Hotellit Wäldgen
Vertaa 424 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Wäldgen: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Wäldgen

pentahotel Leipzig

Dorint Hotel Leipzig

LÉGÈRE EXPRESS Leipzig

Good Morning+ Leipzig

H4 Hotel Leipzig

Hotel Atlas Leipzig

Riff Resort

Zollikof Aparts - Sauna & Studioapartments

Atlanta Hotel Leipzig

Hotel Zur Linde

Parkhotel Diani

Elä kauniimmin muistomerkillä ... mukavuudella ja WiFi: llä ... keskeinen, mukava, tilava

Erlebnishotel Zur Schiffsmühle

Gemütliche Wohnung in Leipzig Zentrum mit Terrasse
Kohteeseen Wäldgen tutustuminen
Wäldgen tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Wäldgen ja sen lähellä kuuluu:
- Colditzin linna
- Paunsdorf-ostoskeskus
- Sachsen Therme
- Störmthalerin järvi
- Golf & Country Club Leipzig
- Mildensteinin linna
- Platsch-vesipuisto
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Wäldgen, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Leipzig (LEJ-Leipzig - Halle). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Wäldgen?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Wäldgen, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Wäldgen, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 164 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 165 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 223 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Wäldgen on 732 cm.
Wäldgen: Hotellitiedot
Majoitukset | 424 |
---|---|
Halvin hinta | 53 € |
Korkein hinta | 140 € |
Suositut hotellit | pentahotel Leipzig, Dorint Hotel Leipzig, LÉGÈRE EXPRESS Leipzig, Good Morning+ Leipzig, H4 Hotel Leipzig, Hotel Atlas Leipzig, Riff Resort, Zollikof Aparts - Sauna & Studioapartments, Atlanta Hotel Leipzig, Hotel Zur Linde, Parkhotel Diani, Elä kauniimmin muistomerkillä ... mukavuudella ja WiFi: llä ... keskeinen, mukava, tilava, Erlebnishotel Zur Schiffsmühle, Gemütliche Wohnung in Leipzig Zentrum mit Terrasse, On vacation with friends or family? Or seminars at the historic monastery . . |