Koko huoneisto

Palace Studio Shibuya Honmachi

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Palace Studio Shibuya Honmachi valokuvagalleria

Huone | Yksityinen keittiö | Täysikokoinen jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Huone | Untuvapeitot, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi
Näkymä majoituspaikasta
Vastaanotto
Ulkopuoli

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
3-43-3 Shibuya-Honmachi, Shibuya-ku, Tokyo, Tokyo-to, 151-0071
  • Shinjukun keskuspuisto
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Tokion metropolin hallintorakennus
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Tokyo Opera City -konserttisali
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Tokio (HND-Haneda)
    ‪40 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Palace Studio Shibuya Honmachi

Huoneisto, jossa on keittonurkkaus ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Meiji-temppeli
Tämän asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on syvä kylpyamme sekä ilmainen Wi-Fi ja keittonurkkaus. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone/kuivausrumpu, jääkaappi, ilmainen kiinteä internetyhteys ja parveke. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Huoneissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja riisinkeitin. Huoneessa on parveke. Vuoteissa on untuvapeitot. Huoneissa on taulutelevisio. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittonurkkaus, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, syvä kylpyamme, tohvelit, bidee ja hiustenkuivaaja.

Tämä huoneisto tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; paikallis- ja kaukopuhelut ovat ilmaisia (voimassa saattaa olla rajoituksia).

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Shinjukun keskuspuisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja syvän kylpyammeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja parveke
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Tokion metropolin hallintorakennus ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shinjuku Gyoenin kansallinen puutarha
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys.

Tämä 3 tähden huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Puhutut kielet

Englanti ja japani

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 10.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 14.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Sisäänkirjautuminen tähän majoitusliikkeeseen tapahtuu toimistossa, joka sijaitsee osoitteessa SVAX Nishi Shimbashi Building, 2-39-3 Nishi Shimbashi, Mitato-ku, Tokio. Toimisto on avoinna viikolla kello 9.30–18.30 ja viikonloppuisin kello 9.30–18.00. Majoitusliike tarjoaa kuljetuksen taksilla huoneistoihin sisäänkirjautumisen jälkeen.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero on 100–200 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 10 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Toinen tyyny on saatavilla lisämaksua vastaan.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Palace Studio Shibuya Honmachi
Palace Studio Shibuya Honmachi Apartment
Palace Studio Shibuya Honmachi Apartment Tokyo
Palace Studio Shibuya Honmachi Tokyo
Studio Shibuya
Palace Studio Honmachi Apartment
Palace Studio Honmachi
Studio Shibuya Honmachi Tokyo
Palace Studio Shibuya Honmachi Tokyo
Palace Studio Shibuya Honmachi Apartment
Palace Studio Shibuya Honmachi Apartment Tokyo

Palace Studio Shibuya Honmachi – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 11 kautta 25 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 13 kautta 25 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 25 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 25 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 25 arvostelua

9,0/10

Siisteys

7,4/10

Henkilökunta ja palvelu

9,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
公寓位置方便,三分鐘到西新宿五丁目地鐵站,不用半小時就到新宿站,方便去不同地方。公寓附近有好多便利店,位置也不偏僻,感覺安全。
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2018

8/10 Hyvä

Cob, Point Lookout

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is very good value for a tokyo stay , clean , good location ... like almost all Tokyo addresses , not easy to find, but be patient . It is a bit easier if you have a little japanese, but that isnt a barrier. Try and have the address in japanese with you , so you can show it to locals , or the piceman on duty in the police box nearby . It is on the Oedo subway line, so you have to change off the JR line ( Yamanotesen). A strong recommendation is to change trains at JR Yoyogi station , not Shinjuku which is enormous and complex until you get used to it . Strong recommendation on property, clean , works , family have stayed more than once. Go for it . Cob ( ps and very close to a Matsuya beef bowl restaurant, excelllent for fast tasty good value food if working , and on oppposite corner , excellent coffee in a tiny shop, "counterpoint gallery".. vv good and can do Australian style flat white , extra shot , you can ask in English )
Yöpyi 9 yötä maaliskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 22 yötä helmikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2019

10/10 Loistava

ALI, Dubai

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It’s best you get for the money you paid. Highly recommend and loved the location, within 30 min to Shinjuku central by walk by MRT even less. Loved it and will book again
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2018

10/10 Loistava

miki

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
快適滞在
とても快適でした。目的地に遠方から着いて、事務所へ鍵を取りに行くのだけが大変でした。
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Emily, london

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great base for exploring Tokyo!
Great location; not far from Shinjuku Station, which can be accessed from the local metro station (Nishi Shinjuku Go-chome) Apartment was well equipped and clean, with use of a local mobile phone (which was amazing for helping us navigate the city!) would recommend this place! Thank you :)
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
パレステュデュオ渋谷本町
寝具やキッチン用品も充実していて長期滞在は快適だった。 掃除機が使いづらかった。 トイレが狭かった。

10/10 Loistava

Pamela

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Roomy for a studio apartment (larger than all the other hotels we stayed at) and efficiently laid out. The toilet was separated from the bath/shower, making it convenient to share. Easy access to Oedo line, just a few minutes walk away with grocery stores nearby. Loved how quiet the neighbourhood was. All in all, a great stay for the price you pay.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

10/10 Loistava

Aimee Flora

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Prøv det!
Rigtigt dejlig sted! Ligger ikke langt fra de centrale byområder såsom Shinjuku og Shibuya. Metro ligger kun 2 minutters gang stedet.

10/10 Loistava

Shirley, Auckland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Plenty of room for a couple
Amazing apartment, perfect for a couple. Comes with kitchen and a nice Japanese bathroom which doubles as a drying room. You do have to pick up your key from another location that is easy to get to from the airport then they put you in a taxi to the apartment. It is very clean and 2 min walk to the subway. Some points to look out for was that the bed is quite hard which I wasn't used to. You don't get anything in the apartment such as tea and coffee or shampoo. Only dish washing liquid. But there is 4 mini Marts close by.

10/10 Loistava

George, Boston, US

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfect, for staying more than few days
We are very satisfied. We stayed for 7 days. Location is perfect, in a quiet area right between very busy Shinjuku and Shibuya, close to the Oeda subway line. Small room with a good size bed and everything one needs for their daily routine. Looks and feels very much like a bachelor apartment. But it is just a small apartment, not a hotel room. So you have to be prepared to be on your own. The rental office does everything they can so you have no problem, but it is not the same as a hotel front desk. For example, they provide the description of all amenities in English, but in our case the description of the washing machine was slightly different from the actual installed in the room. That was OK until it stopped working with the cloth and detergent inside. To fix it quickly I had to get online the correct manual in Japanese, Google-translate it (not a good translation) and then do some research to find that some filter just needed to be cleaned. The hole process took us probably 45 min of time and a load of frustration on my wife's part :). But we think it is fun. So I would very recommend the place, assuming one understands and accepts some risks.

8/10 Hyvä

Monica, Australia

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Apartment with all facilities
Nice apartment. Provided all facilities and good value. Close to supermarkets and 5-7 min walk from local train station Nishi Shinjuku. Room provides all air conditioning. Would give 5/5 if bed was comfortable. Other than that, it's a great apartment.

8/10 Hyvä

Calle, Stockholm

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Ett bra lägenhetshotell mycket nära Nishi-Shinjuku-Gochome tunnelbanestation på Toeis Oedo line (den rosa linjen) och ca 1,5 kilometer från Shinjuku. Hade lite svårt att hitta stället först då ingen i området verkade känna till adressen men när jag väl hittade så var läget mycket bra. Finns en Police box precis i närheten där man kan fråga poliserna och dem kan peka ut vilket hus det är. Det ligger i ett lugnt kvarter men som ändå erbjuder några restauranger om man känner att man inte orkar ta sig till de mer folkfyllda kvarteren. Rummet var mycket bra, rent med en bekväm säng, AC, TV och tvättmaskin. Dock ingen reception så det finns ingen att fråga angående olika angelägenheter men jag tyckte inte att det behövdes

8/10 Hyvä

Cosmin, USA

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing location
Was perfect location...close to subway station..easy to get around...very small....but hey it,s Tokyo....amazing view( room 810) if you can request..:-) will stay there again...

10/10 Loistava

Dan, Vancouver, BC, Canada

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Exactly what I was looking for.
At a good price the location was convenient and the facilities were easy to access and in great condition. I was very happy to forgo hotel style services and save money. The managers also had perfect English (my Japanese is poor) and are happy to communicate by email.

8/10 Hyvä

mila, london

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Value for money
Excellent location 15 min walk from Shinjuku station very clean self service apartmen with full kitchen equipment. Evwn better then hotel if yoy want to stay on a budget. 4 min walk to metro.I would recommend this to anyone going ri Tokyo it was the cheapest option I found from all the hotels.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
住み心地は最高。入居時には注意。
地下鉄の駅や日用品がそろうコンビニ、外食も近いことから、大変利便性が高い立地に、綺麗なお部屋が心地よかったです。短期の滞在なら、近くのローソン100で調味料などを含めて買い物をして、余ったものを宅急便で送り返す方法も。自炊はなべ1(ふたあり)、フライパン1(ふたなし)、ケトル、炊飯器があり、食器もそろっているため、何も準備する必要はありませんでした。一つだけ残念なのが、入居前にこちらから連絡することが義務づけられていること。ほとんど無人の状態でポストに置き鍵なので、入居する時にかなり戸惑いました。事前に会社からメールが来るなどの対応がほしかったです。

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

10/10 Loistava

NR, London

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Palace Studio Shibuya Honmachi
Palace Studio Shibuya Honmachi is a block of short stay studio apartments located close to Shinjuku, a major business and travel hub. It offers a good alternative to hotels for people on longer holidays or business trips. The rooms contain most items you need for a self catered short stay, (linen, towels, washing machine, ironing board, pots, pans and cutlery etc.) Note: You must contact them first to arrange collection of the key (via a postbox collection code) and post the rental paperwork back to them.

10/10 Loistava

Stefan, Hamburg

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super Lage in Shinjuku
Tolles Apartment mit allem was man braucht. Das einzigste Manko ist, das es nur Kabelanschluss fürs Internet gibt (also kein WiFi). Das haben wir durch den Kauf einen preiswerten mobilen Routers gelöst. Das Apartment ist sehr zu empfehlen.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat