Villa kirsikka kastettu vihreä, sillä on strateginen sijainti ja sopii helposti merelle ja paikkoja matkailijoiden arvon Castellana Grotte (1 km), Trulli Alberobello ja Itria laaksoon (12 km) Polignano Mare (12 km) Zoo Safari (20 km) valkoinen kaupunki Ostuni (30 km) Matera kivet (60 km) Barin lentokenttä (50 km).
Riippumattomuuden sijainnin, suuren koon ja leveä veranta puutarhaan kehä mahdollistaa mukavan ja rauhallisen, ihanteellinen perheen ja ystäviä, jotka haluavat nauttia aikaa yhdessä. Lapsille ei ole kovin kaukana Zoo Safari.
Se on varustettu neljä tilavaa makuuhuonetta ja itsenäinen sänky, jossa kahdeksan vuodepaikkaa (kolme kahden ja kaksi sänkyä), kaksi mukavaa kylpyhuonetta ja iso keittiö ja tilava olohuone. Villa tarjoaa parasta itsestään ulkopuolisten ansiosta rehevä puutarha, verandahs ja tummennetut pihalla. Lähistöllä on ruokakauppoja (400 metriä) keskustan ja rautatieaseman (1 km), mutta myös neuvoo ottamaan vuokra-auton.