Calarossa on nimi asunnon 60 m2, joka on saanut nimensä rannasta julkaisema National Geographic, joka sijaitsee Itä-ranta on "saari Ortigia,.
Huoneisto täysin remontoitu ja sisustettu tyylikkäästi, sijaitsee sydämessä historiallisessa keskustassa Syracuse, kaupungin kunnia Unesco World Heritage Site, täynnä historiallisia, arkkitehtonisia ja maisemaan.
Dall 'house, kävely jalka kapeilla kaduilla ja kujilla, voit tavoittaa kaikki suuret sivustot kohteita, kuten Duomo, joka on noin 400 metriä, Fonte Aretusa (230 metriä), Palazzo Bellomo Museum (60 mt), Piazza Archimede sen suihkulähde omistettu jumalatar Diana (420 metriä) lisäksi viehättävä ja historiallinen tori Ortigian (800m). Kiertelevä Promenade Levante sijaan voit nauttia henkeäsalpaavat näkymät, ja saada ranta Calarossa, joka on vain 50 metriä, ja solarium Forte Vigliena jossa pieni ranta ja kallion (350 metriä), sekä museo meri, joka on vain 20 mt.
Koko saari, joka päivä on opettaja historian ja kulttuurin, ilta muuttuu kaupungin sydämessä yöelämän painiketta, täynnä pubeja, ravintoloita ja kahviloita elävää musiikkia myös, erittäin hyvää ruokaa ja viiniä kenttä maistaa tyypillisiä ruokia äyriäiset.
Huoneistossa on makuuhuone, oma kylpyhuone ja bidee, olohuone olohuone ja ruokailutila, keittiö, jossa jääkaappi, uuni ja liesi, jossa ruukut, astiat ja ruuanlaittovälineet; Se on varustettu ilmastointi, WiFi, plasma-TV, pesukone, hiustenkuivaaja, silitysrauta ja lauta, kuivausteline ja patja kaksinkertainen muisti vaahto.
Siellä löydät, kylpypyyhkeet ja vuodevaatteet.