KinBrae-asunto on ylellinen ensimmäisen kerroksen huoneisto viktoriaanisessa huvilassa, joka sijaitsee kauniissa Wellswood-kylässä monenlaisine paikallisine kaupineineen ja delisineen sekä Kents-luolien kotiin, mikä tekee siitä täydellisen sijainnin perheille ja ruokalaisille. Rakennuksessa on oma pysäköintitila, vaikka ravintolat, kahvilat, ruokakauppa, hyvät bussireitit ja kaikki tarvittavat palvelut ovat viiden minuutin kävelymatkan päässä ja meri on 15 minuutin kävelymatkan tai muutaman minuutin ajomatkan päässä. KinBrae nimettiin alun perin nimellä "Shearbridge", ja rakennuksessa on sininen laatta, joka osoittaa tosiasian, että se oli näyttelijä / koomikko Peter Cookin, joka syntyi siellä 17. marraskuuta 1937, syntymä- ja lapsuuskoti.
Huoneistossa on kaksi makuuhuonetta, joissa on HighGrove-patjat, SuperKing-ylimääräinen vetoketju ja linkkisänky, joka voidaan erottaa 2 x sänkyä tarvittaessa, sekä king-vuode. Laadukkaat liinavaatteet ja pyyhkeet. Keittiö on hyvin varustettu kaikella, mitä tarvitset nauttiaksesi itsepalveluperiaatteesta rakkaitasi tai ystäväsi kanssa, ja oleskelutilassa on ruokailutila, jossa on pidentävä ruokapöytä, johon mahtuu neljä henkilöä. Lounge on täydellinen rentoutumiseen ja siinä on suuri nahkainen kulmasohva, jossa molemmissa päissä on lepotuolit, kaunis marmoritakka, jossa liekin vaikutus on sähköliesi ja suuri 43 tuuman Smart TV. Suuresta kuvaikkunasta on näkymät Wellswoodin italialaattisiin huviloihin ja kukkuloille.
Eteinen Fredmans hopeinen seinäpeili, Oaklofts tammitorni.
Keittiössä on integroitu astianpesukone, Hotpoint-uuni ja -grilli, Smeg Four Ring -kaasupöytä, ruostumattomasta teräksestä valmistettu liesituuletin, Samsungin pakkasvapaa jääkaappipakastin integroidulla juoma-annostelimella, Samsung Eco Bubble -pesukone, Samsung Smart-mikroaaltouuni, Melitta-kahvinkeitin, Morphy Richards Kettle, Morphy Richards Four Slice Leivänpaahdin.
Oleskelutilassa on nahkakulma-sohva, jossa molemmissa päissä on käsikäyttöinen nojatuoli, tammipöytäinen ruokapöytä ja neljä tuolia, tammipuolen kaappi, Fredmans Chrome ja lasi kaksiosainen sohvapöytä, Roberts Blutunes65 Bluetooth-radio, Dimplex Flame Effect Electric Fire, LG 43 "Smart TV, Samsung BluRay Player.
Makuuhuoneessa on HighGrove Strathmore 1500 Divan 6ft erityisen pitkä vetoketju ja linkki (Jos haluat, että sängyt koostuvat kahdesta sinkusta, ilmoita meille varauksen yhteydessä), Panasonic 40 ”Smart TV, Melody Maison Daventry kaksinkertainen vaatekaappi, Melody Maison Daventry Seven laatikon lipasto, Melody Maison Daventry peilipöytä, jakkara ja kolmipeili, kaksi Melody Maison -vuodekaapia lampuilla ja herätyskellolla, ottomaanit, iso Deco-peili.
Makuuhuoneessa 2 on Strathmore 1500 5ft Divan, Samsung 32 "Smart TV, ottomaanien, Mamas & Papas Oxford kaksinkertainen vaatekaappi, Melody Maison Daventry seitsemän laatikon lipasto, kaksi Melody Maison yökaapia lampuilla ja herätyskellalla, Fredmans viistetty seinäpeili.
Kylpyhuoneessa on erityisen suuri kävelymatka Hans Grohen suihkussa, jota säädetään termostaattisesti. Bauhaus-pesuallas ja alaosa, lämmitetty pyyhekuivain, lasiseinäpeili pesualtaan päällä, pyyhekuivain.
Pysäköinti Yksityinen pysäköintitila yhdelle autolle
Vaihtopäivä: Anyday - Saapuminen 15:00 - Lähtö 10:00
Koko asunnossa on termostaattiohjattu keskuslämmitys ja yhdistelmäkattila toimittaa tarvittaessa kuumaa vettä.
Vuodevaatteet ja liinavaatteet: Vuodevaatteet ja pyyhkeet (toimittakaa omat rantapyyhkeet) Lakanoilla, pussilakanoilla ja tyynyliinoilla on 300 säiettä. Pyyhkeet ovat Christy Supreme Hygro Supima Cotton 650 gsm.
Huomautuksia - Tupakointi kielletty. Ei lemmikkejä. Vauvaystävällisiä laitteita ei toimiteta. Erittäin nopea WiFi. Hyvä matkapuhelimen signaali.
Yksityinen pysäköintialue yhdelle ajoneuvolle.
Pysäköinti vaaditaan ulkopuolella tien päällä ilmaiseksi.
Näyttelijä / koomikko Peter Cookin syntymäpaikka
KinBrae Apartment sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä Torquayn halutuimmasta asuinalueesta, Wellswoodin kylästä. Ilsham Roadin pääkadulla sijaitsevat herkkuja, kahviloita, ravintoloita, The Kents -ravintola, ruokakauppa, posti, kampaamo, kauneushoitolat ja muut viehättävät putiikit. Bussipysäkit ovat myös 5 minuutin kävelymatkan päässä, ja ne vievät Torquay-keskukseen ja moniin muihin nähtävyyksiin, kuten Princess Theatre, Agatha Christie Trail ja Torquayn päärannat. Meadfoot Beach, Ansteys Cove ja Kents Cavernat ovat kaikki lyhyen kävelymatkan päässä hotellista.