
Matkusti kumppanin kanssa
6.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Overall great spot in a great location with great staff.
Jarred
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
CARLOS
8.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
CARLOS
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
ANN
Matkusti ryhmän kanssa
19.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Host Carolita attended to us with caring and kindness. She is an excellent cook on site too.
ANN
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Gisell Yasmin
16.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus