Ihastuttava ja viihtyisä Formosa huoneisto on vain 5 min kävelymatkan päässä S. Markuksen torilta ja Rialton sillalta. Se sijaitsee vain muutaman askeleen päässä Santa Maria Formosan yksi tyypillisimmistä paikka Venetsiassa, tyypillisessä venetsialaisessa rakennuksessa. Hiljattain kunnostettu asunto, noin 50 m², koostuu suuresta avoimesta tilasta, jossa on keittiö ja elävä (korkealla puulämmitteisellä katolla), satelliitti-tv, internet-wifi ja vuodesohva kahdelle. Keittiö on kalustettu jääkaappi ja pakastin, kaasuliesi, mikroaaltouuni, astianpesukone. Tärkeimmät makuuhuoneessa on king size-vuode, iso vaatekaappi. Kylpyamme ja pesukone. Erittäin alkuperäinen ja arvostetuin katot edustaa ristikon rakenne. Parkettilattia. Ilmastointi, tuuletin ja kehto saatavilla pyynnöstä. Kaikki huoneet ovat erittäin kirkas kuin valaisi useita ikkunoita. Supermarket, kauppoja, ravintoloita, baareja, pubeja, aivan lähellä.
Ostokset: Olemme aivan kulman takana Venetian supermarket, alle 1 minuutin kävelymatkan päässä. Ostokset ruokaa ei voisi olla helpompaa. Jos pidät tuoretta ruokaa menee hyvin kuuluisa Rialton Mercato jokapäiväistä ravintoa markkinoilla (ei sunnuntai) pullollaan vain kalastetaan kala, tuoreet hedelmät ja vihannekset aivan Rialton siltaa. Lähellä huoneistossa on useita muita pieniä ruokapaikoissa hajallaan, josta voi ostaa lihaa, juustoa, leipää, jne. Tämä on mielenkiintoisempi, vaikka haastavampaa ostokokemuksesi kuin supermarketista. Löydät monia alkuun tuotemerkin kauppoja antiikki ja lahjatavaraliikkeet.
Miten saapua: Lentokentältä.
Miten päästä Rialton sillan välillä "Marco Polo" Venetsian lentokenttä:
Paras vaihtoehto suoran yhteyden ottaa ALILAGUNA ORANGE LINE ja jää pois Rialton (50 minuuttia). Toinen vaihtoehto bussilla Käyttöav tai ATVO Piazzale Roma. Piazzale Roma ottaa linja 2 vesibussiasemalla (me kutsumme sitä "vaporetto") ja jää pois Rialton (noin 12 minuuttia).
Miten päästä Rialton sillan välillä "Treviso" lentokenttä: ota valmentaja ATVO Piazzale Roma. Piazzale Roma ottaa linja 2 vesibussiasemalla (me kutsumme sitä "vaporetto") ja jää pois Rialton (noin 12 minuuttia).
Junalla:
Miten päästä Rialton sillan päässä rautatieasemalta "Venetsian Santa Lucia": ottaa linja 2 vesibussiasemalla (me kutsumme sitä "vaporetto") ja jää pois Rialton (noin 12 minuuttia).
Saapuvat CRUISE:
Miten päästä Rialton sillan risteilyalusterminaali: jos et voi suoraan ottaa linja numero 2 risteilyalusterminaali ottaa shuttle tai ihmiset liikkuja Piazzale Roma. Piazzale Roma ottaa linja 2 vesibussiasemalla (nimeltään "vaporetto") ja jää pois Rialton (noin 12 minuuttia)
Autolla:
Miten päästä Rialton sillan Piazzale Roma: ottaa linja 2 vesibussiasemalla (me kutsumme sitä "vaporetto") ja jää pois Rialton (noin 12 minuuttia).
Tyytyväinen Palvelu sisältyvät lopulliseen hintaan. Mikä on teidän keskiarvo liikenteen Venetsian yksi edustaja Klo sovitun ajan yksi edustaja, Englanti ja Italia puhuminen, tulee noutaa sinua Rialton sillan ja San Marcon aukiolle ja saattajan sinut huoneiston käyttöön sen ominaisuuksia ( vain viiden minuutin kävelymatkan).
Vuodesta 24. elokuuta 2011 kaikille kävijöille, jotka pysyvät majoitus alueella kunnan Venetsian joutuvat maksamaan "Tourist vero". Kerätyt varat auttavat kaupungin parantamaan matkailupalvelujen (palvelut, museot, tapahtumat, ...) ja rahoittaa töitä, joilla pyritään säilyttämään, käyttäen ja pelastamaan kaupungin kulttuuri- ja arkkitehtoninen perintö. Kiitos siitä, että Venetsian sponsoreita.
http: // www. comune. venezia. se / flex / cm / pages / ServeBLOB. php / L / FI / IDPagina / 48013
Vero on maksettava ainoastaan viiden ensimmäisen päivän oleskelun. ALLE 10-VUOTIAS poikkeusluvassa, poikasten välillä 10 ja 16-vuotiaiden olisi 50% alennus. Seuraavat luokat on myös vapautettu: potilailla, joille tehdään kuntouttavaa THERAPIES AT terveyspalvelut kaupunki ja heidän perheenjäsentensä; TOUR matkaoppaat ja TOUR linja-autonkuljettajien.
Verot ovat 3 euroa per henkilö päivässä sesonkiaikana ja 1. 5 euroa per henkilö per päivä sesonkiajan ulkopuolella.