La Maison Breuil on täydellinen loma-asunto. Omakotitalo ja keskeisellä paikalla sijaitseva ajankohtainen kaupunkitalo, jolla on kypsät puutarhat, oma lämmitetty uima-allas (ilman lisämaksua), erittäin nopea laajakaista ja pysäköinti.
Vain 5 minuutin kävelymatka keskiaikaiseen kaupunkiin, josta löydät ravintoloita, ruokamarkkinoita, jalkakäytäväkahviloita, katutaiteilijoita, kirkkoja, historiallisia rakennuksia ja paljon muuta.
Äskettäin uusittu jaksollinen kivikaupunkitalomme sisältää yksityisen lämmitetyn uima-altaan, pysäköinnin kadulla 2 ajoneuvolle (yhteensä 3 tilaa), 3 makuuhuonetta (mahtuu jopa 7, tiedustele), joissa kaikissa on 5 * hotellin laatuista hanhensulkia peitot (koko kauden, joten voit valita, kuinka kuumana / viileänä haluat olla) höyhentyynyt ja valkoiset egyptiläisestä puuvillasta valmistetut vuodevaatteet, jotka kaikki ovat ammattimaisesti pestyjä ja tekevät upeasta rentouttavasta unesta (huom. emme veloita ylimääräistä liinavaatteista). Niille teistä, jotka oleskelevat vähintään kaksi viikkoa, sängyt riisutaan ja ne sovitetaan uudelleen joka 7. yö yötä pyynnöstä. Mukavasti makuutilaa 6 hengelle, 2 kylpy / suihkuhuonetta ja ylimääräinen pohjakerroksen vaatesäilytys w. C.
Kaikki sisäiset valokuvat on otettu hiljattain kunnostustöiden valmistuttua.
Olemme tarjonneet ILMAISEKSI (erittäin nopea 20/70 MB) Wi-Fi / Internet-yhteyden ja ilmaisen lankapuhelimen lankapuhelut yli 100 kohteeseen, iPod-telakka, iPod / CD / DAB-radio ja UK satelliitti-TV sisäisellä DVD-soittimella tai Ranskalainen televisio, jos haluat. Talossa on keskuslämmitys kaasulla (vieraat voivat oleskella koko vuoden) ja rajoittamaton määrä kuumaa vettä.
MAANTASO:
Siellä on täysin varustettu keittiö ja ruokailutila, joka on varustettu kaikella, jotta vierailustasi tulee nautittavaa, uuni, liesi, integroitu jääkaappi, erillinen jääkaappi / pakastin, astianpesukone, mikroaaltouuni, pesukone, kahvinkeitin, leivänpaahdin jne.
Oleskelutila, jossa takka ja kaksi sohvaa, englantilainen Freeview-satelliitti-tv, taulutelevisio DVD-soittimella, IPOD / CD / DAB-radio, jossa kaiuttimet (ja runsaasti musiikkia iPodissa) ja kaksoisikkunat, joista on näkymä petankin tuomioistuimille.
Pohjakerroksen vaatesäilytys, WC.
Lattianpäällyste on sekoitus kaunista kastanjaa tai antiikin mäntyä. Kiinteistössä on syöttötuoli, jos tarvitset sellaista, sekä valikoima leluja, pelejä, kirjoja, uima-allaspuhallet ja CD-levyt.
ENSIMMÄINEN KERROS:
Päämakuuhuone, jossa on king-size-150 cm-vuode kylpyhuoneella ja WC: llä, vastapäätä on kahden hengen huone, kaksoisikkunoilla (tarvittaessa voimme laittaa ylimääräisen yhden taittovierasvuoteen 3 hengen majoitukseen tässä huoneessa) - tilauksesta) sopii perheen talon jakamiseen.
YLIMMÄSSÄ KERROKSESSA:
Upea makuuhuone räystäissä, yhden hengen tai king-kokoinen 160cm sänky (alennetulla ovenkorkeudella). Paljon lattiatilaa.
Täysikokoinen perheen kylpyhuone, jossa kaareva kylpyamme, suihku, wc ja käsinoja. kylpyhuonekaapit.
Siellä on oma lämmitetty uima-allas (avoinna toukokuusta syyskuuhun), kääri ympärille etelään päin olevia aurinkoterasseja ja upea uusi katos takana olevan patioalueen yli suojautuakseen keskipäivän auringosta. Yksityisessä puutarhassa on useita kypsä puita ja pensaita ja pieni nurmikkoalue. Täällä on ihania kukkivia Mock Orange -puita, jotka kaareutuvat taloon johtavan sorapolun yli, ja talosta uima-altaalle johtaa kaunis sateellinen wisteria. Meillä on kuusi mukavaa aurinkotuoleja uima-altaan reunalla, ja tarvittaessa kaksi suurta aurinkosävyä. Allaspyyhkeet toimitetaan uima-altaan ollessa käytössä (huhtikuusta lokakuuhun) ja uima-allas lämmitetään niin, että se ei koskaan pudota alle 28C: n käytön aikana.
On paljon alueita, joista valita ruokailun ulkopuolelle, joko auringossa tai varjossa, kauniilla 6-paikkaisella teak-ruokapöydällä ja tuoleilla sekä puuhiili-BBQ: lla.
Olemme luoneet ihanan yksityisen kaupunkitalon, josta voit kävellä Sarlat-gourmet-ravintoloissa. Suurin osa ravintoloista on aito 5-10 minuutin kävelymatkan päässä talosta, mikä tarkoittaa, että voit nauttia muutaman lasillisen viiniä aterianne aikana ilman, että sinun tarvitse huolehtia ajamisesta (taksit ovat yleensä erittäin kalliita täällä Ranskassa). Aamukroissanteille ja patonkeille on boulangerie, ja viehättävä pieni deli vieressä vain lyhyen 3 minuutin kävelymatkan päässä talosta.
Sarlat on pieni kaupunki, jolla on kauneus poikkeuksellisen kauniine kapeine katuineen, kivikattoineen ja benediktiiniluostarineen. Yli 1000 vuotta kestänyt taide ja arkkitehtuuri houkuttelee sinua joka käänteessä, ja kaikkiin niihin pääsee 5 minuutin kävelymatkan päässä Sarlat-lomakodistasi. Ja sijaintimme kauneus on, että voit istua puutarhassa nauttimalla uima-altaasta tai lounastaa ja se on tarpeeksi rauhallinen kuullaksesi lintujen laulavan.
Ole varovainen listalle, joka väittää olevansa Sarlatissa tai 5 tai 10 minuutin päässä Sarlatista. Tämä viittaa usein ajoaikaan. Olemme aito 5 minuutin kävelymatka keskiaikaiseen keskustaan. Olemme kuulleet lukemattomia lomanviettäjien tarinoita uskovansa jäävänsä Sarlatiin, mutta heidän on pitänyt matkustaa mailia päästäksesi mihin tahansa.
Voit käydä värikkäillä viljelijämarkkinoilla ja ruokasalissa tai nauttia ranskalaisesta kahvilakulttuurista ja katsella maailman ohi. Sarlat tarjoaa monia ilmaisia nähtävyyksiä ympäri vuoden, mukaan lukien joulumarkkinat ja ulkoilmahalli juhlajaksolle, taidenäyttelyt ja etenkin kesäkuukausina on jatkuvasti iltakatu-esiintyjiä, ulkoilmateatteri, musiikkifestivaaleja, ilotulitteita, akrobaateja, muusikoita , pellet tarjoavat iltaisia esityksiä viihdettäsi varten. Joen viettämisen jälkeen vietetyn päivän luolissa tai linnoilla käydessäsi, miksi et istuisi terassilla lasillisen viiniä ja katsotisi paikallisten pelaavan Petanquea tai edes menemään itse, talossa on joukko petankoja sinun käyttöösi.
Kaikille täällä Sarlatissa on jotain jotain, aivan vieressäsi ...