Veden äärellä oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
Hotel Dalla Mora tarjoaa 14 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Vuoteissa on untuvapeitot. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
Hotel Dalla Mora on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Piazzalle Roma. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen ja ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Tämä hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Puhutut kielet
Englanti ja italia
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Terassi
Veden äärellä
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Untuvapeitto
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Muuta
Lämmitys
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–20.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.comune.venezia.it.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 3 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 0.70 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.30 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–20.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Korkeintaan 3 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Kansallinen luokitus
Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Dalla Mora Venice
Dalla Mora Venice
Dalla Mora
Dalla Mora Hotel
Dalla Mora Venice
Hotel Dalla Mora Hotel
Hotel Dalla Mora Venice
Hotel Dalla Mora Hotel Venice
Hotel Dalla Mora – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 103 kautta 197 arvostelua
10–Loistava
103
Arvosana 8 - Hyvä. 73 kautta 197 arvostelua
8–Hyvä
73
Arvosana 6 - OK. 17 kautta 197 arvostelua
6–OK
17
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 197 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 197 arvostelua
2–Hirveä
2
9,2/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Minttu
8.6.2023
Minttu
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2023
8/10 Hyvä
Matti, Turku
3.6.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Matti
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2022
10/10 Loistava
Janne
16.6.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Mukava pikkuhotelli!
Rento pikkuhotelli kävelymatkan päässä tärkeimmistä nähtävyyksistä. Mukava avulias henkilökunta. Pienet huoneet mutta siistit. Meillä oli wc käytävällä mutta sekin oli siisti ja puhdas. Ilmastointi puuttuu ja ikkunaa ei voi hyttysten takia pitää auki yöllä joten huone oli lämmin ainakin keskikesällä.
Janne
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018
8/10 Hyvä
Saara
21.7.2017
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great location!
Great location. Very short walk from the train station. Very nice and helpful staff.
Saara
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2017
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
5.11.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Petit hôtel extrêmement bien situé.
Il y a tout le minimum nécessaire, le petit déjeuné est sympa.
Le plus grand défaut et l’isolation acoustique entre les chambres mais aussi sur la rue. On entend tout !
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Alejandra
Matkusti perheen kanssa
29.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Estancia genial! Habitacion muy limpia, desayuno muy bueno!
Alejandra
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Avegail
Matkusti ryhmän kanssa
25.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Accessible, walkable, shopping also. Dining options closed by to our hotel,strongly recommended to a friend.
Avegail
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Mary
Matkusti perheen kanssa
20.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The canal views from our bedroom window were very charming. Breakfast very good. Super clean.
Debora
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Claudette
Matkusti perheen kanssa
14.10.2024
Stay was very nice for the price. Comfortable bed.
Claudette
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Javier Israel
7.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Javier Israel
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Elizabeth
2.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We were so pleasantly surprised and happy with our stay here! We had room #2 which is located right by the reception / breakfast room, so we expected to hear a lot of noise while in our room but it was actually quite minimal. The view was absolutely stunning and what had shocked us the most - we were right on the water! The water pressure in the shower was great, and the Italian breakfast provided was very good, not just pastries. The staff were very kind and we would recommend this stay to our friends and family.
Elizabeth
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Shanna
21.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Shanna
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Miriam
Matkusti kumppanin kanssa
11.9.2024
Hotel buen ubicado! Nos permitieron hacer el checkin antes del horario y dejamos las maletas a resguardo el día de la partida! La habitación es pequeña, el baño bonito y bien limpio!
El desayuno basico
Miriam
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Vadim
9.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very good
Very Friendly Staff Excellent Hotel I recommended to everybody
Vadim
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
paul
Matkusti kumppanin kanssa
18.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Be aware, you are paying for a basic hotel, room 4 had en suite bathroom and air con and no tv or drink making facilities and no fridge. I believe some rooms may have a shared bathroom.
Breakfast is included, but is very basic but fine.
Very clean, quiet and staff very helpful.
Remember, you only need this to get your head down at night, you will be out exploring all day/evening.
Very good base to stay !!
You get what you pay for. We loved it as it served our purpose!!!!
paul
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Jacob
16.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nice small hotel with great location and nice staff. The room had air condition to our to suprise, which we liked. Nice small breakfast, but nothing suprising. Shared bathroom was okay, since only four rooms were sharing. We would recommend considering the price and our overall impression of the place.
Jacob
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
JANIO
14.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amamos nossa estadia. Quarto confortável, charmoso, cama boa tudo limpo, banheiro compartilhado mas muito limpo, até espaçoso. Pessoal muito gentil e prestativo. Com certeza voltaríamos.
JANIO
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Helen
Matkusti kumppanin kanssa
12.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Hotel Dalla Mora is a lovely small hotel with a very friendly atmosphere. It was exactly what we needed for our short stay in Venice. Breakfast was good & the staff we very friendly & helpful in giving us advice on how to get around the beautiful city of Venice
Helen
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Isabelle
11.8.2024
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Petit hébergement tranquille , l aceuil sympathique simple mais efficace
Isabelle
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Serena
3.8.2024
Serena
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
mary
Matkusti perheen kanssa
2.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great stay & staff
mary
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Roger
2.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very charming and clean. Wonderful simple breakfast. We loved this place and right on canal. Has a cute outdoor patio!
Roger
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Sucrelina
25.7.2024
Sucrelina
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Gloria
Matkusti perheen kanssa
17.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fácil acceso, Tranquilo, limpio.
Muy sencillo y cómodo.