Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only
Vain aikuisille tarkoitettu hotelli, jonka tarjontaan kuuluu baaria/loungea ja kylpyläpalvelut
Ulkouima-allas, ravintola ja 2 baaria kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari, välipalabaari/deli ja kahvila.
Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only tarjoaa 130 ilmastoitua huonetta, joissa on espressokoneet ja tallelokerot. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.
Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, kylpytakit ja hiustenkuivaaja. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Kylpylässä on 2 hoitohuonetta. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.
Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Platja d'es Coto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 baaria.
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola, allasbaari sekä 2 baaria
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja matkatavarasäilytys
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Platja d'es Coto ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bassa Cabots
Majoituspaikasta löytyy ravintola, kahvila ja välipalabaari/deli. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu 2 baaria/loungea ja allasbaari. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, kylpyläpalvelut ja terassin. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–11.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Englanti, saksa, portugali ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–11.00
2 baaria/aulabaaria
Allasbaari
Kahvila
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Tekemistä
Polkupyörien korjauspiste
Polkupyörätarvikeliike
Ulkouima-allas
Vesiurheiluvälineitä
Mukavuudet
Elintarvikemyymälä
Juomavesiautomaatti
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Puutarha
Puutarhakalusteet
Terassi
Kylpylä
2 hoitohuonetta
Hierontaa
Esteettömyys
Hissi
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Kylpytakit
Osittain avoin kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Ruoka ja juoma
Espressokeitin
Minijääkaappi
Muuta
Ilmastointi
Lämmitys
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Turvalokero
Työpöytä
Työtuoli
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Tämä majoituspaikka on tarkoitettu vain aikuisille.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Paikallishallinto perii majoituspaikassa maksettavan veron. Vero on 50 % vähemmän 8:nnen majoituspaikassa vietetyn yön jälkeen. Alle 16-vuotiaiden lasten ei tarvitse maksaa tätä veroa. Muita poikkeuksia ja alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Kaupungin perimä vero: 1.11.–30.4. välisenä aikana 0.83 EUR per henkilö per yö korkeintaan 9 yöltä ja 0.41 EUR sen jälkeen. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kaupungin perimä vero: 1.5.–31.10. välisenä aikana 3.30 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 9 yöltä, ja 1.65 EUR sen jälkeen. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Tämä on vain aikuisille tarkoitettu majoituspaikka, ja 14 vuoden ja sitä nuoremmat eivät voi yöpyä täällä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Bikini & Mountain Es Trenc –
Bikini Island Mountain Hotel – Adults only
Bikini Island Mountain Hotel es Trenc – Adults only
Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only Hotel
Bikini Island & Mountain Hotel Es Trenc – Adults only – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 10 kautta 21 arvostelua
10–Loistava
10
Arvosana 8 - Hyvä. 10 kautta 21 arvostelua
8–Hyvä
10
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 21 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 21 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 21 arvostelua
2–Hirveä
0
9,2/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,2/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Mariangela
17.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mariangela
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Jana
17.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Jana
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Grzegorz Radoslaw
15.10.2024
Grzegorz Radoslaw
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Hannah
11.10.2024
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hannah
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Renate
11.10.2024
Renate
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Manuel
30.9.2024
Manuel
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Leonie Emilia
30.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Leonie Emilia
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Eugenio
26.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bella vacanza Maiorchina da ricordare
Bella vacanza in un nuovo hotel giovanile ma ricercato. Bella posizione di fronte alle scogliere e vicino alle spiagge fra le più belle di Maiorca.
Personale simpatico e sempre disponibile. Ottimo servizio e-bike nuove da utilizzare "free-of-charge".
Ottima e variegata colazione, mentre la cena al ristorante può essere migliorata nel numero dei piatti proposti. In generale da ritornarci.
Eugenio
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
6/10 OK
Shatha
Matkusti perheen kanssa
26.9.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff were very helpful and nice specially Francesco, but they don’t have a bell boy to help with the bags.
The taxis are limited in this area but the receptionists helped us get one whenever we needed but you’ll wait about 20-30 min.
The rooms don’t have noise cancellation at all you can hear the room next to you if they’re talking
Shatha
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Amine
22.9.2024
Amine
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Alex
Matkusti kumppanin kanssa
22.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wunderschöne Einrichtung
Alex
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
20.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Fantastisk frokost og middag på hotellet. Hyggelig betjening og bra gratistilbud med sykler. Nydelig utsikt med solnedgang hver kveld. Litt dårlig aircondition og en del fluer.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Bernd
14.9.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Bernd
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Katja
Matkusti kumppanin kanssa
13.9.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Schöner Vibe, großartiges Frühstücksbuffet und Dinner! Unbedingt abends im Neni essen! Service und Speisen outstanding. Der Service beim Frühstück könnte sich beim Punkt Freundlichkeit mal von den Kollegen und Kolleginnen aus dem Abendservice was abschauen.
Zimmer sind je nach Lage mehr oder weniger ansprechend. Wir sollten erst in so einer Art Nebengebäude im EG wohnen, das war furchtbar. Konnten dann ein anderes Zimmer im Poolhaus bekommen, das war okay. Leider ein paar Haare auf dem Boden, daher keine 5 Sterne bei Sauberkeit. Wir sind auch nicht so ein Fan von dunkelgrüner Bettwäsche - muss man mögen. Kostenlose Refillmöglichkeit von Trinkwasser war top, findet man auch nicht überall.
Katja
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Katrine
9.9.2024
Hyvää: Siisteys
Katrine
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
John
7.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a beautiful location.
John
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Chantal
Matkusti kumppanin kanssa
5.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Es war ein sehr schöner Aufenthalt, das Hotel ist sehr hübsch eingerichtet. Das Hotel hat einen coolen Vibe und bietet viele tolle Sachen. Als wir dort waren regnete es allerdings an 2 Tagen stark. Es kam zu Überschwemmung, Stromausfall, Tropfen ins Zimmer, usw. Wir hatten einen ganzen Tag kein Strom im Zimmer. Das Personal war sehr bemüht und gab sein bestes die Situation zu meistern, aber ich war etwas enttäuscht, da am Schluss keine Preisminderung gemacht wurde aufgrund der Umstände.
Chantal
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
kim
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
26.8.2024
Hyvää: Siisteys
Views & restaurant
kim
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Gary
19.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sunset Hotel
give this a try o your next majorca visit. would recommend, great staff, great location, some really thought out added extras ie. picnic bag and station, hat, bottle, sunscreen in room. plenty sunbed and towels. free hire of paddle boards. amazing sunset
Gary
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Sven-Erik
15.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sven-Erik
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Orla
4.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat