Casavacanze on lähes rajoilla vaunun Coast Park ja 500 metrin päässä Sampieri, viehättävä kalastajakylä, tunnettu uunin Pisciotto.
Jos rakastat luontoa ja haluavat nauttia maaseudun rauhassa ole privandovi sininen meri, verannalla Villa Gio tarjoaa mahdollisuuden elää päivä syödessä silmillään rannalla tai rentoutua aurinkotuolissa.
Meri on kävelymatkan päässä (200 m): te ihastunut vapaan rannan eikä tungosta (paitsi elokuussa) ja erittäin hienoa kultaista hiekkaa ja kristallinkirkas meri sovi lapsille
.Scicli on 10 minuutin ajomatka ja vaikutuksen barokin kirkkoja ja palatseja Unescon maailmanperintökohdetta.
Ja vaikka haluat tietää muita kulttuurikohteita sinun tarvitsee vain liikkua autolla Modica (15 km), Ragusa
(25 km), Noto (40 km), Syracuse (72 km).
Talo on sisustettu huolella ja sen ulkopuolella ja on varustettu hälytysjärjestelmä. Pohjakerroksessa on olohuone keittokomero, kaksi makuuhuonetta ja kylpyhuone. Molemmissa makuuhuoneissa on varustettu katto faneja.
Ulkopuolelta johtaa ullakolle ilmastointi, makuuhuone kalustettu kaksi sänkyä, pieni kaappi, lipasto ja kylpyhuone ei suihkua.
Talo on viileä ja tuulinen, koska ympäröivät veranta ja kaunis puutarha, jossa Välimeren alueen kasvit.
50 m alppimaja toinen saman omistajan 5 vuodetta.
Avoinna huhtikuusta lokakuuhun.
Noin 10 km päässä Pozzallo jossa tulet Malta katamaraani retkiä jopa päivittäin.
Heinäkuusta lähtien 2013 on toiminut lentoaseman Comison 40 km päässä.
Sinua tervehtii omistaja, joka auttaa sinua loman aikana, jos sitä tarvitaan.
Talossa löydät tarvittavat tiedot liikkua helposti joko seuraamalla sivistyksellisiä etuja molempien päivittäisiin tarpeisiin.