La Guaca Hostel

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Guaca Hostel valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Kahden hengen superior-huone | Ilmainen Wi-Fi
Sisätilat
Vastaanotto
Sisätilat

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Uima-allas
  • Pesulapalvelut
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Carrera 8, 27 - 75, Santa Marta, Magdalena, 470004
  • Teatro Santa Martan teatteri
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Santa Marta Cathedral (kirkko)
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Parque de los Novios
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Santa Marta (SMR-Simon Bolivar)
    ‪27 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen economy-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen standard-huone

  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Neljän hengen perhehuone

  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Neljän hengen perhehuone

  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 kerrossänky (74–100 cm leveä)

Kahden hengen perushuone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen superior-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La Guaca Hostel

Hostelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee kohteen Santa Marta Cathedral (kirkko) lähellä
Tämän hostellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja jääkaappi julkisissa tiloissa. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen täysi aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
La Guaca Hostel tarjoaa 23 huonetta. Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle). Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hostellissa käytössäsi on ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

La Guaca Hostel sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Santa Marta Cathedral (kirkko). Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ulkouima-altaan.
  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat lokeroita, pyykinpesutilat ja yhteinen olohuone
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Parque de los Novios ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Santa Marta Cathedral (kirkko)
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. La Guaca Hostel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, myyntiautomaatin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.

Tämä hostelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen joka päivä klo 7.00–9.00.

Puhutut kielet

Katalaani, englanti, ranska, portugali ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–9.00

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Ulkouima-allas

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat
  • Ulkouima-allas

Mukavuudet

  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva uima-allas
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva yleinen WC
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinun on kenties maksettava ALV (19 %) majoituspaikassa. Arvonlisävero (19 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun) ja jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.00–22.00.
Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 34669

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

La Guaca Hostel Santa Marta
La Guaca Hostel Hostel/Backpacker accommodation
La Guaca Hostel Hostel/Backpacker accommodation Santa Marta

La Guaca Hostel – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Vagn

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice stay
Pleasant stay. Clean hostel. Good breakfast. Go on the daytrip to Minca and the one to Playa Crystal. Don't go on the one to Playa Blanca. Hope to return one day.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025