Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja kylpyläpalvelut
Ulkouima-allas, ravintola ja baari/aulabaari kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari, poreallas ja kylpyläpalvelut.
Hotel y Spa Santa Fe Colonial tarjoaa 37 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmaiset hygieniatuotteet. 42-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
Käytössäsi on ulkouima-allas ja poreallas.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluvat kasvohoidot, vartalokääreet ja vartalon kuorinnat. Kylpylästä löytyy poreallas ja turkkilainen sauna / hamam.
Hotel y Spa Santa Fe Colonial sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Iglesia de Santa Bárbara. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Los tambos
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu, matkatavarasäilytys ja hääpalvelut
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Iglesia de Santa Bárbara ja Museo Juan del Corral
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
Hotel y Spa Santa Fe Colonial tarjoaa asiakkaidensa käyttöön ulkouima-altaan ja porealtaan. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Hotel y Spa Santa Fe Colonial tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Los tambos – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Huonepalvelu on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
Allasbaari
Baari/aulabaari
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
Los tambos
Tekemistä
Kuumavesiallas
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Ulkouima-allas
Mukavuudet
Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Tallelokero vastaanottotiskillä
Asiakaspalvelut
Hääpalvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Kokoushuone
Ulkotilat
Piknikalue
Puutarha
Terassi
Kylpylä
Hierontaa
Kasvohoitoja
Kuumavesiallas
Turkkilainen sauna
Vartalokuorintoja
Vartalokääreitä
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
42–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Turvalokero
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 13.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–22.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Sinun on kenties maksettava ALV (19 %) majoituspaikassa. Arvonlisävero (19 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun) ja jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–22.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel y Spa Santa Fe Colonial Santa Fe de Antioquia
y Spa Santa Fe Colonial Santa Fe de Antioquia
y Spa Santa Fe Colonial
Y Spa Santa Fe Colonial
Hotel y Spa Santa Fe Colonial Hotel
Hotel y Spa Santa Fe Colonial Santa Fe de Antioquia
Hotel y Spa Santa Fe Colonial Hotel Santa Fe de Antioquia
Hotel y Spa Santa Fe Colonial – arvostelut
Arvostelut
6,6
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 7 kautta 19 arvostelua
10–Loistava
7
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 19 arvostelua
8–Hyvä
3
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 19 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 19 arvostelua
4–Huono
4
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 19 arvostelua
2–Hirveä
4
7,6/10
Siisteys
7,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,8/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
2/10 Hirveä
Carlos
Matkusti perheen kanssa
4.4.2021
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
hotel sin servicio
Esta fuera de servicio el hotel hace un año y ustedes me confirmaron una reserva
Carlos
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2021
10/10 Loistava
JOEL
15.2.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Joel and Dayana’s honeymoon
We just got married and it was our honeymoon. It was so relaxing and peaceful. The service made us feel special and the chef in the kitchen was incredible.
JOEL
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2020
10/10 Loistava
Henry
9.1.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Henry
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020
4/10 Huono
claudia m
6.1.2020
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
No fué un descanso
Fuí hace dos años y pensé que encontraría por lo menos lo mismo ; felicito a las dos señoritas de la recepción por su amabilidad para procesar las quejas o reclamos ; el hotel tiene una área muy generosa como para tener una sola piscina ( integrada adultos y niños ); esta área de la piscina se llena con las personas que pagan por un día de sol (osea la cuarta parte de lo que pagamos los huéspedes que dormimos en el hotel ), esta población que llega a su pase de día , ocupa la zona húmeda y las asoleadoras , y te sientes como en una piscina pública ; el clima caliente de Santa Fe de Antioquia es para disfrutarlo al lado de la piscina y por eso pagas este valor que no es para nada económico; no hay lugar para los huéspedes en este espacio sobrevendido a los que van de paso; la cena un bufete muy pobre en calidad y variedad; ojalá cambien o no creo que sobrevivan a la calidad
claudia m
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020
8/10 Hyvä
Luis
12.11.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Luis
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
23.9.2019
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
En la habitación que estuvimos. La cama sonaba todo el tiempo. Así que no se pasó buena noche, de cuenta de este sonido! No me podía ni mover.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
2/10 Hirveä
luz
16.9.2019
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
En las habitaciones no había aire acondiocnado, la plata no era suficiente. La energía se interrumpía, y los empleados decían que era porque estaba full. Me pareció increíble que el checkin y el checkout estuvieran a cargo de una sola persona. Esto retrasa y siempre hay fila
luz
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
8/10 Hyvä
Sofia
1.6.2019
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sofia
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti kumppanin kanssa
11.5.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was our third visit. there are so many hotels to choose from but we keep going back to Colonial
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
19.3.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good hotel and good service , is not a 5 star hotel but yes a good 3 stars
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
19.1.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2019
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
23.8.2018
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön elokuussa 2018
2/10 Hirveä
Tarkistettu asiakas
13.8.2018
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön elokuussa 2018
6/10 OK
Juan, South Fla
26.6.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
It's ok but don't expect luxury
The staff really makes this place memorable. Everyone is always happy to help and serve. The place itself is in serious need of TLC. The big pool had mold on the tiles, bathrooms on the common area wouldn't flush. In the room, the hot water didn't work the first night, had to call mtc over who took care of it quick. There weren't lock up safes in the room, and neither the front door nor the sliding door had extra security besides the regular lock. The town is still about a 5-10 min drive so you'll either have to pay for a "tuk-tuk" or take a drive there. We had breakfast at the hotel which was great, didn't try dinner there since we wanted the town experience
Juan
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
23.6.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice pool, hotel & staff was very friendly
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2018
8/10 Hyvä
Luz Stella
18.6.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Luz Stella
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2018
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
3.6.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very friendly staff. Very quiet setting. The pool is spectacular.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2018
2/10 Hirveä
Kari
1.4.2018
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A great disappointment in Santa Fe
- the pool is nice, and so is the pool bar staff
- the reception staff are unfriendly, not attentive and does not speak anything but Spanish
- the grounds and the buildings are very nice, old colonial style with lots of antiques
- the guest rooms are very spartan, not even a closet or somewhere to hang a dress or suit
- the management is unfriendly
- forget about the "spa" part - a crummy little room with no service
- our bathroom floor flooded with water from the toilet could not be fixed during our stay
- internet is practically non-existing, even in the reception area
- the free breakfast is nothing to write home about
- all the time short on towels...
- the listing on hotels.com said the Santa Fe attractions (Cathedral, village square, museums etc) is just 1 minutes walk away. The truth is 25 minutes walk, 3 kilometers (10 mins with tuc-tuc). We chosethis resort because of its claimed central location, and was very disappointed! Because of trfic and heat it was not possible to walk to the village centre.
Kari
10/10 Loistava
Gerald
31.12.2017
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Séjour Santa Fe
Un lieu très agréable, bien qu'un peu vétuste (eau chaude pas toujours activée, ...).
Bel endroit au global