Asunto Narzisse tarjoaa yli 100 neliömetriä tilaa 2-6 hengelle, loggia suoraan kylpyläpuiston Bad Aussee yläpuolelle ja 110 neliömetrin terassi yksinomaiseen käyttöön. Kaksi makuuhuonetta, keski-kylpyhuone ja kaksi wc: tä, voit nauttia tavallisesta vapaasta lomasta. Kurparkin suuntaan kalustettu aurinkoinen olohuone, jossa on keittiö, voit jättää yhteiskunnallisuus lomamatkalle. Tällä välin voit pysäköidä autosi yksinomaan varattuun ja suljettuun maanalaiseen pysäköintialueeseen.
Sijainnin spa-puistossa, Traunquellflussin yhtymäkohdassa Altaussee ja Grundlsee, jotka yhdistyvät kuuluisan Mercedes-sillan alle, nauttivat luonnollisesta rauhasta ja ovat kuitenkin keskellä toimintaa. Daffodil-huoneistoa kutsuttiin ensimmäistä kertaa keväällä 2019 ja se sijaitsee vastikään rakennetussa asuinrakennuksessa Mecserypromenadessa, suoraan takana kylpylä- ja kongressikeskuksen Bad Aussee ja suoraan vieressä sijaitsevien kylpyläpuistojen takana.
Rauhoittava Bad Ausseer Kurpark, jossa on polkuja, siltoja, lepohuoneita ja suuri lasten leikkipaikka sekä Kneipp-laitos, sijaitsee aivan oven ulkopuolella. Sieltä löytyy myös todiste siitä, että Ferienwohnung Narzisse sijaitsee Ausseerlandin sydämessä ja yhdessä Salzkammergutin kauneimmista alueista, mutta myös Itävallan keskustassa. Puiston virallinen maamerkki on virallinen todiste siitä.
Kurhausplatz on myös kolmen minuutin kävelymatkan päässä, samoin kuin Hauptstraße, Ischler Straße, Meranplatz ja Parkgasse suosituimmat ostosalueet. Myös Chlumeckyplatz ja sen suosittu viikkomarkkinat (torstaisin) ovat lähellä.