Tervetuloa Pleasant Valley -polkuihin. Maalaismainen puolivälissä koti luonnonkauniilla yksityisomistuksella näkymät lampi. Koti rakennettiin kiinteistöstä otetusta puusta ja kivistä. Valtion retkeilyreitien, viinitilan ja omien tilojen vieressä olemme 30 minuutin ajomatkan päässä Bridgeportista, Fairfieldistä, New Havenista ja Connecticutin rantaviivaa. Retkeily- ja lumikenkäilyreitit ovat paikan päällä. Tämä on ihanteellinen paikka rentoutua ja katsella villieläimiä.
Pleasant Valley Trails -sivustolla on 42 hehtaarin pellot ja metsä, jonka poltetut polut ovat yhteydessä muihin Sheltonin White Hills -alueen polkuihin. Lampi houkuttelee villieläimiä, jotka voidaan nähdä talosta.
Etuoviin (valkoinen) pääsee avaimella, joka toimitetaan lukkorasialla. Pysäköi vapaasti oven edessä, jotta pääset helposti käsiksi.
Vuokrayksikkö on alkuperäinen talo, kooltaan noin 1100 neliöjalkaa. Talo lisättiin 1960-luvulla, ja omistaja käyttää tätä aluetta Sheltonissa liiketoimintaa varten.