Hotellit Volcán
Vertaa 88 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 42 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Volcán: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Volcán

Altos de la Viña, Wine Hotel & Spa

El Arribo Hotel

La Reliquia

Las Marias Hotel Boutique

Hotel El Reposo del Diablo

La Paleta del Pintor Hosteria

Marques de Tojo Hotel

HOSTERIA REFUGIO DEL PINTOR

Benjamin I

HOTEL AUGUSTUS

Hotel Norte Rupestre

La Llama Negra

Ohasis Jujuy Hotel & Spa

Las Terrazas Hotel Boutique

El Manantial del Silencio
Kohteeseen Volcán tutustuminen
Volcán tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Volcán ja sen lähellä kuuluu:
- Quebrada de Humahuaca (vuoristolaakao)
- Cerro de los Siete Coloresin vuori
- Museo Posta de Los Hornillos
- Paseo de los Colorados -reitti
- Santa Rosa de Liman kirkko
- Plaza 9 de Julio
- Lagunas de Yalan laguunit
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Volcán?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Volcán, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Tammikuu ja joulukuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Volcán, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja kesäkuu. Helmikuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 25 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 898 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 20 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 421 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 6 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 137 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 24 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 635 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Volcán on 2091 cm.
Volcán: Hotellitiedot
Majoitukset | 88 |
---|---|
Halvin hinta | 42 € |
Korkein hinta | 319 € |
Suositut hotellit | Altos de la Viña, Wine Hotel & Spa, El Arribo Hotel , La Reliquia, Las Marias Hotel Boutique, Hotel El Reposo del Diablo, La Paleta del Pintor Hosteria, Marques de Tojo Hotel, HOSTERIA REFUGIO DEL PINTOR, Benjamin I, HOTEL AUGUSTUS, Hotel Norte Rupestre, La Llama Negra, Ohasis Jujuy Hotel & Spa, Las Terrazas Hotel Boutique, El Manantial del Silencio |