5 tähden historia: Olen tämän kauniin paikan ylpeä ja onnellinen omistaja tammikuusta 2020 lähtien; edelliset erinomaiset arvostelut (aiempien omistajien kanssa) piti poistaa liikevaihdon jälkeen. Kiinteistöä ja sijaintia ovat rakastaneet monet ja he ovat saaneet 5 tähden arvosteluja johdonmukaisesti vuosien varrella. Et voi vain voittaa tätä tilaa ja sijaintia. Sijaitsee kävelyetäisyydellä (todellakin on vain 7 minuutin kävelymatka historiallisiin keskustan kauppoihin ja sivustoihin !!!), tämä kaunis paikka ylläpitää koskematonta laatua ja hoitoa ammattitaitoisesti erinomaisilla siivous- ja kunnossapitopalveluilla. Esitän vieraana vieraana erittäin puhtaan oleskelun ja hyvässä kunnossa olevan paikan, joka tarjoaa sinulle mukavuutta, helppoutta ja mielenrauhaa. Kun matkustan, etsin paikkaa, joka on puhdas (jos en jo sanonut niin tarpeeksi), joka ei ole täynnä muiden henkilökohtaisia tavaroita, ei ole täynnä halpoja huonekaluja ja niukkoja laitteita “vain päästä käsiksi”, ja tuntuu olevan SIIVO . Haluan laitteita, jotka ovat mukavia ja ajan tasalla onnelliseen toimintaan ja virtaukseen. Haluan hälytysjärjestelmän, joka ei sisällä minua pitämään jotain avainta ja pitämään omaisuuteni turvassa. Haluan paikan, joka ei vain näytä hyvältä, mutta on myös rakennettu ja suunniteltu korkeaa laatua ajatellen. Haluan tuntea olevani erityisellä lomalla joka kerta, jotta käyttämäni rahat ovat jäämisen arvoisia. Jos pidät näistä asioista, tule sisään ja tee itsesi kotona. Rakastan isäntää, ja tunnet olosi erityiseksi tilalleni.
LUETTELO: Tämä 3BR / 2BA-asunto on kaksipuolisen alakerran yksikkö. Yläkerran yksiköllä (VRBO # 740289) on sama perusasettelu, jossa on suurempi olohuone, parveke, johon mahtuu 6 henkilöä, ja hieman parannetut mukavuudet. Molemmat yksiköt voi vuokrata yhdessä, joten jos sinulla on suuri, jopa 12 hengen ryhmä, katso varaus tekemällä VRBO-omaisuus # 1906524.
KOTI-KAUPPA - KOTI - 164 Cordova St, Unit 1 (Alakerran huoneisto)
ALUE: Rauhallisella asuinalueella sijaitseva kiinteistö on helpon 7 minuutin kävelymatkan päässä kaupungin aukiolta (Plaza de la Constitution) ja 5 arkkitehtonisesti vaikuttavalta Flagler-yliopistolta (entinen posh Hotel Ponce de Leon, jonka Henry Flagler rakensi vuonna 2003) 1800-luvun loppupuolella), vain 4 minuutin päässä kauniista uudesta meriseinästä sisävesiväylän varrella lähellä kaupungin venesatamaa ja vain minuutin päässä Maria Sanchez -järven rauhallisesta ympäristöstä (alunperin puron pohjalta upotettu puro kosteikkojen täyttämiseksi) johon rakennettaisiin Flaglerin hotelli) ja historiallisesti merkittävän Lincolnvillen naapurustossa, suoraan Israelin ensimmäisen seurakunnan poikien juutalaisten synagogan (kadun toisella puolella itään) ja Suur-St Maryn lähetyssaarnaaja-baptistikirkon (Washington Street, pysäköintialueen) välillä. kiinteistöämme länteen rajoittava alue).
Talo: Kaksikerroksinen rakennus rakennettiin vuonna 2006, ja molemmat 3BR / 2BA: n noin 1500 neliömetrin asunnot remontoitiin melkein kokonaan mukavuuden ja loma-asunnon vieraiden nautinnon mielessä. Monille vieraille tärkein piirre on, että voit pysäköidä autosi ja kävellä suurimpaan osaan suosituimmista nähtävyyksistä, baareista ja ravintoloista - tai vain rentoutua kävelyllä, lenkillä tai pyöräillä jonkin rauhallisimman ja kauniit asuinalueet upeasta kaupungistamme. Koska pysäköinti voi olla haaste tällä kauniilla alueella, tämä duplex on erittäin kätevällä ja toivotulla paikalla vieraille.
OMINAISUUS: Ensimmäiset asiat, jotka huomaat todennäköisesti kiinteistöstä, ovat kiinteistön itä- ja eteläpuolella hoidettu hyvin hoidettu puutarha, joka on peitetty Floridan kotoisin olevilla kasveilla, palmuilla ja elävillä tammeilla sekä kummallakin puolella olevat punaiset päällysteet ajotieltä. rakennuksesta. Ajotiet johtavat rakennuksen ympärillä suurelle peittämättömälle soraparkkipaikalle takana, jossa jokaisella yksiköllä on varattu tila jopa 3 vakiokokoiselle ajoneuvolle (enintään 18 jalkaa). Tämän yksikön ulkopuolella oleva oleskelualue on takakuistilla (missä molempien yksiköiden sisäänkäynnit sijaitsevat), ja siinä on pieni pöytä, jossa kaksi tuolia ja kaksi keinutuolia, vain alakerran vieraiden käyttöön. Itään päin oleva kuisti sopii täydellisesti kahvin nauttimiseen aamuauringossa tai iltaisella juomalla varjossa, ja yleensä maailmaa ja ajoittain hevosvetoisia kulkuneuvoja seurataan Cordova-kadulla.
Olohuone: Pääsee kuistilta sisäänkäynnin kautta, olohuoneesta on näkymä hiljaiselle asuinkadulle kahden suuren itään ja pohjoiseen päin olevan ikkunan kautta. Kuten suurin osa muusta asunnosta, myös olohuoneessa on uusi lattia ja siinä on kaksi mukavaa yli täytettyä tuolia, iso nahkasohva ja lisäistuimia ottomaanien kanssa (yhteensä 8 tilaa), joten se on täydellinen paikka suunnitella päivän aktiviteetteja, katsella elokuvaa tai rentoutua kirjan kanssa.
KEITTIÖ & RUOKALA: Olen vakuuttunut siitä, että vieraani (etenkin kokki- ja syömisrakkaat) nauttivat aivan uudesta keittiöstä, jossa kaksi voivat työskennellä helposti vierekkäin. Uudet kaapit ja graniittivastaanotto, uusi ranskalaisen oven kaapin syvyyssuunta ja uusi (ja erittäin hiljainen) Bosch-astianpesukone, ruostumattomasta teräksestä valmistettu liesi ja mikroaaltouuni, samoin kuin muut työtasot ja kaikki tarvittavat kattilat ja pannut varmasti miellyttävät vaativimpia kokkeja. Viereinen ruokailutila, johon mahtuu 6 henkilöä, on paras paikka nauttia aamiaista, kun sinä ja ryhmäsi jäsenet paistate aamulla Floridan auringonpaisteessa, joka virtaa suurten itään ja etelään päin olevien ikkunoiden läpi. Ja vaikka St Augustinessa on monia hauskoja, maukkaita ja romanttisia ruokailupaikkoja, suurin osa vieraistamme arvostaa joustavuutta nauttia hienoa tai perhetyylistä ateriaa kotisi poissa kotoa. Tarjoan suuren valikoiman yrttejä, mausteita ja muita herkkuja päästäksesi alkuun.
Makuuhuoneet, kylpyhuoneet ja pesula: Kaikki kolme makuuhuonetta ovat melko suuria ja mukavia, Master (12 ft x 14 ft), jossa on king-vuode ja kylpyhuone, vierashuoneeseen (queen-vuode ja suora pääsy Vieraskylpyhuone) ja kolmas makuuhuone (kahdella kaksosella ja pääsy vieraskylpyhuoneeseen käytävän kautta) - jokainen 12 jalkaa x 13 jalkaa. Kaikissa huoneissa on uusi lattia ja runsaasti tilaa vaatteille ja matkalaukkuille, mutta ehkä parasta on, että ne jättävät näkymät pysäköintialueelle rakennuksen takaosaan, joka on melkein kokonaan suojattu naapurimaiden kiinteistöltä riviltä pitkiä puita ja muita lehtineitä, sekä 6 jalkan varjorasiapuuaita polviseinällä. Tämä luo erinomaisen yksityisyyden suojan ja antaa tunteen asua keskustan erillisalueella. Molemmissa kylpyhuoneissa on uusia turhuuksia ja wc: tä sekä suuret suihkut, ja pesutupa on varustettu uudella tehokkaalla / tehokkaalla Kenmore-pesukoneella ja kuivaajalla.
Viihde ja kytkentä: Asuntoa palvelee kaapeli-tv (yli 200 kanavaa), nopea Internet (enintään 50 Mbit / s), langaton internetyhteys ja Internet-pohjainen puhelinjärjestelmä.