Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ravintola
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja puutarha. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen täysi aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on juhlasali.
The Old Vicarage tarjoaa 20 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja ilmaiset hygieniatuotteet. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Huoneessa on Tempur Pedic -patjallinen sänky sänky, egyptinpuuvillaiset lakanat ja ylelliset vuodevaatteet. Digitaalikanavat takaavat viihteen. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
The Old Vicarage on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Amiraali Blaken museo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Ilmainen täysi aamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Amiraali Blaken museo ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Whitegates Dog Park
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
The Old Vicarage tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin ja puutarhan. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen täysi aamiainen arkipäivisin klo 7.30–9.00 ja viikonloppuisin klo 8.30–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Englanti, ranska, unkari ja liettua
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Ilmainen täysi aamiainen saatavilla klo 7.30–9.00 arkipäivisin ja klo 8.30–10.00 viikonloppuisin
Baari/aulabaari
Ravintola
Mukavuudet
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Puutarha
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Egyptinpuuvillaiset lakanat
Pimennysverhot
Tempur Pedic -patja
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Vessapaperi
Viihdetarjonta
Digitaaliset kanavat
Ruoka ja juoma
Kahvin-/teenkeitin
Teepussit/pikakahvi
Vedenkeitin
Muuta
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Lämmitys
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Työpöytä
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–23.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikit: 15 GBP per lemmikki per yö
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 lemmikkiä
Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 15 GBP per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Siivous on saatavilla lisämaksusta.
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja turvajärjestelmä
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–23.00. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
The Old Vicarage Hotel
The Old Vicarage Bridgwater
The Old Vicarage Hotel Bridgwater
The Old Vicarage – arvostelut
Arvostelut
9,2
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 109 kautta 157 arvostelua
10–Loistava
109
Arvosana 8 - Hyvä. 36 kautta 157 arvostelua
8–Hyvä
36
Arvosana 6 - OK. 10 kautta 157 arvostelua
6–OK
10
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 157 arvostelua
4–Huono
1
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 157 arvostelua
2–Hirveä
1
9,6/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
8,6/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
Henriette
Liikematkailija
3.6.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Henriette
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
10/10 Loistava
J
18.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
J
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Mac
Liikematkailija
14.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Best stay in Bridgwater!
Always a pleasure to stay from the greeting to sleep & showers to an exceptional breakfast served by Dan who's friendly chatty manner is great in the morning.
Mac
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
david
Matkusti perheen kanssa
12.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
excellent
very good, will use again next time in Bridgwater
david
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Nicholas
26.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely room and great nights sleep, in central location.
Nicholas
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Antony
5.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A gem of a hotel
Lovely hotel, staff really helpful and friendly. Breakfaat was great as was our evening meal. Chosen as we needed a dog friendly hotel, and this was the most dog friendly i have stayed in.
Antony
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Mac
Liikematkailija
28.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I'm coming back soon.
Always great to stay here, very central to all shops, resturants etc. Excellent rooms, showers & beautifully cooked breakfast.
Mac
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Tony
14.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very friendly hotel and conveniently situated in the centre of town.
Tony
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
4/10 Huono
Perry
7.8.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The guy in the pub / reception was pleasant and nice. Room a little dated however the bathroom as updated and nice. Downside car park small and had to park on the road. Room 16 you could hear everything, people coming through the door and walking around upstairs even coughs.
Perry
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Clare
3.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clare
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Mac
Liikematkailija
23.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Always my place to stay in Bridgwater.
Amazing comfortable room, great shower & beautiful breakfast....no more to be said
Mac
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
David
18.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
David
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Madeliene
24.6.2024
Madeliene
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Mac
Liikematkailija
11.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Don't dismiss this hotel.
Always great to stay hear regardless of what room I'm given, breakfast always fantastic & eggs cooked to perfection. When in area have to book this hotel for location & comfort.
Mac
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
6/10 OK
Martyn
Matkusti perheen kanssa
30.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was such a shame, having booked the property for two nights and two rooms through Expedia in Nov 2023 (6 months early to attend my daughter’s wedding), all was confirmed online, however on arrival we found the rooms had not actually been reserved, (apparently a technical/administrative error by "either" the Hotel or Expedia!!). The Hotel did accommodate us on the first night (one room upgraded to a suite) but had no space for the second night. They frantically located other rooms at another hotel for the next night which was no easy task on a bank holiday weekend (Thanks Holiday Inn albeit at a significantly higher cost to me). After a bad start, the one-night stay was lovely and we had a nice meal in the restaurant. The hotel is full of character, breakfast is good and the staff were great/helpful, (two nights would have been better and less stressful). Lesson learnt check the booking directly even when you have a confirmation through a booking site.
Martyn
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Alexis
12.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Wedding
Lovely spacious room. Huge bathroom. Staff very welcoming and friendly. Breakfast was lush
Alexis
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Mac
Liikematkailija
11.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Go back always when in town.
Always great, stayed many times.
Mac
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Ann
2.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
En route to family
This was our second stay at the Old Vicarage. Amazing building. Next to the church in the centre of Bridgewater.
Did not eat dinner this time as we were meeting friends.
Ann
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Julia
Matkusti perheen kanssa
2.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Unterkunft war in Ordnung, die Stadt sollte man Abends nicht mehr besuchen. Das Personal war sehr nett. Für eine Nacht hat es gelangt für mehr war das Zimmer zu klein.
Julia
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
2/10 Hirveä
Tim
30.4.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was average, the bathroom miniature but in the morning the toilet didn't flush, it was disgusting, and there was no one around to report the issue, eventually I managed to go around the back and at least tell the chief in the kitchen. Extremely disappointing for not a cheap room!!
Tim
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
12.4.2024
Huonoa: Siisteys
Nice place, overpriced for what you get
We do not think this hotel is value for your money.
Our room was very small with an even smaller bathroom, where the toilet was barely fitting between the wall and the shower cabinet making it toilet visits a tad uncomfortable.
There was feces stains in the toilet upon arrival and hairs scattered around the bathroom. The rest of the room was fine and looked clean.
The entrance door did not properly close and left a big gap between the floor and the door. Considering the rooms is right at the top of the entrance (very squeaky) stairs to all room, it was constant noise and light coming from below the door.
There is zero soundproofing so forget privacy.
We paid 220 GBP for 2 nights during low season, which are hotel level prices for guesthouse services.
I would chose another inn/hotel for next time.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Kyle
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
26.2.2024
The property was a great option for us while traveling. We loved that we could stop in the pub downstairs and grab a Sunday Roast. The amount of space available for our family was great.
Kyle
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
10/10 Loistava
aaron
14.1.2024
aaron
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024
8/10 Hyvä
Catherine
Matkusti kumppanin kanssa
8.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful place. Full of history. Good evening meal. Place needs to be warmer, when we arrived no heating ,which is a shame.
Catherine
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Toniamorgan
Matkusti ryhmän kanssa
20.11.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus