'CASETTA' on jokikivitalo, joka on täysin kunnostettu perinteisistä materiaaleista: terrakottalattia, kastanjapalkit, massiivitammeparketti, kivi-pesuallas, kalkkimaali ... Se yhdistää täydellisesti nykyaikaisuuden ja perinteet eksoottiseen lomaan viehättävän luonnon keskellä.
Erittäin rauhallinen Tartagine-joen reunustamalla 8 hehtaarin vuosisatojen vanhojen tammipuiden kentällä.
Ihanteellisella paikalla Balagnen, Cortén ja Ascon laakson porteilla voit nauttia lauhkeasta ilmastosta talvella. Lumiset vuoret sijaitsevat alle tunnin päässä.
Talo tarjoaa kauniita tilavuuksia holvikatot 4m80.
Pohjakerros koostuu kylpyhuoneesta suurella italialaisella suihkulla; wc; täysin varustettu amerikkalainen keittiö, jossa ajanjakoinen kivipesuallas; ja takkahuone, ruokailutila, TV ja yhden hengen vuodesohva.
Yläkerrassa on kahden hengen huone, erillinen wc ja parivuode, jossa kaksi parivuodetta.
Sisustus on uusi ja siisti.
Lämmitetty uima-allas huhtikuusta lokakuuhun (8x3. 50x1.4m) ei katettu, turvallinen on toiminnassa ja täysin yksityinen.