Megaboom City Hotel

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Megaboom City Hotel valokuvagalleria

Aulan oleskelutila
Vastaanotto
Huone, 1 suuri parisänky | Tallelokero huoneessa, työpöytä, äänieristys, silitysrauta/-lauta
Aulan oleskelutila
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Siivous
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Level 1, 93 York Street, Sydney, NSW, 2000
  • Circular Quay
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Sydneyn oopperatalo
    ‪4 min ajomatka‬
  • Sydney Harbour Bridge (silta)
    ‪6 min ajomatka‬
  • Sydney, Uusi Etelä-Wales (SYD-Kingsford Smithin kansainvälinen lentoasema)
    ‪26 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen economy-huone

  • 16 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen superior-huone (kaksi sänkyä)

  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Luksushuone, 1 suuri parisänky

  • 23 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Economy-huone, 1 keskisuuri parisänky

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone, 1 suuri parisänky

  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Executive-huone, 1 suuri parisänky

  • 24.0 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huone, 1 suuri parisänky

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Premium-huone, kaupunkinäköala

  • 22 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Accessible Executive King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Superior Twin Room

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Economy Queen Room

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Atrium King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Premium King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Deluxe King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Compact Single

  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Executive King Room

  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Megaboom City Hotel

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu kahvila ja joka sijaitsee kohteen Sydneyn oopperatalo lähellä
Kahvila, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, televisio yleisissä tiloissa ja tallelokero vastaanotossa. Jokaisessa äänieristetyssä huoneessa on ilmainen Wi-Fi ja hiustenkuivaajat. Asiakkaiden käytössä on taulutelevisio, josta voit katsella kaapelikanavia sekä jääkaapit ja vedenkeittimet.
Megaboom City Hotel tarjoaa 65 huonetta, joissa on tallelokerot ja tohvelit. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Megaboom City Hotel on saanut loistavaa palautetta huoneiden siisteydestä. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sydney Tower Eye. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kahvilan ja kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle (lisämaksusta). Tässä vuonna 2015 rakennetussa 3,5 tähden hotellissa on 65 huonetta 6 kerroksessa. Jokainen huone tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja taulutelevision.
  • Ilmastoidut majoituspaikat, joissa asiakkaille on tarjolla taulutelevisiot, jääkaapit ja vedenkeittimet
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, ota suunnaksesi majoituspaikan kahvila
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Asiakkaat pitävät erittäin paljon majoituspaikan huoneiden siisteydestä ja mukavista sängyistä
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Sydneyn oopperatalo ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Sydney Harbour Bridge (silta)
  • Kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy kahvila. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Kuljetukset majoituspaikasta lentokentälle (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Megaboom City Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.

Tämä 3,5 tähden hotelli on savuton.

Majoituspaikan ravintola – Tämä kahvila tarjoilee vain aamiaisen.

Puhutut kielet

Mandariinikiina, englanti, filipino, malaiji ja vietnam

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella AUD 39 per yö; varaus vaaditaan; alennuksia saatavilla
  • Ympärivuorokautinen kuljetus lentokentälle pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Kahvila

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Teepussit/pikakahvi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 23.00 jälkeen
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Majoituspaikka veloittaa 2.5 prosenttia luottokorttimaksuista
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.00 jälkeen
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Kaikkien asiakkaiden, lapset mukaan lukien, on esitettävä voimassa oleva virallinen henkilökortti sisäänkirjautumisen yhteydessä.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 200 AUD per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Tämän majoituspaikan yleinen takuumaksu hyvitetään luottokortille 14 päivän kuluessa uloskirjautumisesta, kun huone on tarkastettu. Käteisellä maksettu takuumaksu 100 AUD palautetaan uloskirjautumisen yhteydessä, kun huone on tarkistettu.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 55 AUD per ajoneuvo (korkeintaan 3 henkilöä)
  • Jos saavut klo 23.00 jälkeen, sinulta veloitetaan lisämaksu.
  • Luottokorttimaksuista veloitetaan 2.5 %:n suuruinen lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ikkunakalterit
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Klo 23.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Megaboom City Hotel ei tarjoile alkoholia tai salli sitä tiloissaan.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Megaboom City Hotel Sydney
Megaboom City Hotel
Megaboom City Sydney
Megaboom City
Megaboom City Hotel Hotel
Megaboom City Hotel Sydney
Megaboom City Hotel Hotel Sydney

Megaboom City Hotel – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 682 kautta 1301 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 447 kautta 1301 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 120 kautta 1301 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 26 kautta 1301 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 26 kautta 1301 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,2/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Katrina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

6/10 OK

Emma

Very convenient for the city, staff were lovely and helpful, housekeeping staff hard working. Outdated property, however very convenient and perfect for my 5 night stay.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Sidney

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great value
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Keiichi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Kim

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great service, neat & clean, close to transport & shops
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Roger

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Basic but good, everything worked well, little noise, very comfortable bed. I was upgraded which was nice. Check-in and check-out friendly and efficient.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Xingwu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
In downtown, very convenient, close to everything. Room is very clean
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

wendy

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Lyn

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very cold room even with ac off - had trouble sleeping was so cold
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Jan

Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Nicholas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Small room but great location
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

6/10 OK

Reid

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel was ok for the price. Online reviews were maybe a little optimistic but for the cheapest hotel in Sydney at the time it was good enough.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Anthony

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I look forward to my return to this hotel
First class hotel quiet and with proffesional and friendly staff.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Laoongthong

Clean, friendly, reasonable price, very convenient close to all types of transport. Will definitely be back here again.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

sarah

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Lage ist super.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Florian

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Gute Lage, einfach aber gut für einen kurzen Besuch, das Frühstück ist nicht sehr einfallsreich
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Emma

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great location close to main attractions. Room was small but pretty confortable.
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Emily

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

6/10 OK

Kevin, Burnaby

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
This hotel is only 2 minutes walk to the Westfield Mall on Pitt Street. 8 minutes walk to St. James train station. One can get to this hotel from the SYD airport by taking the train T8 from airport to St. James Station walk on Market Streeti/York Street, no need for a taxi. The staff here are nice people, good security, card entry for front door and room, but i do not like the room that i had. Because it is in a central location, the two weeks that i was there they were all sold out. i was unable to upgrade, no choice but having to stay in that room. My room was between floors, a serious mobility issue, because of my bad knee, no elevator access, having to drag my luggage to my room. This room is only for a solo traveler. It needs a lot of work, as i have to share my room with other species of animals. The good things are that i was able to enjoy Sydney CBD with excellent meals everyday, also a good sleep every night, living harmoniously with all the animals around me. I do not recommend this room to anyone at this time. As i booked this room back in June, 2024, they have penty of time to do all the work on it. Beware of things that go on sale at a discounted price. One would always get what they paid.
Yöpyi 14 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Constantine, Grey Lynn

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Small room but comfortable for just a couple of days in the city, and a great location with a short walk to the train or light rail. Excellent value for money.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Mark

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Rob

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Stayed here twice, not the Hilton but not the Hilton price either. Good staff.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Heather

Close to public transport in the city.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Joanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
It is very reasonably priced. Great location
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

6/10 OK

Chantal

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Room was a liitle cramped old fashion dark rooms location is great and checking to 11 pm is great
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024