Hotellit Burglemnitz

Vertaa 509 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 72 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Burglemnitz: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Burglemnitz

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Burglemnitz
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Burglemnitz tutustuminen

Burglemnitz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Burglemnitz ja sen lähellä kuuluu:

  • Burg Lauenstein
  • Bleilochin pato
  • Feengrotten (luola)
  • Kurpark Bad Steben -puisto
  • Friedrich-Fröbel-museo
  • Schloss Greifensteinin linna
  • Thuringian Highlands-Upper Saale Nature Park

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Burglemnitz?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Burglemnitz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Burglemnitz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 7 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 189 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 20 °C päivisin ja 3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 224 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 22 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 257 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 12 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 223 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Burglemnitz on 893 cm.

Burglemnitz: Hotellitiedot

Majoitukset
509
Halvin hinta
72 €
Korkein hinta
210 €
Suositut hotellit
Rebhans Business und Wellness Hotel, Mökki Franconin metsässä aivan metsän reunalla (Bad Steben, Rennsteig), Luxurious vacation apartment in a quiet, rural setting, Hotel Adler, WAGNERS Hotel im Frankenwald, Schloss Weißenburg, Hotel - Gasthof Hüttensteinach, Ruhige Lage, Direkt am Wald, Ausgangspunkt für Viele Wanderungen, Kinderfreundl, Eichhorn 46: lle, retkeilijöille ja luonnon ystäville,, Landhotel Kains Hof, Hotel zum Steinhof, Charming vacation home in the Thuringian Forest, for 8 to 12 people, Holiday apartment Uhlstädt-Kirchhasel for 1 - 6 persons with 2 bedrooms - Holiday house, Ferienhaus Terracotta am Saaleradwandeweg, Ringhotel Schlossberg Neustadt