Koko huoneisto

Huoneisto 1. kerros - Apartments Forsthaus Krämer

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Huoneisto 1. kerros - Apartments Forsthaus Krämer valokuvagalleria

Yksityiskohta ulkoa
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, astianpesukone
Ulkoalueet
2 makuuhuonetta, internet, vuodevaatteet
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kuntosali
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Keittiö
  • Takka

Tutustu alueeseen

Map
Schliersee, Bavaria
  • Slyrsin baijerilainen mallasviskitislaamo
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Markus Wasmeier Bauernhof und Wintersportmuseum
    ‪3 min ajomatka‬
  • Taubensteinin köysirata
    ‪4 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Huoneisto 1. kerros - Apartments Forsthaus Krämer

Huoneisto 1 pohjakerros:
Täysin varustettu savuton asunto on pohjakerroksessa ja siinä on iso terassi. Uusi rakennus on suunniteltu runsaasti luonnonpuuta Baijerin tyyliin. Suuri kylpyhuone on varustettu suihkulla ja kylpyammeella (mukaan lukien hiustenkuivaaja ja vieraspyyhkeet). Huoneistossa on kaksi makuuhuonetta, toisessa parivuode (2 x 2 m), toisessa kaksi erillistä vuodetta (kukin 2 x 09 m). Olohuoneessa on takka ja iso taulutelevisio. Modernissa saarella varustetussa keittiössä on liesi, uuni, mikroaaltouuni, kahvinkeitin ja astianpesukone. Parkettilattia välittää mukavuutta ja lämpöä. Lisäksi huoneistossa on sisäpuhelin, langaton internetyhteys on käytettävissä.

Entinen metsätalo kunnostettiin kokonaan vuonna 2019. Huoneistoja on kolme erikokoista. Ensimmäisen kerroksen huoneistossa (80 m²) on takka ja tilava terassi. Toiset 2 huoneistoa (67 m² ja 47 m²) ovat ylimmässä kerroksessa. Kaksi huoneistoa suurempi on varustettu takalla ja suurella parvekkeella. Toinen huoneisto on suunniteltu studio-tyylillä, erillinen keittiö ja ranskalainen parveke. Molemmat ylimmän kerroksen huoneistot ovat valoisia, ja niistä on näkymät vuoristoon ja metsään. Talon kellarissa on yhteinen huone, jossa on kulmapenkki ja takka sekä kaapit. Autotalli, pysäköintitila ja suksien / polkupyörien varastointi ovat myös saatavilla. Huoneistot sijaitsevat suoraan Spitzingin hiihtoalueen juurella aurinkoisella, idyllisellä paikalla metsän reunalla. Bussipysäkki, jolla on linja-autoliikenne Spitzingseeyn ja Schlierseeen (yhteydellä Baijerin Oberlandbahniin), on taloa vastapäätä, samoin kuin julkinen pysäköintialue kiertueiden kohtaamispaikoille, joista useat retkeily- ja pyöräilyreitit alkavat.

Saapuminen on klo 15.00–22.00 ja lähtö on klo 7.00–10.00.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Slyrsin baijerilainen mallasviskitislaamo. Majoituspaikassa on saatavilla kuntosali. Huoneistossa tarjoaa keittiön ja takan.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, takan ja parvekkeen tai pation
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Slyrsin baijerilainen mallasviskitislaamo ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Markus Wasmeier Bauernhof und Wintersportmuseum
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntokeskuksen, terassin ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

DS Destination Solutions

Puhutut kielet

Englanti ja saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Kuisti/lanai
  • Puutarha
  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Ferienwohnung 1 Erdgeschoss Ferienwohnungen Forsthaus Krämer
SU_6-118133+6-285968
Apartment 1 Ground Floor - Apartments Forsthaus Krämer Apartment

Apartment 1 ground floor - Apartments Forsthaus Krämer – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Christin K., Meuselwitz

Hyvää: Siisteys
Sehr nette Vermieter
Der Vermieter war super nett, das Objekt ein Traum und was die Lage anging also etwas abgelegen aber perfekt wegen der Ruhe. Sauber und top gepflegt mit eigener Garage fürs Auto und uns wurden vorhandene Fahrräder angeboten zu nutzen welche relativ alt waren aber für den weg zum Bäcker durchaus tauglich.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Thomas A.

Hyvää: Siisteys
Alles bestens!
Wir haben uns sehr wohl gefühlt
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Ulrike S.

Hyvää: Siisteys
Super!
Sehr schöne FeWo, sehr freundliche und hilfsbereite Vermieter. Tolle Lage in wunderschöner Gegen. Alles Top!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2021

10/10 Loistava

Martin M.

Hyvää: Siisteys
Sehr gut
Sehr gute Ausstattung, am Waldrand gelegen, wahnsinnig nette und hilfsbereite Vermieter, die aber Abstand wahren. Die wirklich einzigen Nachteile: Manchmal hört man die Motorräder auf der Straße nach Spitzingsee beschleunigen und man ist ca. 2 km von der nächsten Ortschaft entfernt (Bäckerei, Restaurants). Der nächste Supermarkt ist 3 km entfernt. Fahrräder sind ein Muss, besser noch ein Auto. Es gibt auch eine Bushaltestelle in unmittelbarer Nähe, nur fahren die Busse natürlich nicht allzu oft. Die Vermieter stellen zwei Fahrräder für den allgemeinen Gebrauch für die Feriengäste zur Verfügung. Sehr lobenswert! Empfehlen die Wohnung sehr gerne weiter! Es ist sehr schön!