Hotellit Skattungbyn
Vertaa 83 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 57 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Skattungbyn: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Skattungbyn

First Camp Moraparken

Mora Hotell & Spa

Best Western Hotell Lerdalshöjden

Hotell Rättvik

Hotel Bishops Arms Mora

Hotell Fridhemsgatan

Hotel Kung Gösta

Orsa Järnvägshotell

Saxvikens vandrarhem

First Camp Orsa

Kungshaga Hotell

HEIM

Kristinebergs Bed & Breakfast Mora

Värdshuset MoraKlockan

First Camp Enåbadet
Kohteeseen Skattungbyn tutustuminen
Skattungbyn tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Skattungbyn ja sen lähellä kuuluu:
- Skattungen
- Helvetesfallet Ravine
- Orsa Grönklittin hiihtoalue
- Trollskogen
- Moran kirkko
- Zornmuseet
- Zorngården
Kun järjestät lomaa kohteeseen Skattungbyn, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Mora (MXX-Siljan). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Skattungbyn?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Skattungbyn, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Skattungbyn, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 1 °C ja öisin -9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 111 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 18 °C päivisin ja -1 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 181 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 20 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 272 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 7 °C ja -7 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 158 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Skattungbyn on 722 cm.
Skattungbyn: Hotellitiedot
Majoitukset | 83 |
---|---|
Halvin hinta | 57 € |
Korkein hinta | 169 € |
Suositut hotellit | First Camp Moraparken, Mora Hotell & Spa, Best Western Hotell Lerdalshöjden, Hotell Rättvik, Hotel Bishops Arms Mora, Hotell Fridhemsgatan, Hotel Kung Gösta, Orsa Järnvägshotell, Saxvikens vandrarhem, First Camp Orsa, Kungshaga Hotell, HEIM, Kristinebergs Bed & Breakfast Mora, Värdshuset MoraKlockan, First Camp Enåbadet |
Viimeksi varatut hotellit Skattungbynebookersn tarkistamat arvostelut
