Hotellit Shingo

Vertaa 82 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 33 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Shingo: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Shingo

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Shingo
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Shingo tutustuminen

Shingo tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Shingo ja sen lähellä kuuluu:

  • Towada-Hachimantain kansallispuisto
  • Ishigami-pyramidi
  • Jeesuksen hauta
  • Oirasen rotko
  • Oirase-kävelyreitti
  • Oirase Keryu-kan -museo
  • Oirase Stream

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Shingo, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Misawa (MSJ). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Shingo?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Shingo, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Shingo, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 6 °C ja öisin -6 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 178 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 276 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 27 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 474 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 17 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 254 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Shingo on 1183 cm.

Shingo: Hotellitiedot

Majoitukset
82
Halvin hinta
33 €
Korkein hinta
117 €
Suositut hotellit
Dormy Inn Honhachinohe Hot Springs, Hotel Towadaso, Toyoko Inn Hachinohe Ekimae, Daiwa Roynet Hotel Hachinohe, APA Hotel Honhachinohe, APA Hotel Hachinohe Chuo, Hotel Route - Inn Misawa, Hachinohe Grand Hotel, HOTEL LiVEMAX Honhachinohe Ekimae, SUPER HOTEL Towada, Comfort Hotel Hachinohe, Hotel Route - Inn Towada, Hotel Kazuno, Hotel Select Inn Hachinohe Chuo, Hachinohe Parkhotel