Kutsumme sinut yöpymään täydellisellä rannalla lomalla erittäin halutulla rauhallisella lomakeskuksella Gulf Place Caribbeanilla, luonnonkauniilla moottoritieltä 30-A. Se ei sisällä korkeita hotelleja, väkijoukkoja, ruuhkia ja liikennettä, Destinin ja Seasiden keskellä. Meillä on kaunis merinäköala, ranta sijaitsee kadun toisella puolella ja puiden yli, noin 3 minuutin kävelymatkan päässä rannalta. Kolmannen kerroksen huoneistoltamme on parveke, josta on näköala suoraan järvelle, ja oma polku, joka johtaa kauniille sokeri-hiekkarannoille ja smaragdivesiin Santa Rosa Beachille. Tämä poissa kotoa on varustettu kaikilla rento elämän välttämättömyydellä.
Kutsuvassa kevyessä ja iloisessa oleskelutilassa on erittäin mukava ylenmääräinen sohva (nukkuja), johon mahtuu 3, uusi LA-Z-Boy-lepotuoli, kaapeli-TV uudella 32 tuuman LCD-HD-TV: llä, sisäänrakennetulla dvd-soittimella, stereo- ja cd-soitin. Olohuone on avoin ruokailutila ja keittiö, ja se on erinomainen rentoutumiseen tai viihdyttämiseen.
Keittiössä on uudet kaapit ja uudet graniittiset työtasot ja kaikki mitä tarvitset suuren aterian tekemiseen perheelle. Siellä on täydellinen astiasarja, uudet kattilat ja pannut, uudet paistinpannut, useita lasisarjoja, kahvipannu, leivänpaahdin, mikroaaltouuni, tehosekoitin, crock-potti ja melkein kaikki tarvitsemasi välineet. Meillä on jopa liikkuva Igloo-jäähdytin, joka on kätevä juomien ottamiseksi uima-altaan tai rannalle. Ruokailualue on melko tilava, ja siinä on pöytä, johon mahtuu kuusi. Baarissa on myös kaksi työtuolia. On aivan oikein saada kaikki yhdessä muodostamaan yhteys ja nauttia ateria ystävien ja perheen kanssa. Mikä parasta, voit avata kaksinkertaiset ranskalaiset ovet ja nauttia henkeäsalpaavista näkymistä lahdelle melkein missä tahansa huoneessa. Yöllä voit kuulla aaltojen liikkuvan rannalla.
Huoneiston takana olevalla parvekkeella on hiljainen, osittain yksityinen oleskelualue, jossa voit katsella upeita auringonlaskujamme. Siellä on rantavalkoinen korinen pöytä, johon mahtuu neljä ja joka on täydellinen ensimmäiseen aamukahviin, aterioihin, peleihin tai vain rentoutumiseen.
Makuuhuoneet on sisustettu lämpimin kutsuvilla väreillä ja mukavasti sisustettu. Makuuhuoneessa on uusi king size -sänky ja uusi Tempur-Pedic Advantage -patja, toisessa makuuhuoneessa KAKSI Queen size-vuodetta. Molemmat makuuhuoneet on varustettu uusilla 32 tuuman LCD-HD-TV-televisioilla, joissa on sisäänrakennettu DVD-soitin. Molemmissa makuuhuoneissa on kylpyhuone. Toisen makuuhuoneen kylpyhuoneessa on sisäänkäynti makuuhuoneesta ja eteisestä. Huoneisto nukkuu 6 aikuista mukavasti. On olemassa kaksi kerrossänkyä, jotka nukuttavat kaksi lasta. Lapset rakastavat vain upotettuja kerrossänkyjä salissa. Siellä on paljon tilaa koko perheelle, mutta se on myös viihtyisä kahdelle.
(Lumivalkoinen hiekka) ranta on täällä hiljainen, luonnonkaunis ja puhdas. Erinomainen kävelyyn, auringonottoon, uimiseen ja vedessä pelaamiseen sekä tietysti hiekkalinnujen tekemiseen. Tarjoamme lapsille sateenvarjoja, rantatuoleja ja myös rantaleluja. Haluamme ottaa tuolimme ja juoman ja rentoutua rannalla samalla kun nautimme uskomattomista auringonlaskuistamme tai viettää mukavan iltakävelyn veden varrella.
Kun olet valmis taukolle rannalta, siellä on aika paljon muuta tekemistä. Kaupungin keskustassa on ulkona amfiteatteri ja suuri nurmikkoinen alue, jossa voit pelata palloa tai frisbeea lasten kanssa ja katsella konserttia kesäisin sunnuntai-iltaisin. Jos pidät shoppailusta, tulet rakastamaan viehättäviä vaatekauppoja Gidget's, SOHO tai Hepburn's (muutamia mainitakseni) tai dekadentti kylpy- ja vartalokauppa Pachouli. Tai tutustu paikallisten taiteilijoidemme tavaroihin Artist’s of Gulf Place -kioskissa. Löydät myös vuokrata Butterfly Bike Rentals -yrityksen, joka kuljettaa paljon erikokoisia pyöriä ja muita ulkovesivarusteita. Kiinteistöstä löydät myös surffauskaupan, kylpylän ja apteekin. Jos olet nälkäinen, siellä on suosittu Miss Lucille's Gossip Parlour, josta voit löytää hienoa kahvia ja jälkiruokia. Ruoka- tai ruokailutilaksi siellä on myös Smiling Fish Café (elävää musiikkia viikonloppuisin kesällä), Amore Pizzeria tai Kiwi Café (upeita aamiaisia ja jälkiruokia varten). Jos haluat mieluummin kokata, lähellä on melko monia käteviä ruokakauppoja sekä Destinissä sijaitseva Publix ja Wal-Mart. On olemassa pari tuoretta merenelävien markkinoita myös Santa Rosa Beach -kaupungissa. Vuohensyylät ovat noin 2 mailia (30A), ja parhaat kalamarkkinat ympärillä. Voit syödä siellä tai viedä sen takaisin huoneistoon.
Etelä-Waltonin rannat edustavat maan parhaita rantoja maileilla koskematonta rantaviivaa ja luonnollista elinympäristöä. Se on nimetty maan ainoaksi paikkaksi, jolla Clean Beaches -neuvosto on saanut Blue Wave -ympäristösertifikaatin rannikon kaikista 26 mailista.
Avainsanat: osakehuoneisto