Omakotitalo lomamökki 550m2 tontilla Wiek / Rügenissä.
Sauna, takka, ilmainen WiFi, puutarha, terassi, kaasugrilli, puutarhakato polkupyörille
Suosittu lomakohde Wiek Rügenissä on upea lomakohde, joka sijaitsee suoraan rantapaikalla Wieker Boddenissa, josta on upeat panoraamanäkymät Itämeren yli Hiddenseeyn ja yksi Itämeren alueen suosituimmista satamarakenteista.
Täällä merimiehet, surffaajat ja leijarit löytävät taivaalliset olosuhteet, joissa on korkea takuu auringonpaisteesta ja raikasta tuulta Itämerestä, mikä varmistaa miellyttävän ilmasto kuumina kesäkuukausina.
Etäisyys Rügenin saaren suosituimpiin hiekkarantojen kilometreihin, joihin pääsee myös hyvin kehitetyn pyöräteiden verkon kautta, tekee Wiekistä lomamagneetin uimareihin, pyöräilyyn ja retkeilijöihin.
Satama kahdella satama-altaalla muodostaa lomakohteen keskuksen, jonka ympärille idyllinen kylä on vuosisatojen ajan kehittynyt ja joka on säilyttänyt kalastus viehättävyytensä paitsi satamassa olevien purje- ja matkustaja-alusten sekä pienten kalastusveneiden kanssa.
Lomamökki, jossa on sauna, takka ja iso terassi, sijaitsee hiljaisella mutta keskeisellä paikalla pyörätiellä.
Leipomo, supermarket, satamakatu ja ravintolat ovat kävelyetäisyydellä.
Pohjakerroksessa:
* iso takka- ja ruokailutila, viihtyisä oleskelutila nukkumistoiminnolla (+2 henkilöä), TV / la, kompakti musiikkijärjestelmä
* erillinen maalaistalokeittiö, täysin varustettu saarilla ja 4-polttimella (keraaminen liesi), uuni, jääkaappi pienellä pakastinloistolla, mikroaaltouuni, astianpesukone ja erilaisia sähkölaitteita
* Kylpyhuone suomalaisella saunalla, lattiatason suihku ja wc
Yläkerrassa:
* 1. Makuuhuoneessa parivuode, lipasto, toinen Makuuhuoneessa kaksi erillistä vuodetta, lipasto, kolmas Makuuhuoneessa parivuode, lipasto
* Kylpyhuone kylpyammeella, lattiatason suihku ja wc
Lattialämmitys hajautetulla ilmanvaihdolla, lämmön talteenotto koko talossa. Allergikoille.
Terassi, jossa puutarhakalusteet ja aurinkovarjo.
Terassilla on saatavana suuri grilli laajoille grillausmahdollisuuksille.
Kävele kahvilaan, ravintolaan, supermarkettiin ja satamapromenadille.
Pyöräilemällä pyörätiellä 15 minuutissa Schaabeen, Itämeren kauneimpaan rantaan.
Uinti nurmikolla noin 500m Wieker Boddenissa lähellä surffilautailua. Erityisen sopiva pienille lapsille, koska se menee vain veteen.