Koko loma-asunto

Ylellinen loma-asunto - 6 sviittiä, lämmitetty uima-allas, poreallas, sauna ja elokuva!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ylellinen loma-asunto - 6 sviittiä, lämmitetty uima-allas, poreallas, sauna ja elokuva! valokuvagalleria

6 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, vuodevaatteet
Televisio, takka
Uima-allas
Jääkaappi, uuni, astianpesukone, kahvin-/teenkeitin
Terassi/patio

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko koti

6 makuuhuonetta7 kylpyhuonetta12 henkilöä251 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Grilli
  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Aamiainen sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
St Columb Major, England
  • Retallack Water Sports
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Padstow Harbour
    ‪13 min ajomatka‬
  • Watergate Bay Beach
    ‪17 min ajomatka‬
  • Newquay (NQY-Newquay Cornwall)
    ‪11 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ylellinen loma-asunto - 6 sviittiä, lämmitetty uima-allas, poreallas, sauna ja elokuva!

The Herons on viihtyisä 6 makuuhuoneen ja 1 kylpyhuoneen Queenwood-loma-asuntomme, jossa voit rentoutua puutarhan yksityisessä lämmitetyssä uima-altaassa, vilvoitella kylpytynnyrissä, rentoutua saunassa ja kuntokeskuksessa Netflixin avulla! Ihanteellinen viikonloppujuhliin tai viikon lomalle! Nauti Elemis Spa & Indoor Pool Resortin palveluista. Vesiurheilu ja lastenhoito - Luxury Padstow Holidays by Queenwood Holidays. Sopii lapsille, joilla on pinnasänky ja paljon muuta. Koirat toivottavat tervetulleeksi 6 kauniisti suunniteltua kylpyhuoneellista makuuhuonetta, joista kahdessa on viereinen parveke. Katso kartta, niin hämmästyt! Mukava elokuvateatteri 12 hengelle ja Netflix. Suuri viihdealue 12 hengelle, plasmatakka ja viileät sohvat, ihanteellinen hemmotteluun rannalla päivän jälkeen. Lämmitetty uima-allas, kylpytynnyri ja sauna ovat valmiita lisäämään luksusta lomaasi, aamiaiskylpyyn tai jopa kylpytynnyriisi! Kaikki vain 5 minuutin päässä Watergatesta ja Padstow'sta! Tiimi on käytettävissäsi kokkeista kuljettajiin. Häät hatut ovat tervetulleita; ole varovainen muiden vieraiden kanssa. Asiakkaillamme on oma uima-allas, poreallas ja sauna. Asiakkaat saavat myös ilmaisen jäsenyyden Queenwood Holidays Health Clubiin, kompleksiin, jossa on uima-allas, kuntosali, 3 mailia toimintaa ja laskettelurinteitä. Tiimimme on valmis auttamaan ja neuvomaan: päivittäinen siivous ja pöytäpalvelu ovat saatavilla kohtuulliseen hintaan, ilmoita vain meille! Laitteessa on niin paljon tarjottavaa, että sinun tuskin tarvitsee lähteä! Vesiurheilu, retkiä, kylpylä, ravintola ja golf. Kävele rannalle - vain muutaman minuutin päässä voit nauttia Watergate Baystä, Padstow'sta, lyhyen lauttamatkan päässä Padstow'sta Rockille tai surffata kuuluisilla Newquayn rannoilla. Lomakeskus on helpon matkan päässä - siellä on niin paljon tutkittavaa: Padstow, Wadebridge, Newquay ja monet Pohjois-Cornwallin rannat.
Pets - allowed


Please find our property address here.
Herons 200, Retallack Resort, Winnards Perch, St Columb Major, Cornwall, TR9 6DE
To find you way straight to the door - use the What Three Words app - bets.aimed.soil

For guests travelling by car, From Exeter , take the A30 towards Bodmin, exit at the Newquay junction with the A39 and travel towards Wadebridge. At the 3rd round about Winnards Perch round about, take your third exit and after 200 yards turn left into Retallack Resort. Drive along the driveway, do not turn off for reception (keys at the lodge). Travel along this road, and take your first right, this is signposted towards The Glades ( If you reach a round about you have just gone past the turning) Take this right turn and Herons is the first house you reach with large stone wall.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Retallack Water Sports. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen ja porealtaan. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa yksityisen uima-altaan ja keittiön.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittiön ja pyykinpesukoneen
  • Ilmainen aamiainen saatavilla
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla sauna
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Retallack Water Sports ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Padstow Harbour
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön porealtaan ja saunan. Asiakkaille tarjotaan ilmainen aamiainen. Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä ja puutarhan.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen aamiainen.

Majoittaja

Amy Tucker Brown

Puhutut kielet

Englanti ja ranska

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Sauna
  • Yksityinen uima-allas

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Uuni

Ruokailu

  • Ilmainen aamiainen saatavilla
  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 6 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 6,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain koirat ovat tervetulleita
  • 4 lemmikkiä yhteensä

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Kierrätysmahdollisuus
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 251 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat sallitaan
  • Korkeintaan 4 lemmikkiä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 30
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

3142009
Herons Retallack Resort Sleeps 12 Hot Tub Sauna Cinema
Herons Retallack Sleeps 12 Hot Tub Sauna Cinema St Columb Major

Herons for 12 Private Pool,hot tub,sauna,cinema – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

Greg P.

Not a luxury site as advertised
Inside property clean. Outside very untidy not like the photos of a luxury home advertised. Site itself very tired needs updating.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Tara H.

Hyvää: Siisteys
21st Birthday weekend
We rented this property as a family to enable myself and family plus partners to enjoy my daughters 21st birthday. We all had a fabulous time, the house itself is amazing and Amy has thought of loads of special touches which enhance the experience. An amazing place to stay, great location although who would really want to leave the house with all the facilities it has to offer. Can’t wait to return!!!
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2023

8/10 Hyvä

Brian F.

Hyvää: Siisteys
Heron 200
Very good, large spacious rooms - particularly living area with plenty of room to move around, although the sofas seem to have been made for people with 6 foot legs and two foot backs. Would have appreciated instructions on outside lighting, use of tumble dryer - as not everyone has a condensing dryer, plus correct use of spa baths and showers. Pool and hot tub were exceptional and were well used. On the whole it was a relaxing and enjoyable time and would stay at the facility again ig yh opportunity arose.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Liz T.

Hyvää: Siisteys
Many positives but some negatives
Positives…Beautiful house in good location, excellent pool, hot tub and sauna. Bedrooms and en suites excellent. However downstairs and outside area needs some attention as looking tired! Outside furniture in need of revarnishing and the comfortable chairs outside were unusable as mouldy and the table broken! Also the sofas in the living area need attention as my husband cut his hand on exposed staples whilst feeling at the back for a lost toy.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Karen H.

Hyvää: Siisteys
Great house, plenty of space. The resort overall could do with some investment
The property was lovely and large and well-equipped. The kitchen / living area in particular are great for large parties and families. The house has started to look a little worn and dated as has the swimming pool. We had a few issues with the weeds in the garden, a broken gate and a blocked toilet but these were sorted by the house manager. Overall we had a great time and the kids loved the pool.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2020

10/10 Loistava

Karen H.

Hyvää: Siisteys
Summer trip with teenagers
We spent a week at 200 The Herons with teenagers. We had a really wonderful week. The house was perfect for us and it is in a great location. Thank you for a fabulous holiday.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2020