Yli 14 yksityistä hehtaaria sijaitseva Heroncrest on rakennettu noin 1840 ja tarjoaa upeita merinäkymiä, kauniita nurmikkoja, monivuotisia puutarhoja ja eteläistä altistumista. Nauti auringonlaskuista, auringonlaskuista ja kuunvaloista viehättävällä Penobscot-lahdella tässä talossa, joka on sisustettu antiikkiesineillä ja alkuperäisillä taideteoksilla.
On 2 kylpyhuonetta: alakerrassa yksi on suihkukaappi, yläkerrassa yksi on viehättävä claw jalka amme. Kaksi makuuhuonetta yläkerrassa on hieno näkymät veteen ja kaukana saarilla kautta dormer ikkunat. Etelään makuuhuone alakerrassa on myös vettä näkymät, mutta toisessa makuuhuoneessa alakerrassa on hiljainen näkymä takaisin metsään.
Ruokasalissa on vettä näkymät etelään. Liukuva lasiovet johtavat rauhalliseen kannelle, joka on takana nurmikentälle ja metsään. Olohuone, den ja yläkerran leikkihuone antavat yksityiselle tilaa kaikille. Mukana ovat 100% puuvillalakanat, suuret pyyhkeet ja pesukone ja kuivausrumpu pääkerroksessa.
Hyvin varustetussa keittiössä on maukkaita kahvipapuja ja myllyjä, erilaisia teetä, sokeria, mausteita, oliiviöljyä ja viinietikkaa. Valkosipulissa on jopa astia keittiön tuloaukosta!
Sadepäivinä on internetyhteys, televisio, DVD ja muutamia lautapelejä. Tai voit napata kirjan hyllyltä ja käpertyä hyvän tulkinnan takan eteen.
Mäen takana Heroncrest on metsäinen 100 eekkerin villieläinten säilyttäminen, hyvä lumikenkäilyä talvella ja vaeltaa kesällä.
Heroncrest on noin kilometrin päässä Searsportin upeasta rotunda-kirjastosta, antiikkikaupoista, ruokapaikoista ja kuuluisasta Penobscot-merimuseosta. Noin samalla etäisyydellä talosta on Moosepoint State Park. Joskus kauniita luonnonvaraisia orkideja voidaan nähdä pitkin kävelytietä siellä. Belfast, sen perjantai-ilta-art kävely, viljelijän markkinat ja kauden festivaalit ovat 10 minuutin päässä. Acadia National Park ja Bar Harbor ovat tunnin ajomatkan päässä.
Midcoast Maine on bussipalvelu, joka vie sinut kilometrin päähän talosta. Kuitenkin, jos haluat tutkia kaikkia alueella, auto olisi olennainen asia. On auton turvaistuin, joitain elämys liivit, pakkaus ja leikkiä ja booster istuin pöydälle saatavilla talossa nuorille vieraille.
Jaa tämä taivaan viipale perheen ja ystävien kanssa!