Best Casa on piilotettu jalokivi vain korttelin päässä Taos Plazesta. Se on osa historiallista hacienda-tyyliä, yli vuosisadan vanha, joka kerran oli Our Lady of Guadalupe -kirkon töissä nunnit. Hiljattain kunnostetussa sisustuksessa on maalaistyylinen keittiö, jossa etelään päin olevat ikkunat mahdollistavat auringonvalon lämmittämisen passiivisesti. Tilava keittiö on täysin varustettu ja siinä on ainutlaatuiset kosketukset: keilahyllystä valmistettu työtasot, mukautetut työtasot, joissa on istutettuja istutuksia ja rakennettu kirsikkapuu. Asuintilaa on korkeat katot, muhkeat villahuovat ja iso älykäs televisio. High-end vuodesohva on erittäin mukava.
Huoneistossa nukkuu neljä henkilöä, ja jos sinulla on enemmän ryhmääsi, minun toinen VRBO-vuokraus, # 462128, on aivan pihalla.
On pieni hyvin yksityinen ulkouima-alue, jossa tiili patio ja ruohoinen nurmikko. Ulkona oleva kiva takka on patio nurkassa, ja voit mahdollisesti puristaa neljä henkilöä 3 hengen porealtaaseen.
Kaasualue ja suuri kokoelma keittotarvikkeita. Nespresso-kone maidon vaahdottimella, ranskalainen puristin, kahvia kahvinkeitin. Paahdinuuni. Ranskan oven jääkaappi, mikroaaltouuni. Täysikokoinen pesukone ja kuivausrumpu, lämmitetty kylpyhuone, kattotuuletin. Premium liinavaatteet, huovutettu villahuivin ja alas tyynyt; mukava pehmo / kiinteä queen-patja. Erittäin mukava high-end queen vuodesohva. Nopea internet, HDTV, paikallinen kaapeli-tv, Google Chromecast, Blue Ray / DVD-soitin, surround-äänentoistojärjestelmä, NetFlix, Amazon Prime-suoratoisto. Uskomaton SONOS-stereojärjestelmä. Suuri valikoima kirjoja ja pelejä.
Anteeksi, mutta en voi sallia lemmikkieläimiä.
Huoneisto sijaitsee rauhallisella yksisuuntaisella kadulla vain yhden korttelin länteen Taos plaza, ja sijainti huoneisto on yksi sen suurimmista varoista. Viiden minuutin kävelymatkan päässä on 12 ravintolaa, kymmeniä gallerioita, kaupungin paras kahvila (World Cup), Shree Yoga Studio, Smithin ruokakauppa, Bent Streetin ostosalue, Ledoux Street, Taos Plaza