HINNAT OIKEUDEN SAATAVUUDEN HAKEMISSA ÄLÄ KÄYTÄ VEROT JA PUHDISTUSMUUTTA, JOKA ON, ON TIETO, JOTKA SITÄ TEET. ----->
SVR-00309
Astu upeaan Washington Square Manorin sisään, ja sinut kuljetetaan välittömästi yksinkertaisempiin aikoihin ja paikkaan ... 1899 Savannah on tarkka. Tämä ylellinen loma-asunto on neljä makuuhuonetta ja se sijaitsee ihanteellisesti aivan Washington Square, monien mielestä olla Savannah kauneimmista asuin neliö.
Washington Square alunperin säädettyihin 1790 kanssa kodeissa vuodelta 1797 siirtomaa tyyli, joka oli tyypillistä Savannah kotien 200 vuotta sitten. Washington Square kartano on rakennettu vuonna 1899 ja on yksi "uusin" koteja torilla. Se on rakennettu vuonna klassinen Queen Anne viktoriaaninen tyyli kauden. Washington Square nimettiin kunniaksi George Washington, vapaussota yleinen ja ensimmäinen Yhdysvaltain presidentti. Presidentti Washington vieraili Savannah vuonna 1791 ja pysyi kotona muutaman korttelin yli St. James Square (nyt Telfair Square).
Washington Square on viehättävä etupiha ja ominaisuuksia liuskekivi kulkutiet reunustivat Native pensaita ja värikäs joukko kukkivia kasveja alla katoksen sammal-draped vanha elää tammia. Aukio on yksi Savannah suosituimmista paikkoja ulkona häät ympäri vuoden. Eniten viikonloppuisin, se on melko tavallista nähdä morsiamet toimitettavista neliö hevosen tehdä vaunut.
Kiinteistö sijaitsee hyvällä paikalla Koillis neljännekseen Savannah "Landmark Historic District" - yksi suurimmista alueilla laatuaan Amerikassa, listattu National Register of Historic Places. Kiinteistö sijaitsee kulmassa kahden historiallisen Savannah kaduilla - East Bryan Street ja Houston Streetin ja helpon kävelymatkan päässä koko Landmark Historic District, mukaan lukien:
• Historiallinen Bay ja River Street (1 korttelin pohjoiseen)
• Savannah Waving Girl Monument (3 korttelin koilliseen)
• Brice Hotel (1/2 lohko itä) - Savannah n uusi hyväpalkkainen, boutique-hotelli 145 huonetta!
• Broughton Street Keskusta ostosalue (2 korttelia etelään)
• Leopold jäätelöä (5 korttelin lounaaseen) - äänestänyt parempaan jäätelöön Savannah!
• Savannah City Market (8 korttelin länteen)
• Paula Deen - Lady and Sons Ravintola (7 korttelin länteen)
• Davenport House Museum (5 korttelin lounaaseen)
• Savannah Candy Keittiö (4 korttelia luoteeseen)
• Washington Square (etupiha)
• Greene Square (3 korttelia etelään)
• Warren Square (2 korttelin länteen)
• B. Matteuksen Eatery (3 korttelin luoteeseen)
• Olde Pink House Ravintola (4 korttelin länteen) - Varaukset suositeltava.
• Pirates 'House Ravintola (1 korttelin itään)
• Emmet Park (1 korttelin pohjoiseen)
Koti on historiallinen Savannah pohjaratkaisu puoli-sali sisäänkäynti ja sisältää monia alkuperäisiä piirteitä, kuten kipsi kattomedaljongit olohuone ja ruokasali, antiikki sydän-mänty lattiat, ja kipsi seinät. Olohuone on upeat näkymät aukiolle ja upea kattokruunu. Ruokasali on kumppani kattokruunu ja suuri ruokapöytä kahdeksalle. Keittiö on viihtyisä oleskelutila, jossa yksi viidestä HDTV: n löytyy kotiin. Keittiössä kaasuliesi, mikroaaltouuni, astianpesukone, jääkaappi, ja kaksinkertainen pesuallas sekä graniittiset. Takana, hurmaava tiili piha odottaa sinua ja sopii aamukahvia tai yksinkertaisesti rentoutua pitkän päivän jälkeen Savannah nähtävyyksiä.
Yläkerran on makuuhuone kylpyhuone, josta on näköala Washington Square ja on parveke, joka toimii leveys kotiin. Kaksi makuuhuonetta on pääsy erillinen kylpyamme vintage kalusteet. Pysyvä portaikko kolmanteen kerrokseen ullakolle mahdollistaa pääsyn neljäs makuuhuone täysi vuode ja parivuode. Koti nukkuu jopa yhdeksän vierasta mukavasti.
On omistettu pesutupa ensimmäisessä kerroksessa, sekä viehättävä jauhe huoneen työntää alla pääportaikossa. Katot koko talon ovat korkea kruunuvalu useimmissa huoneissa. On viisi takat alkuperäisen viktoriaanisen ajan mantles.
Tämä kaunis luvun koti tarjoaa kaikkea mitä ikinä haluavat ylellisyyttä Savannah vuokra yhdistettynä täydellinen paikka. Elää kuin todellinen Savannah natiivi ... Jos vain vähän aikaa!
SVR-00309