Koko loma-asunto

Mardika Private Villa

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Mardika Private Villa valokuvagalleria

1 Bedroom Villa with Pool View | Työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
2 Bedrooms Villa with Pool View | Ruokailutila
2 Bedrooms Villa with Pool View | Yksityinen keittiö | Liesi, kahvin-/teenkeitin, vedenkeitin
1 Bedroom Villa with Pool View | Työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
1 Bedroom Villa with Pool View | Terassi/patio

Arvostelut

2,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Uima-allas
  • Pesulapalvelut
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
Jl. Raya Kedewatan, Ubud, Bali, 80571
  • Ubudin perinteiset taidemarkkinat
    ‪6 min ajomatka‬
  • Ubudin palatsi
    ‪6 min ajomatka‬
  • Ubud Monkey Forest
    ‪9 min ajomatka‬
  • Denpasar (DPS-Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema)
    ‪84 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

1 Bedroom Villa with Pool View

  • 30 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 kylpyhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

2 Bedrooms Villa with Pool View

  • 30 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 2 kylpyhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 2 suurta parisänkyä

3 Bedrooms Villa with Pool View

  • 30 m²
  • 3 makuuhuonetta
  • 3 kylpyhuonetta
  • 9 henkilöä
  • 3 suurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Mardika Private Villa

Huvilat, joissa on yksityiset uima-altaat ja parvekkeet
Tämän savuttoman huvilan palveluihin kuuluu kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja puutarha. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Jokaisessa 3 huvilassa on yksityinen uima-allas, syvä kylpyamme, ilmainen Wi-Fi ja taulutelevisio, josta voit katsella kaapelikanavia. Asiakkaiden käytössä on parvekkeet tai patiot, ruokailualueet ja yksityiset pihat.
Mardika Private Villa tarjoaa 3 ilmastoitua huonetta, joissa on yksityinen uima-allas ja ilmainen pullovesi. Huoneessa on parveke tai terassi. Huoneissa on erillinen ruokailualue ja myös työpöytä. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, syvä kylpyamme, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä huvila tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Mardika Private Villa sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Mango Tree Spa. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tässä 3,5 tähden huvilassa on 3 huvilaa. Kaikki huvilat tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityiset uima-altaat.
  • Ilmastoidut huvilat, joissa asiakkaille on tarjolla yksityiset uima-altaat, parvekkeet tai patiot ja syvät kylpyammeet
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Ubud Monkey Forest ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Campuhan Ridge Walk
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Mardika Private Villa tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, puutarhan ja pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3,5 tähden huvila on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 9.00–11.00.

Puhutut kielet

Englanti ja indonesia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Liesi
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 9.00–11.00; 130 000 IDR per aikuinen ja 130 000 IDR per lapsi
  • Pariskunnille tarkoitettu / yksityinen illallinen
  • Yksityisiä piknikejä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Lisä-/varavuode: IDR 350 000 per yö

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Syvä kylpyamme

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Parveke/patio
  • Piha
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Kuivapesula/pesulapalvelu
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ilmainen pullovesi
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä

Tekemistä

  • Polkupyöräretkiä
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 majoitustilaa
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Remontit ja kiinniolokaudet

Paikallisten säädösten mukaan kaikkien asiakkaiden on pysyttävä majoituspaikan tiloissa hiljaisuuden päivänä (Nyepi) / hindulaisena uutenavuotena 24 tunnin ajan (alkaen klo 6.00). Hiljaisuuden päivä on tavallisesti maaliskuussa tai huhtikuussa (päivämäärä vaihtelee vuosittain). Sisään- tai uloskirjautuminen ei ole tuona päivänä mahdollista. Myös Ngurah Rain kansainvälinen lentoasema (Densaparin kansainvälinen lentoasema) on suljettu hiljaisuuden päivänä.

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Mardika Private Villa ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 350000 IDR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Käteisellä maksettava takuumaksu vaurioiden varalle: 500000 IDR per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 130000 IDR aikuisille ja 130000 IDR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 450000 IDR per ajoneuvo yhteen suuntaan
  • Kuljetuksen hinta per lapsi: 450000 IDR (yhteen suuntaan), (max. ikä 5 vuoden ikäiset)
  • Lisävuode: 350000 IDR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten satunnaisten kulujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Mardika Private Villa tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 6.28124E+12

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Mardika Private Villa Ubud
Mardika Private Villa Villa
Mardika Private Villa Villa Ubud

Mardika Private Villa – arvostelut

Arvostelut

2,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 1 arvostelua

2,0/10

Siisteys

2,0/10

Palvelut/mukavuudet

2,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

2,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

2/10 Hirveä

Rizqi

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Warning!! Be careful anybody booking this villa. We checked the availability of this villa and it showed the dates we wanted, so we booked this villa, but the day we were meant to be staying there they text me saying there was an error in the booking and it was not available then they sent us to ‘Green Oasis Private Villa’ saying it’s the same management. We went to this other Villa and it was terrible to stay at. It was dirty, the pillows inside the pillow case was all yellow and dirty, the bi-fold doors to the balcony were really hard to open and close, you couldn’t lock the doors when leaving the Villa during the day, the Villa was really run down and old. They didn’t offer any compensation or money back, even know the Villa we thought we booked looked 10 times better than the one they sent us to. Do not waste you your money or book this Villa. You will be left feeling let down and ripped off! This ad for this Villa is a scam, be very, very careful. You’ve been warned…..
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024