Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Bracklinn Falls Bridge and Callander Crags
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, puutarha ja takka aulassa. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Siivouspalvelu on saatavilla kerran loman aikana.
The Abbotsford tarjoaa 13 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Silitysrauta/-lauta ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla kerran vierailun aikana.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
The Abbotsford on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Callander - Balquhidder Trail. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Täysi aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat sähköauton latauspiste ja takka aulassa
Sijaitsee 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bracklinn Falls Bridge and Callander Crags ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Loch Lomond and The Trossachs National Park
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. The Abbotsford tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös puutarhan, takan aulassa ja paikallisen ateriakuljetuspalvelun. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia täyden aamiaisen joka päivä klo 8.30–10.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 50+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on sähköauton latauspiste
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla täysi aamiainen lisämaksusta klo 8.30–10.30; 5 GBP per henkilö
Ravintola
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (kerran vierailun aikana)
Ulkotilat
Kansallispuistossa
Puutarha
Esteettömyys
Ei hissiä
Ohut kokolattiamatto huoneessa
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Ateriatoimituspalvelu
Teepussit/pikakahvi
Vedenkeitin
Muuta
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Yksilöllinen sisustus
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 30 GBP
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 15.00–21.00
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Myöhäinen sisäänkirjautuminen ei ole mahdollista.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Alle 6-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 6-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu täydestä aamiaisesta: noin 5 GBP per henkilö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 15.00–21.00. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Lisämaininnat
Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Korkeintaan 6 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
Kansallinen luokitus
Tämän majoituspaikan virallinen tähtiluokitus on Skotlannin kansallisen matkailujohtokunnan VisiScotlandin myöntämä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Abbotsford Callander
Abbotsford Lodge
Abbotsford Lodge Callander
Abbotsford Lodge Callander, Scotland
The Abbotsford
Abbotsford Lodge
The Abbotsford Hotel
The Abbotsford Callander
The Abbotsford Hotel Callander
The Abbotsford – arvostelut
Arvostelut
9,4
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 237 kautta 334 arvostelua
10–Loistava
237
Arvosana 8 - Hyvä. 74 kautta 334 arvostelua
8–Hyvä
74
Arvosana 6 - OK. 18 kautta 334 arvostelua
6–OK
18
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 334 arvostelua
4–Huono
3
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 334 arvostelua
2–Hirveä
2
9,8/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,2/10
Palvelut/mukavuudet
9,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
12.8.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
10/10 Loistava
Carl
2.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Carl
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Joanne
25.12.2024
Joanne
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Michelle
23.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly service, comfortable beds and great breakfast
Michelle
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Christalleni
Matkusti perheen kanssa
29.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel was lovely – room was clean and tidy. Very quiet and lots of parking. Staff were attentive and really helpful when needed. Will definitely be back.
Christalleni
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Kelly
Matkusti perheen kanssa
9.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is spectacular!
Kelly
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Rory
Matkusti perheen kanssa
27.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Overnight stay
Well run hotel with friendly and attentive staff. Rooms clean and spacious. Breakfast freshly cooked and excellent value for money.
Rory
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Tara
Matkusti kumppanin kanssa
26.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Kiera was great. She was very attentive to us and answered many questions about Scotland and the local info on things to do.
Very attentive service .
Tara
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Elisabeth
5.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
sur notre route
Chambre confortable et propre.
Personnel sympathique et accueillant.
Elisabeth
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
john
20.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Recently renovated I'd guess, couldn't fault it. I would certainly go back again. One slight complaint, but seems to be common in the UK, not enough staff on duty, specially at breakfast time. One poor girl trying to manage the breakfast room and checkout area.
john
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Marion
Matkusti ryhmän kanssa
17.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff very helpful and friendly. Good location and easy parking
Marion
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Peter
Matkusti perheen kanssa
20.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hyggelig hotel. Venligt personale. Middag i restauranten kan anbefales
Peter
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
8/10 Hyvä
Lucy
17.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good hotel but small areas for improvement
The hotel was lovely, good customer service and the room was a great size and well decorated. The bed was super comfortable but we had problems with a poor shower that didn't work properly for the 2 days we were there. The location is good and a 5 minute walk into the village centee Food in the restaurant was good, but breakfast took too long even though there went many tables.
Lucy
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
8/10 Hyvä
Alan
Matkusti kumppanin kanssa
11.2.2024
Great place to stay. Breakfast is amazing. Just a bit far from town centre
Alan
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2024
8/10 Hyvä
Rob
4.1.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
New Year Break
Beautiful old building with wide open staircases and entrance hall.
Our deluxe suite was warm and cosy and a nice place to be. Its set far enough back from the road that theres no noise.
We had breakfast both days (breakfast roll and full Scottish) and both both were fantastic but the New Years Eve meal was by far the winner, couldnt fault any of it.
Staff were friendly and accomodating even when I had to move our dinner reservation slightly at the last minute.
The hotel is far enough away from big towns to benefit some lovely views and drives nearby and even has a waterfall and walks right out the back, but not too far from towns that you are isolated.
The only thing I could possibly fault was the shower. The water pressure was so poor it was just a trickle that barely tinsedthe soap off you. Whilst the temperature of the water was eother stone cold freezing or out of the kettle boiling with nothing in between no matter how minir the adjustment to the dial was.
Whilst the shower was disappointing we wouldnt hesitate to stay again as overall we had a wonderful trip away.
Rob
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Deborah
1.1.2024
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Deborah
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Joanne
Matkusti perheen kanssa
24.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Fabulous place to stay. Staff warm and welcoming. Great location. Beautifully decorated. Easy walking distance into town. Great breakfast. Would highly recommend.
Joanne
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Scott
3.11.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing
Scott
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Brian
Matkusti perheen kanssa
8.10.2023
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Large rooms, quality of restaurant food and furniture.
Brian
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Ian
30.9.2023
Ian
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Catherine
Matkusti ryhmän kanssa
25.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved our stay in Callander, beautiful place, lovely friendly staff and great food.
Catherine
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
8/10 Hyvä
Alexandre
Matkusti ryhmän kanssa
25.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Alexandre
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Tonya
19.9.2023
Tonya
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023
8/10 Hyvä
Nicholas
Matkusti kumppanin kanssa
18.9.2023
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice and helpful staff and good food.
Nicholas
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
18.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Would definitely stay again!
Excellent stay! Our room was upgraded which was an added bonus! Lovely cooked breakfast! Which my partner and I feel the hotel are undercharging for! Short walk into centre. Would definitely stay here again.