Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

La Casa delle Conchiglie ...... Tarjous 24. elokuuta - 28. elokuuta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Casa delle Conchiglie ...... Tarjous 24. elokuuta - 28. elokuuta valokuvagalleria

Terassi/patio
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoalueet
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Hiustenkuivaaja, pyyhkeet, saippua, sampoo

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä45 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
trapani, sicilia/trapani
  • Villa Regina Margheritan museo
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Spiaggia delle Mura di Tramontanan ranta
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Trapanin satama
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Trapani (TPS-Trapani–Birgi)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

La Casa delle Conchiglie ...... Tarjous 24. elokuuta - 28. elokuuta

Mukava kolmen huoneen huoneisto sijaitsee Trapanin historiallisessa keskustassa täysin remontoidussa rakennuksessa. Sijaitsee 3. kerroksessa ilman hissiä, mutta varustettu matkalaukkuhissillä, yksinoikeudella terassilla - solarium. Huoneisto koostuu erittäin valoisasta kahden hengen huoneesta, toisesta makuuhuoneesta, jossa on yhden hengen tai parivuode, olohuone, täysin varustettu keittiö ja kylpyhuone suihkulla ja bideellä. Huoneisto on sisustettu uusilla huonekaluilla ja laitteilla, ja siihen mahtuu jopa 4 henkilöä. Se on varustettu ilmaisella wifi, TV, ilmastointi makuuhuoneessa ja keittiössä, pesukone, hiustenkuivaaja, silitysrauta ja -lauta ja pyynnöstä pinnasänky ja syöttötuoli.
Trapani-Birgin lentokenttä on noin 17 km päässä, bussilla pääset Trapanin venesatamaan vain 300 metrin päässä talosta. 200 metrin päässä rautatieasemalta ja 300 metrin päässä satamasta, josta pääset helposti lautalla Egadin saarille. Muutaman askeleen päässä löydät ensimmäisen rannan, jossa voit jo huomata meren selkeyden ja jossa voit nauttia kauniista auringonlaskuista, joita kaupunki tarjoaa. Talon alapuolella on ravintoloita, joissa voit maistaa tyypillisiä ruokia, pubeja, jotka elävöittävät Trapanin yöelämää musiikilla ja hauskilla.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Palazzo Fardelle Fontana. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja television.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja televisio
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Palazzo Fardelle Fontana ja Villa Regina Margheritan museo
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Majoittaja

Rita eFranco

Puhutut kielet

Englanti, saksa ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantapyyhkeet
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto saatavilla
  • Auto suositeltu

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Kuisti/lanai
  • Puutarhakalusteet
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 45 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT081021C2VYDXJCVV

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

House Shells trapani
Apartment The House of Shells
The House of Shells trapani
House Shells Apartment trapani
House Shells Apartment
House Shells
Apartment The House of Shells trapani
trapani The House of Shells Apartment
The House of Shells

La Casa delle Conchiglie ...... Offer from August 24 to August 28 – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 28 kautta 32 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 32 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 32 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 32 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 32 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Bègue e.

Hyvää: Siisteys
Bon sejour
Logement propre et bien placé pour visiter la vieille ville à pied. Situé au 3 eme etage avec escaliers un peu raide si enfant en bas age. Terrasse sur le toit tres bien ppour les soirees. Terrassesur le toit
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

Rodney S., Queensland, Australia

Hyvää: Siisteys
Neighbours dog barked most nights at 2am
We stayed as a long stay. Thr property is maybe ok short stay. Spiral stairs difficult with suitcases. Unable to use balcony as too hot and no unbrella that fitted the base of the stand. Neighbours dog an issue barking continually. We had to ask for the information on the apartment.
Yöpyi 30 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

alain P.

Hyvää: Siisteys
Parfait
Proprietaires très accueillants , Franco sera comme un ange gardien pour vous, le confort est là et vous serez au coeur de Trapani. Encore merci.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2019

10/10 Loistava

Kathrin und Felix M.

Piccolo e bellissiomo
Das "Casa delle Conchilie" liegt im Zentrum von Trapani. Es ist klein aber fein, und die Dachterrasse einzigartig. Rita und Franco haben sich - obwohl sie im Ausland waren - wunderbar um uns gekümmert. Wir haben den Aufenthalt sehr genossen
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2018

8/10 Hyvä

Oranna W.

Es waren ein paar schöne Tage
Die Ferienwohnung war klein, was wir ja vorher wussten, ab schön, zweckmäßig und mit Liebe eingerichtet.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2018