Mi casa es su casa. Tule nauttimaan Stari Gradista lähellä keskustaa talossani Hvarin saarella. Aurinkoisella terassilla voit mukavasti ottaa aurinkoa tai päättää päivän. Noin 2 minuutin kävelymatkan päässä olet satamassa ja keskustassa, jossa on supermarket, leipomo, ravintoloita, matkailutoimisto, bussipysäkki ja paljon muuta.
Siinä on täydellinen yhdistelmä, eli ei niin iso mutta riittävä tila, puutarha, yksi autopaikka ja aurinkoinen terassi rentoutumiseen ja auringonottoon. Majoitus on lähellä kävelykadun keskustaa, ostosmahdollisuuksia, pankkiautomaatteja, matkailutoimistoa ja bussipysäkkejä.
Paikka:
Huone 1, kaksi erillistä sänkyä, joista on pääsy terassille, JOLLA ilmastointi – 1. kerros
Huone 2, kaksi erillistä sänkyä, joista on pääsy terassille, JOLLA ilmastointi – 1. kerros
Huone 3, parivuode ilman pääsyä terassille ja ilmastointi – 1. kerros
Huone 4, parivuode kannella ja vuodesohva ilman pääsyä terassille ILMAN ilmastointia - pohjakerros
Enintään 10 henkilöä yhteensä (huoneessa 4 suositellaan enintään 2 kevyttä henkilöä vuodesohvalla, parempi 1 henkilö, yhteensä 9 henkilöä).
Kylpyhuone suihkulla ja erillinen wc – 1. kerros
Kylpyhuone suihkulla ja wc - pohjakerroksessa
Ruokailutila on ulkona puutarhassa 6 hengelle, terassilla 8 hengelle. Lisätuoleilla enemmän ihmisiä voi käyttää alueita. Ei sisällä ruokailutilaa. Jos sataa, ei ole paikkaa kokoontua yhteen. Keittiössä pöytä ja kaksi tuolia sekä induktiokeittolevy. Keittiössä on pieni pöytä ja kaksi tuolia.
Pohjakerroksen huoneesta on rajoitettu näkymä ikkunasta (kuten kuvassa) ilman pääsyä terassille vaan puutarha-alueelle. Se on varustettu 1x parivuoteella 2 hengelle ja 1x vuodesohvalla 2 hengelle (optimaalisesti 1 henkilölle).
Yläkertaan (huoneet 1-3) pääsee vain ulkoportaikon kautta (katso kuva, ei sisäportaikkoa).
Käytössäsi on keittiö, jääkaappi, pesukone, puutarha-alue ja parkkipaikka autotallin edessä (max minibussi).
Omistaja on joskus alakerrassa erillisessä huoneessa ja käyttää myös pohjakerroksen kylpyhuonetta (useimmat vieraat käyttävät vain yläkerroksen kylpyhuoneita). Riippumatta siitä miten varaat. Omistaja ei kuitenkaan ole paikalla ympäri vuoden, joten kannattaa kysyä ennen varauksen tekemistä, onko omistajan läsnäolo sinulle ongelma.
Ilmastointi on varustettu automaattisella säätimellä. Käytä ilmastointilaitetta järkevästi.
Kiinteistössä on valvontakamerat, jotka tallentavat vain ulkoa.
Kiinteistö ei ole esteetön.
Kuumaa vettä varten sinun on kytkettävä vedenlämmitin päälle, kuten melkein kaikkialla saarella / vanhoissa taloissa Kroatiassa.
Tutustu tietoihin hyvissä ajoin, kuten saapuminen, majoitus, sisään-/uloskirjautuminen, matkatavarasäilytys jne.
Jos sinulla on kysyttävää tai et ymmärrä jotain, muista kysyä ne hyvissä ajoin ennen varausta ja saapumista. Muuten joudut odottamaan vastausta, koska vihjelinjaa ei ole..
Ainoastaan ITSEKÄÄSTÖ/TARKASTUS lukkolaatikoilla. Lähetä minulle kuva KAIKKIEN vieraiden henkilökortista ENNEN saapumista. Saat avainlaatikon PIN-koodin SAAPUMAPÄIVÄNÄ vähän ennen sisäänkirjautumista. Avain on saatavilla avainlaatikosta sisäänkirjautumisesta alkaen klo 15.00.